Návod na zmenáreň Anycoin – recenzia, skúsenosti a nákup Bitcoinu

Plus Anycoin návod a Ancoin recenzia
Anycoin návod a Ancoin recenzia. Zdroj: anycoin.com
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

V tomto návode si priblížime menšiu, ale zato konkurencieschopnú burzu Anycoin. Anycoin je síce menej známa kryptomenová burza, avšak jej výhodou je, že je zameraná na Slovensko a Česko. Hovoríme o burze, ktorá vznikla v Česku, no napriek tomu obsluhuje zákazníkov vo všetkých členských krajinách EÚ. Burza ponúka široké spektrum kryptomien, ktoré si môžete zakúpiť. Toto je Anycoin návod a Anycoin recenzia.

Táto pomerne nová kryptoburza disponuje veľmi nízkymi poplatkami, resp. spreadmi, približne len 1,5%. V porovnaní s kryptoburzami, ktoré majú omnoho vyšší denný objem transakcií, sú poplatky Anycoinu veľmi konkurencieschopné. Na Anycoine je možná platba ako v korunách, tak aj v eurách cez klasický bankový prevod.

»»»Vytvor si účet cez náš link a získaj zľavu na nákup.«««
Sponzorovaný obsah

Anycoin poskytuje zmenárenské služby medzi fiat menami a kryptomenami. Môžete si tu kúpiť kryptomenu a ponechať si ju na účte Anycoinu, alebo si ju vybrať do vlastnej kryptomenovej peňaženky. Ak sa rozhodnete ponechať si ju na účte Anycoinu, nepotrebujete peňaženku a môžete ju neskôr predať.

Registrácia a zabezpečenie účtu

Registrácia na burze prebieha úplne rovnako ako v iných prípadoch a stačí vám zadať email a následne si vytvoríť heslo po potvrdení emailu. Následne je potrebné si účet zabezpečiť. Účet je možné vlastniť aj bez overenia KYC, no budete ho mať značne obmedzený.

Dvojfaktorové overenie

Prvým krokom je dvojfaktorové overenie, ku ktorému sa dostanete v pravo hore kliknutím na ikonku vášho profilu po vybratí možnosti Môj účet a následne kliknutím na políčko Zapnúť dvojfázové overenie. Následne je potrebné postupovať podľa pokynov.

Dvojfaktorové overenie. Zdroj: Anycoin

Dvojfaktorové overenie. Zdroj: Anycoin

Zabezpečte si aj svoju e-mailovú adresu. Prihlasovanie k e-mailovej adrese by malo mať tiež jedinečné a silné heslo a zapnuté dvojfaktorové overovanie.

Overenie totožnosti

K nastaveniu overenia totožnosti sa dostanete rovnako ako ku dvojfaktorovému overeniu. Ako sme si povedali, bez KYC budete mať účet obmedzený. Niekedy sú však prípady, pri ktorých viete obchodovať aj bez overenia. Ak nemáte overený účet, denný limit je stanovený na 25 000 českých korún. Ak by ste si účet overili, denný limit sa vám zvýši na 250 000 korún. Ak by ste sa priblížili k dennému limitu, tak burza si automaticky vyžaduje overenie totožnosti, ktoré môže niekedy vyžadovať aj pri menších sumách.

Overenie totožnosti. Zdroj: Anycoin

Overenie totožnosti. Zdroj: Anycoin

Všeobecná rada znie, aby ste svoje kryptomeny uchovávali na hardvérovej peňaženke, ako je napríklad Trezor. Ak s kryptomenami aktívne neobchodujete, nedporúča sa ich držať na burzách, v softvérových peňaženkách ani nikde inde. Mnohé spoločnosti investujú veľké prostriedky do zabezpečenia a vo všeobecnosti im možno dôverovať. Vždy je ale oveľa pravdepodobnejšie, že sa stanú terčom útoku hackerov v porovnaní s hardvérovou peňaženkou. Ukladanie kryptomien do vlastnej hardvérovej peňaženky je navyše jednoduché. Hardvérové peňaženky sú taktiež relatívne lacné.

Vklad peňazí – Anycoin návod

Vklad fiat meny

Na domovskej stránke burzy kliknete na položku Vklad. Pre vklad môžete použiť bankový prevod. Ak máte na svojom účte Anycoin finančné prostriedky, môžete si za ne kúpiť kryptomeny, čo je okamžité a bezplatné. Ako vidíme na obrázku, vklad je možný v menách české koruny a eurá. Po rozkliknutí meny sa vám zobrazia platobné údaje, kam je potrebné peniaze vložiť.

»»»Vytvor si účet cez náš link a získaj zľavu na nákup.«««
Sponzorovaný obsah

Ďalším dôležitým krokom je vložiť do platby aj referenciu. V prípade, že by ste zabudli zadať referenciu, tak peniaze vám vrátia naspäť.

Anycoin vklad. Zdroj: Anycoin

Anycoin vklad. Zdroj: Anycoin

Vklad kryptomeny – Anycoin návod

Dole je sekcia Financovanie. Táto možnosť vám poskytuje presun kryptomien, ktoré už vlastníte a chcete ich vložiť na burzu Anycoin. Vkladové adresy s výnimkou BTC, ktorý má trvalú adresu, majú obmedzenú platnosť (12 – 24 hodín). Kryptomenu musíte odoslať pred uplynutím platnosti adresy, inak môžete prísť o finančné prostriedky. Uistite sa, že posielate aspoň minimálnu požadovanú sumu.

Na vygenerovanú adresu vždy zasielajte iba kryptomenu, ku ktorej patrí. Môže sa totižto stať, že o kryptomenu prídete. To isté platí aj pre sieť. Daná peňaženka musí podporovať danú sieť.

Automatický nákup

Na domovskej stránke je možnosť Automatický nákup. Po jeho rozkliknutí si môžete nastaviť automatické nakupovanie kryptomien. Následne kliknete na políčko Vygenerovať platobné údaje. Po vygenerovaní údajov môžete tieto údaje použiť na nákup zvolenej kryptomeny za aktuálny trhový kurz.

Ide teda o pravidelné platby, ktoré môžete nastaviť vo vašej banke cez trvalý príkaz a budete tak automaticky nakupovať kryptomeny v pravidelných intervaloch. Je to niečo podobné, ako keď posielate trvalým príkazom peniaze do investičného fondu.

Taktiež si môžete zvoliť, či má kryptomena zostať na vašom Anycoin účte alebo odoslaná do peňaženky. Pre zaslanie kryptomeny do peňaženky platia rovnaké limity a poplatky, ako pre výbery. Každá kryptomena má stanovenú minimálnu výšku platby. Tá závisí hlavne od aktuálneho trhového kurzu a môže sa preto priebežne meniť. Prijaté platby pod týmto limitom nebudú použité na automatický nákup a pristanú na Anycoin účte.

Poplatky

Na burze Anycoin existujú 2 druhy poplatkov – za vklady a za výbery.

 • Poplatok za vklad je 0 Kč pre korunové vklady a väčšinu kryptomien.
 • Pri výberoch je poplatok 0 Kč za výbery v korunách a fixný poplatok za každú kryptomenu.

Ak obchodujete pomocou účtu Anycoin, nebudete platiť žiadne poplatky, existuje len malý rozdiel medzi nákupným a predajným kurzom. Napriek tomu si však pri každej zmenárni potrebujete dávať pozor na veľký spread (rozdiel medzi nákupnou a predajnou cenou). Taktiež častý problém sú nevýhodné kurzy, ktoré niektoré zmenárne ponúkajú. Anycoin ale v tomto obstál veľmi dobre v porovnaní s konkurenciou.

»»»Vytvor si účet cez náš link a získaj zľavu na nákup.«««
Sponzorovaný obsah

Stav účtu a výber

V hornej sekcii domovskej stránke nájdete políčko s názvom Stav Účtov. Po rozkliknutí vidíte jednotlivé meny a pri nich možnosť kúpiť/predať. Práve tu teda môžete realizovať nákupy alebo predaje jednotlivých kryptomien.

V prípade, že plánujete vybrať peniaze z burzy Anycoin, na domovskej stránke si zvoľte políčko Výber. Kryptomeny sa odosielajú do 24 hodín. Presun finančných prostriedkov zvyčajne trvá približne niekoľko hodín. Ak kryptomena nie je pripísaná ani po 24 hodinách, je potrebné kontaktovať podporu burzy. Ak vyberáte fiat menu, peniaze vám burza pošle do 1 pracovného dňa. Prevod platby SEPA trvá minimálne 1 pracovný deň.

Ak náhodou zadáte nesprávnu adresu, tak je nutné okamžite kontaktovať burzu Anycoin. V statuse čakajúcej platby by burza mala stihnúť zrušiť túto transakciu.

Anycoin stav účtov. Zdroj: Anycoin

Anycoin stav účtov. Zdroj: Anycoin

Otvorenie obchodov

Ako sme si priblížili v predošlej kapitole, v sekcii Stav účtov vidíme možnosť kúpiť/predať kryptomenu. Po zakliknutí sa vám zobrazí rozhranie, ktoré vidíte na obrázku dole. Teraz si vysvetlíme jednotlivé podrobnosti pri vytváraní obchodu a význam jednotlivých políčok. Okrem toho nám burza poskytne aktuálny graf digitálnej meny, ktorú sa chystáme obchodovať.

Anycoin otvorenie obchodu. Zdroj: Anycoin

Anycoin otvorenie obchodu. Zdroj: Anycoin

Údaje o zmene

 • Typ objednávky – tu si vyberieme, či chceme predávať alebo kupovať. Ostatné políčka ostanú rovnaké či v jednom alebo druhom prípade.
 • Dostanem – zobrazí sa vám tu hodnota, ktorú nadobudnete v prípade, že predáte druhú menu.
 • Zaplatím – zobrazí sa vám tu hodnota, ktorou musíte disponovať v prípade, že za ňu chceme kúpiť druhú menu.
 • Aktuálny kurz – inak nazývané spotová cena. Ide o zrealizovanie obchodu za najlepšiu ponuku, ktorú vám poskytne burza v daný moment zadania obchodu. Obchod sa teda realizuje okamžite za aktuálnu cenu.
 • Trhový kurz – Tiež poskytuje obchod za aktuálnu cenu, avšak problémom je, že ak sa cena v momente pohne, tak obchod sa nemusí otvoriť.
 • Vlastný kurz – inak nazývané limit order. Limit order na nákupBTC stojí 30 000 $ a ja očakávam, že cena spadne do nákupnej zóny 25 000 $. Zadám limit order na nákup na hodnote 25 000 $. Ak cena spadne z 30 000 $ na 25 000 $, zrealizuje sa mi nákup. Limit order na predaj BTC stojí 30 000 $ a ja očakávam, že cena stúpne na 40 000 $. Zadám limit order na predaj na 40 000 $ a ak cena narastie na 40 000 $, tak sa zrealizuje predaj.

Platba

 • Platba z účtu – obchod sa realizuje priamo z Anycoin peňaženky, na ktorej musí byť dostatok prostriedkov.
 • Bankový prevod – pomocou SEPA platby realizujete obchod v prípade, že Anycoin peňaženka nedisponuje finančnými prostriedkami.

Kam poslať kryptomenu

 • Ponechať na Anycoin účte – kryptomena ostane na burze Anycoin.
 • Poslať do mojej kryptomenovej peňaženky – zadáte v prípade, že plánujete kryptomenu presunúť na inú burzu alebo peňaženku. V prípade dlhodobého držania mincí nemusíte kryptomeny držať na burze Anycoin, ale môžete ich presunúť.

Zákaznícka podpora

Burza nevykonáva telemarketing ani poradenstvo cez telefón. Preto si musíte obzvlášť dať pozor na klamlivé kontakty, ktoré by od vás mohli chcieť peniaze. Títo ľudia sa vydávajú za ľudí z Anycoinu, ale opak je pravdou. Najčastejším podvodom je, že niekoho presvedčia, aby si kúpil kryptomenu na stránke Anycoin burzy a potom si ju vybral do vlastnej peňaženky, čím ju ukradnú. Na stránke Anycoinu je oficiálny telefonický aj emailový kontakt.
»»»Vytvor si účet cez náš link a získaj zľavu na nákup.«««
Sponzorovaný obsah

Záverečná recenzia

Anycoin je česká burza zameraná prevažne na Česko a Slovensko. To je nepochybne prvá dôležitá výhoda tejto burzy. Okrem toho je plne legitímna a overená, pričom funguje už niekoľko rokov. Na internete sa stretnete prevažne s pozitívnymi ohlasmi. Väčšinou sa negatívna recenzia vyskytla z dôvodu krátkodobého výpadku burzy. Tento výpadok sa vyskytol v minulosti iba v prípade obrovskej volatility Bitcoinu. Pokiaľ si však dáte pozor na overenie účtu a jeho zabezpečenie a následne na správne zadávanie výberov, tak by nemal nastať žiaden problém.
Burza vďaka veľmi zjednodušenému rozhraniu poskytuje práve priestor pre vstup na kryptotrh pre nováčikov. V porovnaní s veľkými burzami je táto burza úplne jednoduchá a nie je sa kde pomýliť. Pozor si treba dať iba pri bezpečnosti. Ak ste občan Slovenskej a Českej republiky, táto burza môže byť pre vás vhodným miestom pre obchodovanie s kryptomenami, v prípade, že ste úplný nováčik.

Čítaj ďalej: Binance recenzia – Návod, skúsenosti, poplatky a futures obchodovanie | 2021

Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.

Najčítanejšie články

1

Slovenské banky zatvárajú pobočky. V tomto meste nezostane už ani jedna

2

Vodiči, pozor. Pokuty za nedodržanie tejto povinnosti poriadne narastú

3

Najväčšie slovenské kníhkupectvo sa topí v takmer dvojmiliónovej strate

4

Robert Kiyosaki šokoval verejnosť svojou predpoveďou

5

Slovenská firma rozflákala prvé zisky na Porsche. Teraz jej súd rozpredáva majetok

PR články

Zarábaj s platformou Millionero s najúspešnejšími. Predstavujeme službu Copytrading

Marek Jendrál | 23. februára 2024

Copytrading je skvelá možnosť, ako si pasívne nechať zhodnocovať svoj kapitál, a zároveň pre skúsených obchodníkov príležitosť, ako speňažiť svoje know how i nadobudnuté skúsenosti.

Predstavujeme copytrading na platforme Millionero pre začiatočníka

Dobrý investičný plán vám môže zmeniť život. Tu je návod od A po Z na jeho vytvorenie

Henrieta Balázsová | 14. februára 2024 Horúca novinka

Žijeme vo svete, kde sú možnosti nekonečné, no predsa sa zdá, že cesta k finančnej nezávislosti je pre mnohých zahalená tajomstvom. Kľúčom k jeho odhaleniu je dobre zostavený investičný plán.

Dobrý investičný plán je základom úspechu
Horúca novinka