BTC dosiahol nový rekord
BTC dosiahol nový rekord. Zdroj: Shutterstock.com/REDPIXEL.PL

Hodnota BTC siete v poslednom čase narastá a minulý týždeň dosiahla nové denné maximum. Denná hodnota vyrovnania Bitcoinu dosiahla 6. októbra historické maximum, pričom transakcie v hodnote 31 miliárd dolárov boli zúčtované v reťazci pomocou bitcoinovej siete.

Rekordné maximum predstavuje nárast denného objemu zúčtovania siete približne 40 -krát od začiatku roku 2020.

Podľa údajov spoločnosti Coin Metrics sa denný objem zúčtovania odvtedy prudko znížil. Bitcoinová sieť 10. októbra vysporiadala transakcie v hodnote 11,6 miliardy dolárov.

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Prečítajte si tiež – Po čínskom zákaze investori presúvajú kapitál na DEX – dominuje Uniswap

BTC predbieha VISU

Analytik Willy Woo komentoval nárast aktivity a hodnoty vyrovnania cez víkend. Tweetoval, že objem peňazí pohybujúcich sa na blockchaine BTC v súčasnosti prevyšuje hlavné centralizované platobné siete Visa a Mastercard v USA.

,,Bitcoinová sieť v súčasnej dobe dosahuje približne 190 000 dolárov za sekundu. Porovnajte to so 130 000 dolármi za sekundu spoločnosti Visa pre amerických zákazníkov a 55 000 dolármi za sekundu Mastercardu.“

Podľa Bitinfocharts sa priemerná hodnota transakcie vykonanej v bitcoinovej sieti za posledné tri mesiace tiež neustále zvyšuje na 732 000 dolárov. Ide o nárast 273 % od začiatku júla.

Čínske médiá Wu Blockchain tiež zaznamenali prudký nárast počtu transakcií v hodnote viac ako 10 miliónov dolárov.

Podľa Coin Metrics je denná hodnota prevodu Etherea v súčasnosti 5,3 miliardy dolárov. Ethereum na začiatku septembra nakrátko obrátilo denný objem zúčtovania BTC. Bitcoin si však svoje vedenie získal späť v priebehu niekoľkých týždňov.

Mohlo by ťa zaujímať – Powercrypto zaháji ťažbu BTC a ETH v HongKongu uprostred čínskeho banu

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance