Hillary Clintonová Kryptomeny
Hillary Clintonová Kryptomeny, zdroj: www.shutterstock.com/EvanEl-Amin

Hillary Clintonová varuje, že ak kryptomeny, digitálne aktíva a rôzne platformy zostanú neregulované, mohli by destabilizovať americký dolár ako rezervnú menu.

Politička taktiež povedala, že kryptomenové trhy potrebujú silnejšie regulácie a vyžadujú silnú ochranu proti „technologickej manipulácii“ zo strany Ruska, Číny a ďalších krajín.

Mohlo by ťa zaujímať: El Salvádor vs celý svet? – Medzinárodný menový fond opätovne varuje prvú „bitcoinovú krajinu“

Tentokrát za všetko môže Rusko a Čína

Varovanie sa tentokrát rozšírilo na „technológiu všetkého druhu“ a uvádza, že štáty a rôzne neštátne subjekty by mohli využiť túto situáciu a destabilizovať USA a status dolára ako rezervnej meny.

„Predstavte si kombináciu sociálnych médií a zhromažďovanie ešte väčších súm peňazí prostredníctvom kontroly určitých reťazcov kryptomien,“ uviedla Clintonová.

„Pozeráme sa nielen na štáty ako sú Čína či Rusko a pod. (neuvádza), ktoré manipulujú so všelijakou technológiou vo svoj prospech. Pozeráme sa taktiež aj na „neštátnych aktérov“, ktorí sa či už v spolupráci s nepriateľskými štátmi, alebo samostatne snažia destabilizovať dolár ako rezervnú menu”.

Si začínajúci alebo stredne pokročilý obchodník? V našej komunite traderov ti obchodovanie na burze pôjde ľahšie. V skupine nájdeš analýzy, denný update trhu, signály a, samozrejme, kompletné video návody od základov až po profesionálne obchodné systémy. Iba do konca tohto mesiaca v Black Friday 50 % zľave. 

»»»Chcem objednať členstvo v zľave!«««

Hillary opisuje kryptomeny, vidí len zlú stránku

Clintonová sa obáva najmä toho, ako by sa sociálne siete, ktoré sa používajú aj na ovplyvňovanie volieb prostredníctvom dezinformácií, mohli kombinovať s kryptomenami, a to tak, že by pomohli štátnym a neštátnym aktérom destabilizovať iné krajiny. Aj keď nešla do detailov, potenciálne spôsoby, ako by k tomu mohlo dôjsť, nazvala manipulácie s trhmi či lákanie na rôzne podvody na sociálnych sieťach.

V posledných rokoch národy použili alebo verejne zvážili použitie kryptomien na obídenie ekonomických sankcií zo Spojených štátov.

Najpozoruhodnejšie je aj to, že Severná Kórea údajne použila kryptomeny na financovanie programu jadrových zbraní. Krajina používa súkromné či anonymné mince a rôzne iné metódy, aby sa zabránilo odhaleniu.

Čítaj ďalej: Eurosystém a ECB schválili nový rámec týkajúci sa digitálnych aktív a kryptomien – o čo ide?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre