bitcoin
bitcoin

Podľa Metcalfovho zákona Bitcoin spadne ešte nižšie – Hedgeové kryptofondy končia – Sieťou Bitcoinu prešli transakcie za viac než 6 biliónov USD – Ruská centrálna banka zvažuje nahradenie SWIFT transakcií blockchainom – Regulátor v Južnej Kóree požaduje od 12 kryptobúrz zásadné zmeny zmlúv s klientami – Karpeles, CEO skrachovanej Mt. Gox, tvrdí, že na bankrote burzy nechce zarobiť – Čínsky gigant Alibaba sa súdi s Alibabacoin o práva – Čína úspešne dokončila presun paliva z Číny do Singapuru pomocou blockchainu – Maria Wieck z IBM chváli Dubaj za prístup k regulácii kryptomien – V Indii je teraz viac vyhľadávacích dotazov na Ethereum, než na Bitcoin

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísala Denisa.

Správa dňa

Pokiaľ platí Metcalfov zákon, cena Bitcoinu bude ešte klesať. Skupina výskumných pracovníkov v Zurichu vypracovala správu o bubline, ktorá predpovedá, že trhová hodnota Bitcoinu, ktorá v súčasnosti činí okolo 124 miliárd USD, bude do konca roku 2018 znížená približne o 37% nanajvýš na 77 miliárd USD, a to podľa teórie známej ako Metcalfov zákon. CCN.com (v EN)

Kryptomeny a ICO

Priemerná výkonnosť kryptofondov dosiahla v tomto roku stratu presahujúcu 20%, pričom bolo oznámené, že aspoň 9 hedgeových kryptofondov oznámilo koniec. Mike Novogratz sa tiež rozhodol namiesto založenia hedgeového kryptofondu, že radšej bude pracovať na obchodnej banke, ktorá sa zameriava na kryptomeny. Bitcoin.com (v EN)

V priebehu posledných niekoľkých rokov bolo cez sieť  Bitcoin prevedených viac než 6 biliónov dolárov. To je celkom zdravá čiastka pre taký relatívne „špecializovaný trh“. Je to veľmi pozitívny znak, pretože Bitcoin má skutočné využitie. Aj keď sa jedná tiež o odmeny za ťažbu a transfery finančných prostriedkov na burzy, denný objem transakcií sa neustále zväčšuje. Práve teraz je denný objem transakcií Bitcoinu vo výške 10 miliárd dolárov. To je viac, než koľko ľudia pred niekoľkými rokmi považovali za možné. Newsbtc.com (v EN)

Regulácie

Centrálna banka Ruska zvažuje využitie softwaru Masterchain, založenom na blockchaine, k prenosu finančných správ v systéme SWIFT v rámci Euroázijskej hospodárskej únie (EAEU). Coindesk.com (v EN)

Kórejský finančný regulátor (FTC) požaduje od 12 kryptobúrz, aby v podstate roztrhali svoje doterajšie zmluvy so zákazníkmi. Tzv. adhézne zmluvy sú všeobecne známe ako zmluvy, kedy slabšia strana má malú možnosť voľby a v podstate môže zmluvu len buď prijať alebo „nechať tak“. CCN.com (v EN)

K téme si tiež môžete prečítať: Južná Kórea – Nové pravidlá pre obchodovanie s kryptomenami

Burzy

Bývalý generálny riaditeľ toho, čo bolo kedysi najväčšou kryptoburzou, sa ospravedlnil za svoju rolu v kolapse a bankrote Mt. Gox v roku 2014 a prehlásil, že nemá v úmysle na tom zarobiť. Mt. Gox by v dôsledku bankrotu mohla získať viac než 160 000 BTC a BCH, čo je teraz okolo 1 miliardy USD v bežných cenách. Coindesk.com (v EN)

Biznis

Čínsky e-commerce gigant Alibaba zažaloval nadáciu Alibabacoin Foundation z Dubaja kvôli porušeniu autorských práv potom, čo jej ICO získala 3,5 milióna dolárov. Cointelegraph.com (v EN)

Dňa 2. apríla bolo oznámené, že Čína úspešne využila blochchain pre prepravu paliva z Číny do Singapuru. Opengovasia.com (v EN)

Maria Wieck, ktorá riad blockchainové projekty v spoločnosti IBM, uviedla, že vlády na celom svete by mali prijať blockchain presunom svojich služieb na tieto platformy. Wieck poznamenala, že vlády buď plne podporujú technológiu a koncepciu kryptomien, alebo ich úplne odmietajú. Napríklad Južná Kórea zaujíma najodmietavejší postoj, zatiaľčo vláda v Dubaji sa snaží o ich prijatie. Cryptovest.com (v EN)

V Indii vždy existoval živý Bitcoin ekosystém. Teraz sa zdá, že sa z nejakého dôvodu pomaly presunie aktivita tohoto ekosystému na Ethereum. V posledných piatich mesiacoch je to v krajine najviac vyhľadávaná kryptoměna. Newsbtc.com (v EN)

Ak chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Tiež nás môžete sledovať na facebooku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance