john mcafee bitcoin 1 million

John McAfee – tvorca rovnomenného antivírusového softwaru (veľa ľudí tvrdí, že ide skôr o vírusový software) sa pred pol rokom zviditeľnil svojou extrémnou predikciou:

“Bitcoin bude v roku 2020 stáť 500 000$ a ak nie, v priamom prenose zjem svoj penis.”

Čítate správne, John McAfee to naozaj povedal a za svojím výrokom si aj naďalej stojí. Dnes ho sa na Twitteri mihol ďalším šialeným prehlásením. Veď, posúďte sami:

“Keď som predikoval cenu 500 000$ do konca roka 2020, používal som model, ktorý počítal s 5000$ za 1 BTC do konca roka 2017. Bitcoin však akceleroval oveľa rýchlejšie, než môj model predvídal. Teraz teda predikujem Bitcoin za JEDEN milión dolárov do konca 2020. Ak sa mýlim, zjem svoj penis.”

Je zaujímavé sledovať Johnovu vieru v jeho model. Obzvlášť ak si uvedomíme, že absolútne nefunguje. Nebol schopný správne predpovedať ani cenu v roku 2017. Mýlil sa o viac než 100%! Pravdepodobnosť, že nejakým zázrakom správne trafí hodnotu tohto mimoriadne volatilného digitálneho assetu na rok 2020 je teda minimálna.

Johnny nie je sám

Každopádne, John McAfee nie je sám. Dnes podobne smelé vyhlásenie zaznelo aj na CNBC. S Johnom súhlasil bývalý manažér hedge fondu James Alutcher. Záznam z rozhovoru nájdete tu.

Šialené Bitcoin rallye, ktoré našlo svoj vrchol v okolí 11 500$, zdá sa, niektorým ľuďom prekrížilo drôty v hlave. Dávajte pozor, aby ste nedopadli podobne. Bitcoin nie je magická fazuľa, ktorý splní všetky vaše sny a spraví z vás boháča.

Sledujte nás na facebooku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre