[HODL] Top 3 úrovne, kde má najväčší zmysel dokupovať Bitcoin v roku 2019

BitmarketsBitmarkets

Milí čitatelia, uplynulý týždeň bol veľmi zaujímavý a máme tu celý rad noviniek a správ. Na 3 najdôležitejšie sa spoločne ešte raz pozrieme a krátko si ich zhrnieme. Nebude chýbať ani pohľad na kryptomarket z dlhodobého hľadiska a Top 3 úrovne na prípadné prikúpenie. Je tu štvrtá nedeľa v tomto roku a s ňou aj ďalší diel týždenníka pre dlhodobých investorov do kryptomien – HODL.

Investuj rozumne!

V nedávnom článku (tu) som okrem iného vyjadril svoj názor, že by sme sa mali viac zamýšľať nad tým, aké rady si vzájomne odovzdávame. Som rád, že tento článok vzbudil ako pozitívne (skôr u nášho slovenského publika), tak aj negatívne ohlasy. Dôležité je, aby sme si všetci boli vedomí toho, že za to, do čoho a akým spôsobom investujeme, sme zodpovední len my sami.

Všetky informácie, ktoré čítate, či už v mojich článkoch (ktoré publikujem pod menom Kytka), alebo všeobecne na Kryptomagazíne, neslúžia ako investičné poradenstvo. Vždy záleží  len od vás, podľa akých názorov či informácií sa budete riadiť. Pripadá mi zbytočné to spomínať v každom diele (resp. každom článku). Preto by som bol rád, aby sme to všetci vnímali ako všeobecne známu vec.

Kde prikupovať Bitcoin? (Top 3 úrovne)

Teraz sa ale už pozrime na to, čo nám robí Bitcoin. Ten sa zatiaľ podľa očakávania posúva do strany. Aktuálne je tak jeho cena asi 400 dolárov nad minuloročným dnom (cca 3 200 USD). V tejto chvíli sa väčšina z nás zaoberá otázkou, či si už Bitcoin našiel svoje LOW alebo pôjde ešte nižšie. Ja som už skôr vyjadril názor, že by sa hodleri v tejto chvíli mali obrniť trpezlivosťou, držať sa svojho plánu a využívať výhody stratégie postupného prikupovania.

Ako som už spomenul v tomto diele, v roku 2019 by nás mohla čakať dlhodobá konsolidácia ak vyjdeme z toho, ako sa graf BTC správal v minulosti. To však neznamená, že by sme krátkodobo nemohli klesnúť ešte nižšie. Kde teda prikupovať?

Nižšie vám ponúkame Top 3 hypotetické úrovne, kde sa približne nachádzajú supporty a preto ide o ideálne hodnoty, na ktorých má najväčšiu logiku dokupovať Bitcoin, ak by tam Bitcoin klesol. Čísla sú orientačné, na rôznych burzách a grafoch sa budú líšiť.

3 200 – 3 000

Prvá úroveň je support pod minuloročným LOW, ktorý je nám aktuálne najbližšie. Je dosť pravdepodobné, že na neho ešte aspoň raz narazíme, preto ide o prvú dôležitú úroveň, kde má pre hodlera zmysel naplánovať prikúpenie Bitcoinu. Je možné, že Bitcoin nižšie nepôjde, hoci väčšina traderov sa prikláňa skôr k poklesu (vrátane Reného a IX. z Tradingu11).

2 800 – 2 700 (2 400)

Táto úroveň sa zdá byť len o kúsok nižšie, napriek tomu ju nemôžeme vynechať, pretože práve tu sa nachádza ďalší dôležitý level. Mnohí z vás sa možno práve tu chystajú hľadať prípadné dno BTC. Náš trader René sa nedávno vyjadril, že by ako reálnu úroveň videl až 2 400 dolárov. Či tam Bitcoin dôjde samozrejme v túto chvíľu nikto nevie, ale ak by sa tak stalo, tak ide o ďalší veľmi dobrý bod na postupné prikupovanie.

1 800 – ?

Posledná úroveň je cca 1 800 dolárov, resp. čokoľvek nižšie. Z môjho uhla pohľadu ide už o takú nízku sumu, že nechcem ani špekulovať o prepade pod túto úroveň. Jednoducho povedané, neviem si to a ani nechcem predstavovať. Domnievam sa, že ak by sa Bitcoin na hodnotu okolo 1 800 dolárov za jednotku skutočne dostal, tak tam veľmi dlho nevydrží a pôjde späť hore, smerom k vyššie spomenutým hodnotám. Preto by som práve tu hľadal akúsi „poslednú líniu obrany.”

TOP 3 správy – fundament

Len veľmi krátko by som ešte zhrnul najväčšie novinky uplynulého týždňa. Najväčšou správou je stiahnutie žiadosti o VanEck SolidX Bitcoin ETF. Burza CBOE sa z taktických dôvodov rozhodla pre vytvorenie novej žiadosti.

Ide o logický krok vzhľadom k neustálemu odkladaniu zo strany SEC, ktorého zamestnanci nedávno navyše dostali nútenú dovolenku v súvislosti s úsporným režimom vlády USA, ktorým chce prezident USA Trump uvoľniť prostriedky na vybudovanie múra na hraniciach s Mexikom. Táto správa nemala prakticky žiadny vplyv na kurz BTC.

Samsung

Pre masovú akceptáciu kryptomien by bolo veľkým pozitívom, keby sa potvrdili špekulácie ohľadom toho, že sa Samsung chystá do svojho nového telefónu pridať vstavanú kryptopeňaženku (pozri tento článok). To by mohlo zvýšiť pozitívne vnímanie kryptomien širokou verejnosťou a tiež viesť k ich príchodu do kryptosveta.

Hacky búrz

Po nedávnom hacku burzy Cryptopia, ktorý viedol k obrovskej strate predovšetkým Etherea a erc-20 tokenov, sme tu mali aj správu o úniku KYC dát užívateľov ďalších búrz, predovšetkým Binance. Tá sa po novom vyjadrila, že ide o podvrh a k žiadnemu úniku nedošlo. Napriek tomu sa otvára otázka, do akej miery je bezpečné niekam odosielať také citlivé dáta, ako sú kópie našich osobných dokumentov.

Záver

Prajem vám pekný zvyšok nedele a budúci týždeň sa opäť môžete tešiť na ďalší diel HODLu, týždenníka pre dlhodobých investorov do kryptomien.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Tento článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Kytka.

Okazio PCKvakomat mobil
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.