Coinbase vstupuje na trh NFT
Coinbase vstupuje na trh NFT. Zdroj: Shutterstock.com/24K-Production

Významná kryptoburza Coinbase oznámila, že otvára zoznam čakateľov na NFT, ktorý uvedie na trh koncom tohto roka. V utorok na blogu viceprezident spoločnosti Coinbase pre produkty a ekosystém, Sanchan Saxena, uviedol, že trh NFT umožní svojim používateľom raziť, nakupovať, objavovať a predvádzať tokeny na báze Etherea.

Podľa Saxena táto ponuka umožní tvorcom udržať si kontrolu nad svojimi umeleckými dielami „prostredníctvom decentralizovaných zmlúv a transparentnosti metadát“ so všetkými NFT v reťazci.

Oznámenie prichádza po tom, ako kryptoburza FTX a jej dcérska spoločnosť so sídlom v USA predstavili rovnaký trh NFT. A to naprieč reťazcami prostredníctvom blockchainov Ethereum a Solana. Binance, najväčšia kryptoburza na svete, vstúpila na trh NFT v júni spustením trhu zameraného na minimalizáciu transakčných nákladov.

Mohlo by ťa zaujímať – Coinbase hlási ďalší hackerský útok po nezvyčajnej chybe – okradnutých bolo 6000 účtov!

Bude Coinbase na vrchole trhu NFT?

So 68 miliónmi overených používateľov a 8,8 miliónmi aktívnych používateľov mesačne od 2. štvrťroka 2021 by vstup Coinbase do priemyslu NFT mohol poskytnúť konkurenciu. Coinbase by sa delil o trh s hlavnými konkurentmi ako sú OpenSea a Rarible. Platforma OpenSea používa hlavne Ethereum, ktoré dominuje predaju na trhu NFT.

Podľa údajov DappRadar bol celkový objem transakcií na serveri OpenSea v čase publikovania 8,7 miliardy dolárov, čo z neho robí najväčšie trhovisko NFT. Na druhom mieste sa umiestnil predaj NFT prostredníctvom hry Axie Infinity s 2,5 miliardami dolárov.

Prečítaj si tiež – Neuveríte aké bizarné kryptomeny tento rok urobili z ľudí milionárov

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre