Microstrategy a nákup BTC
Microstrategy a nákup BTC. Zdroj: Shutterstock.com/Vladimir Kazakov

Spoločnosť business intelligence a veľryba BTC, MicroStrategy, rozšírila svoje vlastníctvo BTC nákupom, ktorý bol ohlásený v pondelok. Generálny riaditeľ Michael Saylor oznámil nákup 5 050 BTC za približne 242,9 milióna dolárov za priemernú cenu 48 099 dolárov za mincu.

Formulár 8-K v pondelok zverejnila americká komisia pre cenné papiere a burzu. Spoločnosť uviedla, že v 3. štvrťroku 2021 pridala do svojej firemnej pokladnice 8 957 BTC.

Prečítaj si taktiež – Microstrategy získava 500 miliónov dolárov na ďalší nákup BTC

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Microstrategy stále lídrom v nákupoch

Po najnovšom nákupe spoločnosť v súčasnosti vlastní asi 114 042 BTC získaných za celkové nákupné náklady 3,16 miliardy dolárov. Vzhľadom na súčasnú spotovú cenu BTC sú bitcoinové podiely spoločnosti v hodnote viac ako 5 miliárd dolárov. Podľa dokumentu náklady na bitcoiny spoločnosti MicroStrategy klesajú na približne 27 713 dolárov za BTC vrátane poplatkov a rôznych výdavkov.

Ďalší nákup 5 050 BTC je ďalším dôkazom Saylora rozšíriť svoju pozíciu v Bitcoine. Napriek papierovým stratám na svojich bitcoinových investíciách v druhom štvrťroku spoločnosť uviedla, že jej apetít po Bitcoinoch zostáva nedotknutý.

Od ohlásenia svojho prvého nákupu BTC v auguste 2020 sa spoločnosť stala najväčším firemným držiteľom kryptomeny podľa trhovej kapitalizácie medzi verejne obchodovanými firmami v USA.

Mohlo by ťa zaujímať – Microstrategy nakupuje ďalšie Bitcoiny za 489 miliónov dolárov

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre