SAE Krypto
SAE Krypto // Zdroj: hwww.shutterstock.com/Allexxandar

Regulačné orgány v Spojených Arabských Emirátoch (SAE) vyhlásili, že obchodovanie s kryptomenami bude v ekonomickej zóne Dubaja povolené.

Úrady pokračujú v čím ďalej tým väčšej adopcii kryptomien a tlačia na ešte väčší počet  regulačných schválení.

Môže ťa zaujímať: Bitcoin tu zostane navždy aj napriek vysokej volatilite – tvrdí analytička Deutsche Bank

SAE prichádza s novinkou

“Dubai World Trade Centre Authority” (DWTCA) tento týždeň oznámil, že podpísal dohodu s úradom pre cenné papiere a komodity krajiny (SCA) na podporu regulácie a obchodovania s kryptomenami v rámci slobodnej ekonomickej zóny v Dubaji.

Nová iniciatíva vytvára rámec, ktorý umožňuje DWTCA vydávať potrebné schválenia a licencie pre finančné činnosti súvisiace s kryptomenami. V rámci dohody bude SCA tiež dohliadať na činnosti súvisiace s kryptomenami, a taktiež vydávanie či kótovanie licencií.

Dohoda bola podpísaná výkonnou riaditeľkou SCA Maryam Al Suwaidi a generálnym riaditeľom DWTCA Helalom Saeedom Al Marrim, ako aj výkonným riaditeľom dubajského oddelenia pre cestovný ruch a obchod, Issamom Kazimom.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Dubaj láka nových investorov

Al Suwaidi uviedla, že nový projekt je v súlade so záväzkom DWTCA a plánuje rozšíriť tzv. „slobodnú zónu“ a k tomu podporovať nové technológie, ako sú napríklad NFTs.

“Keďže Dubaj pokračuje vo svojej snahe o rôzne inovácie a modernú digitálnu ekonomiku, DWTCA podporí spoločnosti ktoré budú fungovať na blockchaine a kryptografických technológiach,” dodala Al Suwaidi.

Nová dohoda bude naďalej posilňovať záväzok Spojených Arabských Emirátov stať sa jedným z globálnych miest, ktoré bude podporovať kryptomeny. Zatiaľ táto dohoda ale neplatí pre celú krajinu.

V apríli tohto roku sa ale minister hospodárstva Abdulla Bin Touq Al Marri vyjadril, že kryptomeny a tokenizácia aktív budú hrať veľmi dôležitú úlohu v krajine, kde sa plánuje posilniť ekonomika do desiatich rokov aspoň na dvakrát. Miestna burza Nasdaq Dubaj v júni následne zaradila na burzu kanadského správcu investičných fondov pre digitálne aktíva –  3iQ.

Čítaj ďalej: Čínsky zákaz? Pre Bitcoin to nie je nič nové a ani negatívne!