Švajčiarska Dukascopy bank bude spolupracovať s krypto zmenárňou Bitstamp

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Európska zmenáreň kryptomien Bitstamp oznámila partnerstvo s významnou online bankou Swiss Dukascopy.

Bitcoiny na účte v banke

Bitstamp bude vykonávať bitcoinové transakcie v mene Dukascopy Bank. Existujúcim zákazníkom banky tak po novom umožnia posielať Bitcoin na účet, previesť ich na americké doláre a obchodovať na Swiss FX trhu. Nebude tiež problém previesť svoje prostriedky späť na BTC a zaslať ich do svojej krypto peňaženky. Bitstamp verí, že nové partnerstvo zaplní medzeru medzi kryptomenami a tradičnými financiami.

V októbri 2018 spoločnosť Bitstamp získala belgická investičná skupina NXMH, ktorá je pre zmenu vlastnená juhokórejskou mediálnou spoločnosťou NXC Corp. Krátko po akvizícii burza Bitstamp oznámila, že ide o „globálnu expanziu”.

V Švajčiarsku sa rodí infraštruktúra

Švajčiarsko je jednou obrovskou bankou. Tento štát vždy prosperoval a „sedel na peniazoch”. Teraz to vyzerá tak, že tu nepotečú prúdom len peniaze ale aj kryptomeny.

Príkladom toho je i Falcon Private Bank, ktorá už umožňuje priame odosielanie aj ukladanie kryptomien. Od januára v tejto banke môžete operovať s kryptomenami ako Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum a Litecoin.

O tejto udalosti vo Falcon Private Bank sme písali v článku nižšie.

Švajčiarska banka spúšťa krypto peňaženku s možnosťou zmeny na peniaze

To, že nejde o výnimku, potvrdzuje aj ďalší počin, keď veľká švajčiarska investičná banka Vontobel, zaviedla riešenie na ukladanie kryptomien (custody service). To umožní korporáciám aj menším investorom nakúpiť kryptomeny do svojho portfólia a banka sa im postará o bezpečnosť aj prevody.

Ani Vontobel sme neprehliadli a napísali o ňom nižšie:

Obrovská švajčiarska banka začína spravovať kryptomeny

Záver

Švajčiarsko vidí v kryptomenách ohromný potenciál a dá sa očakávať, že hneď ako postaví potrebné piliere, nebude už len FIAT, ale tiež aj krypto veľmoc.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Tento článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.