Index strachu a chamtivosti
Index strachu a chamtivosti. Zdroj: Shutterstock, FauxJewels

Index strachu a chamtivosti dosiahol hodnotu 8. Je to najnižšia úroveň od vypuknutia epidémie Covid-19 v marci 2020. Prečo je nálada na kryptomenovom trhu taká negatívna?

Index strachu a chamtivosti opäť klesá

Ide o jeden z najjednoduchších a zároveň najpopulárnejších indikátorov, ktorý odzrkadľuje náladu na trhu. A aká je teda situácia? Ukazovateľ klesol až na hodnotu 8, čo sa naposledy udialo pred viac ako 2 rokmi počas vypuknutia pandémie Covid-19. Na trhu tak panuje extrémny strach.

Čo si o takejto situácii myslí Warren Buffett?

Buďte bojazliví, keď sú ostatní chamtiví. Buďte chamtiví, keď sa ostatní boja.“

Extrémny strach sa častokrát začína úplne na začiatku medvedích trhov a extrémna chamtivosť dlho pred koncom býčieho obdobia. Na rast si však pravdepodobne ešte budeme musieť počkať. Extrémne minimá indexu sú totiž podľa historických údajov od býčieho trhu vzdialené niekoľko mesiacov. Je teda možné, že nás čaká dlhšia konsolidácia.

Index strachu a chamtivosti
Index strachu a chamtivosti. Zdroj: Alternative.me

Hodnota 8 bola v minulosti dosiahnutá len 3-krát. Stalo sa tak vo februári 2018, keď Bitcoin klesol až na 6 000 USD. August 2019 znamenal pokles na 9 320 USD a marec 2020, keď BTC padol až na 3 782 USD.

Historické údaje miním indexu
Historické údaje miním indexu. Zdroj: Alternative.me

Prečítaj si tiež: Elon Musk: „Dohoda s Twitterom sa neposunie vpred, kým generálny riaditeľ nepreukáže rozsah aktivity botov“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Nemusí to byť koniec poklesov!

Áno, index strachu a chamtivosti podľa historických údajov naznačoval potenciálne dná. Nemusí to však znamenať, že budeme svedkami otočenia trhu smerom nahor. Populárny analytik, ktorý má na Twitteri meno @Pladizow, zverejnil graf ceny BTC. Poukazoval tak na oblasti, pri ktorých index vykazoval extrémny strach. Nie vždy to však nevyhnutne znamenalo začiatok rastu.

Veľmi zaujímavý je aj graf spoločnosti LookIntoBitcoin.com. Ten označuje dlhodobý graf BTC, aby tak dôkladnejšie ukázal informácie o indexe strachu a chamtivosti v daný deň.

Graf BTC a skóre indexu
Graf BTC a skóre indexu. Zdroj: LookIntoBitcoin

Čítaj ďalej: 10 dôvodov, prečo je Binance P2P jeden z najlepších spôsobov obchodovania s kryptomenami

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance