Guvernér Bank of England kazí všetku srandu!
Guvernér Bank of England kazí všetku srandu! ,zdroj: www.shutterstock.com/WilliamBarton

Binance

Andrew Bailey, guvernér Bank of England a kryptomenový skeptik, varoval, že kryptomeny a novodobé nekontrolovateľné digitálne aktíva vytvárajú príležitosti pre kriminálnikov!

Šéf centrálnej banky vo Veľkej Británii teda nie je vôbec stotožnený s tým, že by kryptomeny a iné digitálne aktíva boli využívané na území jeho krajiny. Nedávno sme vám totižto priniesli správu, ako v britskom parlamente plánujú urobiť z krajiny centrum kryptomien. Očividne má tento plán svojich neprajníkov.

Andrew Bailey novodobej technológii nevie prísť na chuť

Guvernér Bank of England Andrew Bailey sa vyjadril na tému kryptomeien začiatkom tohto týždňa na konferencii „Stop scams“, ktorú organizovala práve centrálna banka Veľkej Británie.

Mohlo by ťa zaujímať: Miliardár Mark Cuban sa vyjadril k ETH 2.0 – verí mu viac ako Bitcoinu!

Tu sa však cela sranda končí. Andrew Bailey totižto povedal, že kryptomeny sú popredným inštrumentom, ktorý sa využíva pri rôznych podvodoch. Ďalej zdôraznil, že nekontrolovateľné digitálne aktíva a rôzne kryptomeny vytvorili dokonalú príležitosť pre kyberzločincov či iných podvodníkov.

„Stačí si položiť takúto otázku. Čo ľudia, ktorí zvyčajne páchajú kyberútoky, požadujú ako výkupné? Samozrejme, že kryptomeny,“ tvrdí guvernér.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Znepríjemní guvernér Bailey kryptomenové iniciatívy?

Bailey ďalej vyzýva banky, technologických gigantov či vládne inštitúcie, aby aktívne spolupracovali s bankou pri riešení rôznych podvodov zameraných na spotrebiteľov. Ani tu však nie je optimistický a verí, že sa to plne obmedziť nikdy nepodarí.

Guvernér centrálnej banky tiež obvinil niektorých používateľov kryptomien z porušovania sankcií uvalených na Rusko.

Povedal nasledovné:

„Niektorí kryptomenoví nadšenci nám tvrdia, že by sa na nich nemali vzťahovať ruské sankcie, pretože nie sú súčasťou tohto sveta. Prepáčte, je to aj váš svet. Všetci momentálne žijeme v tom istom svete.“

Ako sme už spomínali a písali, britská vláda začiatkom tohto týždňa predstavila podrobný plán na vyzdvihnutie Spojeného kráľovstva ako globálneho centra kryptomien.

Ak by sa z krajiny stalo centrum kryptomien, môže to prilákať investície, vygenerovať množstvo nových pracovných miest a podobne. Ak však bude guvernér úplne proti, môže krajina zaznamenať výrazné spomalenie tejto iniciatívy.

O ďalšom priebehu a situácii s kryptomenami, a nielen vo Veľkej Británii, ale všade vo svete vás budeme informovať.

Čítaj ďalej: Ďalší kritik, čo prejde na stranu kryptomien? – Jamie Dimon „pochválil“ blockchain a DeFi!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre