Marshallove ostrovy nahradili dolár vlastnou kryptomenou

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Ostrovný štát v Mikronézii, Marshallove ostrovy, si vytvoril svoju vlastnú kryptomenu, ktorou nahradil doposiaľ používaný americký dolár.

Kryptomena pre 53 tisíc obyvateľov

Návrh zákona bol podpísaný ešte 1. marca tohto roku, ale vzhľadom k tomu, že do platnosti vstúpil až teraz, začali sa veci hýbať. Aj napriek tomu, že počet obyvateľov Marshallových ostrovov je iba niečo málo cez 53 tisíc, banky aj kreditné spoločnosti budú musieť na túto zmenu zareagovať. Práve to by mohlo byť veľkým míľnikom pre kryptomeny, nakoľko doposiaľ tieto inštitúcie veľmi ústretové voči digitálnym menám neboli. V spojitosti so zavedením národnej kryptomeny však treba dodať, že na území Marshallových ostrovov bude stále možné platiť aj americkými dolármi.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Vyhradzujeme si právo vydávať menu v akejkoľvek forme

Prvá zmienka o zavedení digitálnej meny sa verejnosti predstavila vo februári, kedy vrchní predstavitelia štátu potvrdili, že tichomorská republika vydá svoju vlastnú kryptomenu, ktorá sa bude šíriť ako zákonné platidlo. Následne táto idea získala aj podporu parlamentu.

David Paul, pomocný minister prezidenta tejto republiky vtedy uviedol:

“Ako krajina si vyhradzujeme právo vydávať menu v akejkoľvek forme, či už v digitálnej alebo klasickej fiat podobe.”

Sovereign v celkovom množstve 24 miliónov tokenov

Sovereign, ako miestna vláda pomenovala svoju kyrptomenu, bude uvedený do obehu prostredníctvom ICO (počiatočnej ponuky mincí) a predpokladá sa, že ponuka bude obmedzená na 24 miliónov tokenov. Pevne stanovený počet má slúžiť ako opatrenie proti inflácii.

Mohlo by vás zaujímať: Venezuela pripravuje štátnu kryptomenu krytú ropou

O správe informoval cez svoj Twitter aj Ran Neuner, ktorý poukázal na fakt, že pokiaľ má suverénny štát zákonnom stanovenú formu meny, banky ju musia rešpektovať. Rada je teda na bankovom sektore, ako rýchlo zareaguje a ako sa s novou situáciou vysporiada.

Záver

Marshallove ostrovy sú členom Organizácie Spojených národov a suverénnym štátom. Na ostrovoch vládne konštitučná vláda vo voľnom zväzku s USA. Uvidíme, či teda na túto správu zareagujú aj predstavitelia USA. Nie je tomu tak dávno, čo prezident Donald Trump vydal výkonný rozkaz, ktorý zakazuje komukoľvek v USA a na ostatných amerických územiach investovať do kryptomeny Petro. Aj v tomto prípade ide o národnú kryptomenu, ktorú zaviedli vo Venezuele. Treba však dodať, že tento juhoamerický štát stále podlieha sankciám zo strany Ameriky.

Všetko teda nasvedčuje tomu, že sa stávame svedkami veľkého míľniku pre digitálne meny. Fakt, že Sovereign je zavedený vládou, má oporu v zákone a prinúti finančný sektor v krajine akceptovať platbu s ním, môže posunúť celkovú adopciu digitálnych mien o míľové kroky vpred.

Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube.

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.