Hnutie islamského odporu Hamas skúša financovať svoje aktivity aj pomocou Bitcoinu

BITmarkets BITmarkets

Palestínske islamistické hnutie Hamas, ktoré vedie boj proti Izraelu, sa údajne pustilo do sveta kryptomien. Cieľ tohto počínania je celkom zrejmý – hnutie sa snaží týmto spôsobom získať od svojich stúpencov peňažné dary na financovanie svojich aktivít.

Oznámenie bolo zverejnené na Telegrame tejto skupiny minulý utorok, kedy hovorca vojenského krídla Hamasu hovoril o aktuálnych problémoch pri získavaní finančných prostriedkov pre toto palestínske hnutie islamského odporu. O dva dni neskôr zverejnil Hamas na rovnakom mieste tiež adresu bitcoinovej peňaženky, kam môžu podporovatelia tohto hnutia zasielať svoje dary v tejto najväčšej kryptomene.

Hamas prijíma dary v BTC prostredníctvom Coinbase

Izraelskí výskumníci z blockchainového startupu Whitestream zistili, že táto adresa patrí k digitálnej peňaženke, ktorú vlastní najväčšia americká kryptoburza Coinbase.

Tento objav je významný hneď z niekoľkých dôvodov. Hamas je okrem iného považovaný za teroristickú organizáciu, tak v USA, ako aj v EÚ. To však vyvoláva mnoho otázok ohľadom toho, ako je vôbec možné, že toto hnutie používa účet na Coinbase, keďže vďaka procedúram KYC a AML by nemalo mať prístup na platformu povolený. A, samozrejme, fakt, že používajú peňaženku burzy, tiež znamená, že organizácia nemá žiadnu kontrolu nad svojim privátnym kľúčom.

Potom, čo bolo toto spojenie odhalené a zverejnené, nahradil Hamas v sobotu túto pôvodnú adresu novou. Tá, zdá sa, nemá už žiadnu spojitosť s Coinbase.

Tip redakcie: Druhý hack tohto roku? KYC dáta sú fake! – Binance má dôkazy

Ako veľmi sa táto nová možnosť “uchytila”?

Podľa už menovanej spoločnosti Whitestream boli behom dvoch dní po zverejnení prvej adresy prijaté iba dva drobné dary v BTC vo výške približne 2 500 USD. Jeden z nich prišiel od človeka s prezývkou “Buy Cash” z mesta Khan Yunis, ktoré sa nachádza v pásme Gazy.

Čo sa týka novej adresy, bolo na ňu už poslaných niekoľko darov z privátnych peňaženiek, rovnako ako aj z peňaženiek napojených na Coinbase, Bittrex, Binance, Vilkov či prostredníctvom mixovacej služby coinMixer.io.

Mohlo by vás zaujímať: Ako používať Bitcoin anonymne? Detailný návod pre rok 2019 

Záver

Dalo sa očakávať, že s rozmachom digitálnych mien sa tieto meny dostanú do hľadáčika aj tých organizácií, ktoré sa ich budú snažiť využiť na svoje nekalé účely. Nedávno sme vás tu na Kryptomagazine napríklad informovali o prípade zmiznutej Nórky, kde únoscovia požadujú výkupné v anonymnej mene Monero.

Čo čítať ďalej?

[NÁZOR] Vzostup a pád DasCoinu – Takto sa používa MLM na okrádanie ľudí

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radek.

Zdroj:
cryptopotato.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Táto krajina je novým Chorvátskom. Turistov vábi lacnými službami i azúrovým morom

2

Moderný supermarket má vážne problémy. Prečo tam nikto nenakupuje?

3

Veľká slovenská banka úplne ruší platobné karty Visa. Dotkne sa to aj vás?

4

Obrovské prekvapenie. V maličkej slovenskej obci vyrastie nové nákupné centrum

5

Sociálna poisťovňa chystá zmeny. Všimnú si ich všetci Slováci

PR články

Aký výkon má obchodovanie s veľkými dátami s umelou inteligenciou, ako je ChatGPT? ATPBot má odpoveď

PR články | 24. mája 2024

PR článok ATP Bot. Nedávno ATPBot oznámil, že teraz podporuje všetkých používateľov Binance, Kraken a Coinbase, aby mohli implementovať automatické obchodovanie s umelou inteligenciou prostredníctvom API, čím používateľom poskytuje viac príležitostí na obchodovanie s kryptomenami.

ATP Bot obchoduje s AI