Tesla už 18 dní nevyrába žiadne autá typu Model S a X. Ide o ich luxusné elektromobily s cenovkou viac než 100 000 eur. Výrobca navyše tlačí na dopredaj všetkých áut, ktoré má na sklade a čoskoro nebude možné kúpiť si súčasnú verziu týchto vozidiel. To všetko spolu s uniknutými informáciami naznačuje, že sa môžeme tešiť na predstavenie nových verzií oboch áut.

V posledných rokoch totiž predaje dominuje Model Y a 3. Ide o relatívne “lacné” elektromobily, ktoré u nás začínajú na cene 50 000 eur. Pre Teslu však predaj týchto modelov nie je tak lukratívny. Na “eSku” zarobia podstatne viac. Automobilka je aktuálne limitovaná hlavne výrobou batérií, a tak dáva zmysel, že chce radšej predávať drahšie autá.

Model S – Veľký redizajn prichádza

Model S je prvé auto, ktoré Tesla vyrobila od základu úplne sama. Prvý prototyp uzrel svetlo sveta ešte v roku 2009 a odvtedy sa veľmi nezmenil. Iste, výrobca doň montuje najnovšie technológie, no dizajn je už trochu zastaralý a stredová konzola situovaná na výšku tiež potrebuje refresh.

A presne to je jedna z hlavných zmien, ktorú od nového Modelu S očakávame. Pravdpeodobne dostane podobný dotykový displej, aký má model Y a 3. Možno aj trochu väčší. Pre zaujímavosť, lacnejšie Y a 3 majú 15″ displeje, Cybertruck bude mať 17″ obrazovku.

A možno sa dočkáme aj takétoho ultramoderného displeja bez rámikov
A možno sa dočkáme aj takétoho ultramoderného displeja bez rámikov. Tento koncept pred dvoma rokmi zverejnila samotná Tesla.

Viete že: Všetky Modely S vyrobené pred rokom 2018 majú problém, kvôli ktorému Tesla bude musieť opraviť 158 000 áut?

Selfie kamera a ďalšie drobnosti

Novšie autá od tesly majú okrem iného aj kameru, ktorá je namierená na vodiča. Analyzuje jeho správanie a ak si myslí, že je príliš unavený, upozorní ho. Niečo podobné takmer určite dostane aj nový Model S.

Okrem toho sa hovorí o množstve ďalších malých vylepšení ako nový dizajn úložného priestoru medzi vodičom a spolujazdcom, nový volant, gumy…

Ale vzhľadom na to, že Tesla freneticky dopredáva všetky dostupné modely S a X a úplne zastavila produkciu ďalších elektromobilov, je veľmi pravdepodobné, že chystá väčšie zmeny.

Nový dizajn pre Model S?

Najviac nadšenia medzi fanúšikmi Tesly však vytvára myšlienka, že Tesla konečne zmení aj exteriér svojích prémiových automobilov. Nedávno sme v továrni vo Fredmonte postrehli tri autá ukryté pod bielymi plachtami, čo naznačuje, že Tesla skutočne niečo chystá.

Veľké vylepšenia batérie pre Model S

Spolu s vynoveným dizajnom by sme sa mohli dočkať aj novej štrukturálnej batérie, ktorá je zabudovaná do konštrukcie auta, čo umožňuje zväčšiť jej kapacitu. Šepká sa, že nový Model S by mohol prísť s dojazdom viac než 800 km, čo je sen každého fanúšika elektromobilov. V súčasnosti Model S zvládne 652 km. Štrukturálna batéria navyše zlepší jazdné vlastnosti vozidla, pretože zníži jeho ťažisko.

Vieme, že vo Fredmonte sa už nejakú dobu vyrábajú nové články rady 4680, ktoré Tesla predstavila v septembri na svojom dni batérií. V budúcnosti sa tieto články budú vyrábať aj v gigafactory v Berlíne a Texase a prinesú lepšiu výdrž a nižšiu degradáciu. Priemerná batéria by mala vydržať viac než milión kilometrov a pri extra jemnom používaní nebude degradovať prakticky vôbec.

Momentálne však vieme iba to, že nové 4680 články pridu do nového Model Y.

Zaujímavosť o  vynálezcovi Nikola Tesla – Takto vynašiel motor, ktorý dnes poháňa všetky elektromobily

Záver – Nový TeslaModel S bude hit a zvýši zisky automobilky

Je otázne, či sa nakoniec naozaj dočkáme nového interiéru, exteriéru, batérií a ďalších vylepšení. Všetko je zatiaľ iba v úrovni špekulácií. Avšak všetko naznačuje, že sa skutočne môžeme tešiť na niečo nové. Tesla súrne potrebuje oživiť svoje drahšie vozidlá. Momentálne totiž veľmi nedáva zmysel kupovať si ich. Zvlášť keď vezmeme do úvahy, že stoja dvakrát viac, než Model 3 a Y.

Všetky vylepšenia ktoré sme spomenuli, dávajú zmysel a pomôžu zlepšiť predaje. A okrem toho aj hodnotu akcií Tesly. Ich rast v roku 2020 z Elona Muska spravil najbohatšieho človeka na svete.

Odkiaľ Elon vzal svoje bohatstvo a ako je možné, že za jeden rok predbehol Jeffa Bezosa a ako na to zareagoval? Všetko sme rozobrali v tomto článku:

Fanúšik Bitcoinu a DOGE sa stáva najbohatším človekom na svete! Bravó, Elon

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance