Váš obľúbený seriál o kryptocelebritách pokračuje ďalej. Po pomerne kontroverznej osobe v podobe Marka Karpelesa sme sa rozhodli pre ďalšiu slávnu kryptocelebritu. V seriáli o kryptoosobnostiach sme vám predstavili už dovedna 5 slávnych osobností, ktoré sa výrazne podieľajú na vývoji, ale aj smerovaní kryptomien. V tomto dieli máme pre vás ďalšiu osobnosť, ktorá je nepochybne jednou z tých najrevolučnejších. Ústrednou postavou tohto článku je Brian Armstrong, zakladateľ burzy Coinbase.

Získajte exkluzívne členstvo na Trading11 iba za 10 € mesačne

Život pred kryptomenami

O Brianovi Armstrongovi a jeho živote pred kryptomenami toho popísane veľa nie je. Narodil sa v Amerike, kde aj študoval. Už počas strednej školy sa začal zaujímať 3017o programovanie. Zaujímal sa najmä o Java a CSS. Neskôr študoval na Rice University v Houstone, Texas, kde v roku 2005 získal bakalársky titul z Informatiky a Ekonómie. Iba rok na to získal magisterský titul z Informatiky na tej istej škole.

Po ukončení školy vystriedal hneď niekoľko zamestnaní. Pracoval pre IBM, Deloitte, UniversityTutor.com. Rovnako pracoval ako vývojár aj pre známu aplikáciu Airbnb. Tam bol zamestnaný až do júna 2012, kedy vymenil prácu v Airbnb za vlastnú spoločnosť – Coinbase.

Začiatok v kryptomenách

S kryptomenami sa dostal do kontaktu už v roku 2010. Uvedomil si, že v kryptomenovom svete bolo naozaj málo nových projektov. To ho však neodradilo, a sám sa začal zamýšľať nad tým, ako túto situáciu zmeniť. Netrvalo mu ani 2 roky a vytvoril vlastný projekt, ktorý dnes patrí medzi najväčšie na svete.

Tým projektom bolo založenie jednej z najväčších kryptobúrz na svete. Spolu so svojím kolegom Fredom Ehrsamom založili Coinbase, ktorá je nielen jednou z najväčších búrz na svete, ale takisto predstavuje aj peňaženku, kde môžu ľudia svoje kryptomeny držať. Táto spoločnosť má sídlo v San Franciscu v Kalifornii, ale ľudia ju pochopiteľne používajú po celom svete. V dnešnej dobe sa na tejto burze obchoduje Bitcoin, Bitcoin Cash, EthereumLitecoin (a čoskoro aj Ethereum Classic).

Sám Brian Armstrong povedal, že ho veľmi zaujímajú najmä projekty okolo kryptomien. Taktiež sa vyjadril, že vlastní určitý počet kryptomien, pričom údajne drží viac Etherea ako Bitcoinu.

Coinbase

O tom, že Coinbase má úspech po celom svete písať hádam nemusíme. Určite však Coinbase nemala jednoduchú cestu. Aj preto sa zúčastnila rôznych startup súťaží ako napríklad Y Combinator Startup Incubator Program. Tento program je známy tým, že pomáha startup projektom nielen marketingovo, ale aj finančne (investovali napríklad do stránky Reddit, Dropbox alebo aplikácie Airbnb).

Splnenie detského sna

Už od detstva vraj chcel byť Brian Armstrong technologickým guru. Robil pre to všetko. Java, CSS, ale aj magister z Informatiky sú iba jednými z mnohých príkladov toho, ako sa Brian postupne svojmu snu približoval. Zo svojich všetkých pracovných pozícií (predtým ako založil spoločnosť Coinbase) získal obrovské množstvo skúseností, ktoré mu dodnes pomáhajú pri jeho práci.

Technologickým guru sa však stal až potom, čo úspešne založil Coinbase a už cez 6 rokov jej aj šéfuje z postu CEO. Práve to mu dalo možnosť verejne sa vyjadrovať a pozitívne vplývať na veľké kvantum ľudí a teda stať sa ich guru. Tejto úlohy sa chopil veľmi dobre, veď sám napríklad píše blog, v ktorom sa snaží informovať svojich čitateľov o všetkom podstatnom z kryptosveta.

Záver

Brianom Armstrongom ani zďaleka nekončíme. Máme pre vás pripravených ešte mnoho ďalších osobností. Patria medzi ne napríklad Mike Novogratz, Jimmy Song, Tim Draper alebo Keith Teare. O všetkých týchto osobnostiach si určite v dohľadnej dobe na Kryptomagazine prečítate informačný článok. Ak by sme však vynechali niektorú osobnosť, o ktorej by ste sa radi dozvedeli viac, neváhajte a podeľte sa o svoj názor v komentároch, či už na našej stránke alebo na Facebooku Kryptomagazinu. Akékoľvek vaše odporúčanie určite zvážime a možno práve vašu osobnosť predstavíme v našom seriáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroje:
fortune.com
blocknomi.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance