J Korea Regulacie
J Korea Regulacie // Zdroj: www.shutterstock.com/LukaszStefanski

Čoskoro budú musieť juhokórejské kryptoburzy a prevádzkovatelia peňaženiek dodržať nové podmienky od regulátorov, aby mohli v krajine zostať otvorení.

Doteraz dostala povolenie pokračovať vo svojej činnosti iba jedna kryptoburza. Očakáva sa, že asi 60 kryptobúrz sa buď úplne vypne, alebo zredukuje svoje služby.

Môže ťa zaujímať: Coinbase musí zrušiť nový produkt s vysokým výnosom – čelí hrozbe žaloby zo strany SEC

Južná Kórea má jasne stanovené pravidlá

Podľa juhokórejského „Zákona o finančných transakciách” musia byť kryptoburzy certifikované systémom ISMS (Information Security Management System) a do 24. septembra sa musia zaregistrovať vo Finančnej spravodajskej jednotke (FIU). Kryptoburzy, ktoré tak neurobia, budú povinné k tomuto dňu ukončiť svoju činnosť.

Podľa miestnych médií už minimálne 34 búrz nedostalo od ISMS povolenie. To znamená, že 24. septembra ukončia svoju činnosť.

Celkom 29 kryptoburz bolo certifikovaných ISMS, ale iba jedna sa úspešne dokázala zaregistrovať v Komisii pre finančné služby (FSC), čo je najvyšší finančný regulátor v krajine.

FIU preskúmala požiadavku predloženú spoločnosťou Dunamu Inc., ktorú prevádzkuje Upbit, najväčšia kryptoburza v krajine. Komisia správu prijala, čím sa Upbit stal prvým oficiálnym prevádzkovateľom kryptoburzy v krajine.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Kryptoburzy to nebudú mať ľahké

FIU taktiež oznámila, že okrem Upbit predložili správu aj ďalšie štyri kryptoburzy: Bithumb, Korbit, Coinone a Korea Digital Exchange (Flybit).

Registrované kryptoburzy, ktoré chcú ponúkať obchodovanie v kórejskej mene (WON), budú musieť spolupracovať s bankami, aby používateľom vedeli poskytnúť účty overené pravou identitou. Banky ale nie sú veľmi ochotné spolupracovať s burzami pre riziká, ako je napríklad pranie špinavých peňazí (AML).

Momentálne zo 63 kryptoburz budú normálne fungovať len štyri najväčšie burzy. Zvyšné budú musieť buď ukoničť svoju prevádzku, alebo značne obmedziť svoje služby.

Čítaj ďalej: Prezidentka ECB Lagardeová opäť útočí na kryptomeny – žiada tvrdé regulácie!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre