Web burzy CBOE
Web burzy CBOE, zdroj: https://www.shutterstock.com/cs/g/Piotr+Swat

Veľa ľudí vkladalo veľké nádeje do VanEck SolidX Bitcoin ETF a označovali tento projekt ako najväčšiu nádej na skorý rast Bitcoinu. Plne regulované deriváty Bitcoinu ešte stále chýbajú a Wall Street sa nateraz drží mimo krypto-sektora.

Práve preto v roku 2018 vzniklo hneď niekoľko návrhov na vytvorenie prvých regulovaných Bitcoin ETF. Bohužiaľ, prešlo viac než 200 dní a stále je ticho. Komisia SEC dosiaľ neschválila ani jedno ETF-ko.

Na finálne rozhodnutie bol určený dátum 27. 2. 2019 a mnohí fanúšikovia Bitcoinu dúfali, že SEC konečne rozhodne pozitívne. Veľkú šancu na úspech mal práve spomínaný VanEck SolidX Bitcoin ETF. Bohužiaľ, burza CBOE tento návrh v utorok stiahla. Keď táto informácia vyšla včera na verejnosť, okamžite sme vás informovali v tomto článku.

(článok pokračuje po videu)

Prečo bol návrh na vytvorenie VanEck ETF stiahnutý?

Hlavným dôvodom na stiahnutie tohto návrhu je vládny shutdown, ktorý trvá už viac ako mesiac a prakticky znemožnil akékoľvek rokovania. Zamestnanci SEC sú doma na platenej dovolenke, pokiaľ prezident Trump nedostane 5,6 miliárd dolárov na postavenie vytúženého múra proti imigrantom. Zdá sa, že Mexiko zaň nakoniec platiť nebude.

Nemožnosť rokovať o dôležitých problémoch, ako je Bitcoin custody, manipulácie trhu a ďalšie, by aj tak spôsobila zamietnutie návrhu. Burza CBOE, ktorej celý projekt patrí, sa nakoniec rozhodla návrh stiahnuť sama. Po rozmrazení americkej vlády však plánuje znova podať návrh a my veľmi dúfame, že v tomto prípade schvaľovací proces prebehne o niečo rýchlejšie.

Čo čítať ďalej?

Prinesú ETF so sebou ešte viac volatility?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance