Juhokórejská gigantická spoločnosť zameriavajúca sa na výrobu inteligentných telefónov v stredu 20. februára odhalila napäto očakávaný model Galaxy S10. Investori a fanúšikovia Bitcoinu so zatajeným dychom pozorovali, či bude nový telefón od Samsungu naozaj obsahovať vopred zabudovanú kryptopeňaženku.
Bude Bitcoin peňaženka súčasťou Samsung Galaxy S10
Napäté očakávania investorov je teraz upokojujúcou správou Samsungu ukončené. Áno, Samsung Galaxy S10 bude obsahovať zabezpečenú hardvérovú podporu pre blockchainové aplikácie a uloženie súkromných kľúčov používateľov.
Samsung oficiálne potvrdil, že súčasťou nových inteligentných telefónov bude integrovaná funkcia „Samsung Knox”.
„Galaxy S10 bude obsahovať ochranu „Samsung Knox” a špeciálny hardvér, ktorý ukladá súkromné kľúče používateľov používané na prístup do blockchainových aplikácií.”
Otázkou však stále zostáva, či bude telefón obsahovať plne funkčnú peňaženku vyvinutú Samsungom alebo len hardvérové úložisko na privátne kľúče, pomocou ktorého budú môcť vývojári aplikácií napokon peňaženku vytvoriť.
Okolo tejto otázky stále panuje niekoľko špekulácií. Spravodajca CCN nedávno zverejnil údajne uniknuté fotografie, zobrazujúce prototyp nového Samsungu, na ktorom beží peňaženka podporujúca Bitcoin aj Ethereum.
Ďalej má nový telefón obsahovať čip Exynos 9820 s technológiou PUF, ktorý je podľa IT experta Han Ho-Hyeon úplne ideálnym procesorom pre natívnu podporu kryptopeňaženiek.
„Minulý rok sme sa dozvedeli, že Samsung Galaxy S10 bude obsahovať čip Exynos 9820. Ak má teda nový telefón od Samsungu obsahovať kryptomenovú peňaženku, potom je šanca na súbežné využitie PUF technológie veľmi vysoká.”
Technológia PUF je takzvaná „fyzicko ne-klonovateľná funkcia”, ktorá zásadným spôsobom zvyšuje zabezpečenie privátnych kľúčov používateľov. Ide o zvláštne mikroprocesory, využívajúce kryptografiu na to, aby sa jednotlivé mikroprocesory nedali fyzicky naklonovať.
Kryptomenová peňaženka je obrovským krokom dopredu
Nielenže týmto zásadným krokom Samsung predbehne svojich konkurentov ako je Apple alebo Google. Ide o krok, ktorý ďalej potvrdzuje legitímnosť celej kryptomenovej scény. Zameranie sa na podporu priaznivcov Bitcoinu a kryptomien celkovo je markantný moment, ktorý dosť možno mnohým ľuďom zmení názor na kryptomeny ako také.
Záver
Rok 2019 sa nám začína aj napriek pomerne nudnej cenovej akcii pekne rozbiehať. Adopcia kryptomien je v plnom prúde a infraštruktúra po ich expanzii zo dňa na deň rastie.
Iba za posledných pár týždňov sa objavili správy o známom odporcovi Bitcoinu a vedúcom JPMorgan, Jamie Dimonovi, ktorý urobil otočku o 180 stupňov a vytvoril vlastnú stabilnú kryptomenu JPMorgan coin.
Dva verejné dôchodkové fondy v USA sa po novom stávajú súčasťou trhu a zapájajú sa do rizikového fondu podloženého 40 miliónmi dolárov. Ako hovorí Anthony Pompliano:
„…inštitúcie neprichádzajú. Inštitúcie sú už tu.”
Aj napriek zdanlivo hrozivému medvediemu trhu, s ktorým sa stretávame už od začiatku roka 2018, sa kryptomenová a blockchainová scéna rozvíja stále rýchlejšie. My vás samozrejme o všetkých zásadných posunoch budeme pravidelne informovať.
Čítajte ďalej:
Zdroj:
CCN.com
Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.
Článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Filip M.