Peter Thiel vyjadril veľkú kritiku na konferencii Bitcoin 2022
Peter Thiel vyjadril veľkú kritiku na konferencii Bitcoin 2022. Zdroj: Shutterstock, mark reinstein

Spoluzakladateľ spoločnosti PayPal Peter Thiel bol jednou z kľúčových osobností, ktoré sa zúčastnili na konferencii Bitcoin 2022. Svojím prejavom mnoho ľudí prekvapil. Čo povedal?

Peter Thiel nešetril kritikou

Thiel je vo svete financií a kryptomien veľmi populárny. Na konferencii Bitcoin 2022 sa ostro pustil do predstaviteľov siete ETH, taktiež nešetril ani Warrena Buffeta a ďalších dôležitých ľudí zo sveta financií. Počas rozhovoru hádzal do davu peniaze a pri tom urážal finančný a technologický priemysel.

Thiel hádzal peniaze do davu
Thiel hádzal peniaze do davu. Zdroj: Marco Bello / Getty Images

Podľa jeho slov ho absolútne nezaujíma Ethereum. Warrena Buffetta nazval „sociopatickým dedkom z Omahy“. Na jeho zoznam nepriateľov patrí vraj aj predseda predstavenstva JP Morgan Jamie Dimon a výkonný riaditeľ BlackRock Larry Fink.

Prečítaj si tiež: Kandidát na senátora USA Bryan Solstin : „Urobím z Bitcoinu legálne platidlo“

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov. Návod ako kúpiť a obchodovať kryptomeny nájdeš v tomto článku.

Tieto tri mená Thiel obvinil z toho, že uľahčujú systém, ktorý v sebe ukrýva inštitucionálne a politické predsudky voči Bitcoinu.

„Centrálne banky sú v úpadku. Sme na konci režimu fiatových peňazí.“

Thiel je totižto presvedčený, že Bitcoin predstavuje finálnu alternatívu štandardného finančného systému.

„Bitcoin nie je Ethereum ako platobný systém, nie je to elektronické zlato, je to niečo ako S&P 500, je to akciový trh ako celok.“

Aké sú podľa neho hlavné rozdiely medzi BTCETH?

„Bitcoin a Ethereum sú ako dva extrémne opačné konce spektra. Bitcoin ako aktívum s nízkou rýchlosťou a vysokou hodnotou a Ethereum ako aktívum s vysokou rýchlosťou.“

Svoju kritiku nasmeroval aj na technologické spoločnosti ako napríklad Meta. Sú liberálne a veľmi ľahko podľahli vládnym reguláciám.

„Prebudené spoločnosti sú tak trochu kvázi kontrolované vládou spôsobom, akým Bitcoin nikdy nebude.“

Súčasťou jeho prejavu bola aj problém postoja Číny voči Bitcoinu. Tú označil ako „továreň na nenávisť voči BTC“. Nie je to však prvýkrát, čo Thiel riešil Čínu. Američania by sa podľa jeho slov mali mať na pozore pre čínskou digitálnou menou.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre