Dostane sa Bitcoin na jeden milión dolárov? Sledujte online graf

5

S Bitcoinom je to ako na horskej dráhe. Keď sa po veľkom páde v polovici januára začal trh opäť spamätávať, zasiahli ho ďalšie negatívne správy. Aj keď nebol opätovný pád tak prudký, podporil tvrdenie skeptikov, že bublina praská. Avšak minulý týždeň došlo opäť k prudkému rastu. Zatiaľ čo sa mnoho expertov snaží predpovedať ďalší vývoj, jeden z nich v tom vyniká. Podľa zakladateľa antivírusovej firmy Johna McAfeeho by mal Bitcoin dosiahnuť cenu 1 milión USD v roku 2020. 

Originál článku v českom jazyku nájdete tu.

McAfeeho predpovede

V roku 2017 bolo množstvo samozvaných prorokov, ktorí hrdo prezentovali svoje názory a predpovede. Jedným z mála úspešných sa ale stal práve McAfee, ktorý 17. júla potvrdil, že Bitcoin sa vyšplhá na 5 000 USD. Nielenže sa trafil, ale hodnota sa dokonca štvornásobne zväčšila. V decembri sa totiž Bitcoin obchodoval za neuveriteľných 19 500 USD. John McAfee vypustil do éteru ďalšiu predikciu: hodnota sa vyšplhá až na pol milióna dolárov. Avšak práve vďaka tomuto nečakanému rastu ku koncu roka antivírový programátor a podnikateľ obrátil. Podľa neho sa bude hlavný ťahúň kryptomien obchodovať v roku 2020 za rovný milión USD. Celkom odvážne tvrdenie, ale ktovie.

Dôvody na rast nie sú také nečakané

Pomaly by sa mohlo zdať, že cenu kryptomien ovplyvňujú zakaždým iné faktory a vyznať sa v trhu je úloha hodná nadľudskej sily. Avšak je to práve naopak. Prvým dôvodom je fakt, že počet mincí Bitcoinu je obmedzený na 21 miliónov, a teda sa s počtom vyťažených mincí bude exponenciálne zvyšovať aj dopyt. Rovnako tak si kryptomeny začína všímať i široká verejnosť. Je to predovšetkým Bitcoin a jeho deriváty, ktorý sa teší veľkej popularite ako investorov, tak i obyčajných ľudí. Ekonómovia ďalej tvrdia, že kapitalizácia trhu tejto kryptomeny sa pohybuje na veľmi nízkej úrovni a má pomerne široký potenciál na rast.

Tip redakcie 3 predikcie ceny Bitcoinu pre rok 2018

Sledujte online, ako sa predikcia McAfeeho napĺňa

Jeden fanúšik si dal tú prácu a zostavil online graf, ktorý ukazuje, ako sa napĺňa alebo nenapĺňa predikcia McAfeeho v reálnom čase. Tu sa môžete sami pozrieť, ako veľmi sa líši reálny stav oproti jeho odhadu. Aktuálne vyzerá graf nasledovne:

mcafee BTC 1 million

Záver

V jednom má McAfee predsa len pravdu už teraz, a to aj napriek nedávnemu spochybneniu dôveryhodnosti jeho tweetov kvôli plateným reklamám na ICO. A to v tom, že blockchain je revolučná technológia a nezostáva nič iné, než čakať, do akej miery si ju ľudia osvoja. Ale či dosiahne Bitcoin takú cenu, akú predpovedá McAfee, na to si budeme musieť počkať.

Čo myslíte, je tento odhad úplne nereálny, alebo je možné, že BTC skutočne dosiahne takú cenu? Podeľte sa s nami v komentároch pod článkom alebo na našej facebookovej stránke.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek zvončekom vľavo dole. Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

Zdroj:
ccn.com

5
Leave a Reply

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
MarkipetMehLibormichal Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
michal
Guest
michal

31.12.20 120000 usd. dajte taku malu suťaž o nejaku smiešnu cenu. bude sranda

Libor
Guest
Libor

SCI-FI ! Ultimátna cena je cca 60 000 USD, čo zhruba reprezentuje celosvetové zásoby zlata, za predpokladu ak by sa BTC stal hlavným depozitným štandardom namiesto zlata. Samozrejme, že pri 2000 % inflácii by to ultimum mohlo byť cca 1 milión. Ale je to reálne do roku 2020 ? SCI-FI !
BTC sa bude hýbať ako akciové indexy s násobne vyššou volatilitou. BTC je vlastne sám o sebe ako také stelesnenie indexu celého kryptosektoru. A tak sa aj bude hýbať. Tak, ako sa bude hýbať celý kryptosektor…hore – dole…regulácie a nové technologické možnosti blockchainu…dole – hore.

pet
Guest
pet

úplne súhlasím.

Marki
Guest
Marki

Nerozumiem… Porovnavas cenu 1 BTC s cenou vsetkych zasob zlata? Alebo chces porovnat market cap BTC (cize „cenu“ vsetkych BTC v obehu)? Pri porovnavani ceny (ci uz so zlatom alebo aj inymi kryptomenami) musis mysliet na to kolko je danej meny v obehu. Inu cenu za 1 kus bude mat mena s celkovym poctom „kusov“ 21 milionov a inu mena s poctom „kusov“ 2 miliardy.

Meh
Guest
Meh

Ak niekto pouziva/veri linearnej extrapolacii v takychto prikladoch, tak to len svedci o jeho malickom iq 😉 samozrejme na obchodovanie s krypto’menami‘ (a pisani webu o nich) vyssie netreba…