„JPMorgan Coin nepochopil zmysel kryptomeny,” tvrdí CEO Ripple, Brad Garlinghouse

BITmarkets BITmarkets

Na blockchainovej scéne už dobre známej CEO spoločnosti Ripple sa 14. februára vyjadril k novo ohlásenému coinu investičnej banky JPMorgan. Postoj Brada Garlinghousa k JPMorgan coinu je očividne dosť skeptický.

JPMorgan Chase oznámila vydanie svojho celkom nového coinu počas včerajška a tvrdí, že s jeho pomocou začne postupne zefektívňovať zjednávacie procesy hneď v niekoľkých vybraných operáciách spoločnosti.

 Garlinghouse sa krátko po oficiálnom vyhlásení JPMorgan Chase vyjadril na Twitteri takto:

Tak, ako sme všetci očakávali, banky začínajú postupne meniť tón a stavať sa na stranu kryptomien. Problém je v tom, že projektu JPMorgan úplne unikla pravá podstata krypta. Predstaviť dnes trhu uzavretú sieť je asi také isté ako spustiť AOL po tom, čo trhu dominoval Netscape. Ubehli dva roky a bankové coiny stále nedávajú žiadny zmysel.

Garlinghouse v poslednej vete nadväzuje na jeho predchádzajúce, dnes dva roky staré komentáre, v ktorých sa k bankovým coinom vyjadril kriticky (a ako prvý ich nazval bankovými coinami). Garlinghousova pointa spočívala vtedy najmä v názore, že bankové coiny sú úplne zbytočnou invenciou a vo výsledku ich vplyvom dôjde len k ešte vyššej fragmentácii menového trhu:

Ak budú banky chcieť operovať na báze vlastných digitálnych mien, budú musieť najskôr vytvoriť samostatné trhy pre ich konverziu a nákup cez FIAT. Až potom by mohli začať využívať vzájomné konverzie jednotlivých digitálnych mien. Totálny chaos!

Za zmienku stojí tiež fakt, že sa JPMorgan chce pomocou svojej kryptomeny zamerať najmä na poskytovanie efektívnejších a rýchlejších medzinárodných transakcií pre členov hlavných svetových korporácií. Zlepšenie momentálne dosť pomalých medzinárodných prevodov financií, doteraz sprostredkovávaných primárne platbami SWIFT, je napokon aj hlavným zámerom spoločnosti Ripple.

O tom svedčí aj jedno z ďalších nedávnych vyhlásení Brada Garlinghousa:

Technológia, ktorú poskytujeme a postupy, ktoré praktizujeme denne, sú v podstate nástupcom platieb SWIFT.

Bloomberg: JPMorgan coin nahradí Ripple” 

Počas dnešného dňa sa k téme vyjadril aj redaktor zo spoločnosti Bloomberg, ktorý JPMorgan coin považuje za priamu hrozbu Ripple. Ďalej spomína, že funkcie JPMorgan coinu sú v podstate inváziou na ihrisko Ripple medzinárodné transakcie a menové prevody pre banky a podniky.

Jeden z expertov na blockchainový trh situáciu ďalej komentuje slovami, že:

JPMorgan coin je skôr prejavom evolúcie než revolúcie. Využíva súkromnú blockchainovú technológiu nazývanú Quorum, ktorá sa skôr než Bitcoin podobá tabuľke Google. JPMorgan sa tak zrazu stáva úhlavným konkurentom spoločnosti Ripple a jej centralizovanej kryptomeny XRP.

Konečne kvalitný stablecoin”? 

Navyše, JPMorgan coin je v skutočnosti stabilnou kryptomenou s hodnotou viazanou na americký dolár. Fakt, že ide o stabilný coin, možno priláka viac zákazníkov z radov finančných inštitúcií, ktorí sa zatiaľ boja využívať na prevody volatilné kryptomeny.

Garlinghouse ďalej poukazuje na priamu otočku v postoji samotného CEO JPMorgan, Jamieho Dimona, ktorý je notoricky známy ako radikálny kritik Bitcoinu, ktorý bežne označoval najväčšiu kryptomenu sveta za čistú lož.

Čo čítať ďalej?

Uniknuté informácie SEC: Bitcoin ETF bude schválené, hovorí komisár Jackson 

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Filip M.

Zdroj:
cointelegraph.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Táto krajina je novým Chorvátskom. Turistov vábi lacnými službami i azúrovým morom

2

Moderný supermarket má vážne problémy. Prečo tam nikto nenakupuje?

3

Veľká slovenská banka úplne ruší platobné karty Visa. Dotkne sa to aj vás?

4

Obrovské prekvapenie. V maličkej slovenskej obci vyrastie nové nákupné centrum

5

Sociálna poisťovňa chystá zmeny. Všimnú si ich všetci Slováci

PR články

Aký výkon má obchodovanie s veľkými dátami s umelou inteligenciou, ako je ChatGPT? ATPBot má odpoveď

PR články | 24. mája 2024

PR článok ATP Bot. Nedávno ATPBot oznámil, že teraz podporuje všetkých používateľov Binance, Kraken a Coinbase, aby mohli implementovať automatické obchodovanie s umelou inteligenciou prostredníctvom API, čím používateľom poskytuje viac príležitostí na obchodovanie s kryptomenami.

ATP Bot obchoduje s AI