Investičná príležitosť . Zdroj: shutterstock.com/LookerStudio

Blíži sa koniec roka a nálady investorov sú negatívne. Americká centrálna banka včera opätovne zvýšila úrokové sadzby o 75 bázických bodov, čím nadviazala na predchádzajúcu sériu zvýšení o rovnaký počet bodov. FED už však naznačil, že v budúcnosti môžu čakať trhy menšiu úľavu, čo môže signalizovať pozitívnejšie výsledky.

Investičná príležitosť?

Bank of America nedávno vydala správu, kde skúmala tzv. Sell Side Indicator, čiže indikátor merajúci pomer medzi náladami predávajúcich a nakupujúcich na Wall Street. Väčšina investorov z Wall Street je medvedia, teda predáva. Podľa Savity Subramanianovej z Bank of America by sa na základe tohto indikátora mali investori zamerať na nákupné pozície,

Z historického hľadiska ide o spoľahlivý protichodný ukazovateľ… Hoci indikátor Sell Side Indicator nezachytí každú rally alebo pokles na akciovom trhu, indikátor má historicky určitú predikčnú schopnosť, pokiaľ ide o následné 12-mesačné celkové výnosy indexu S&P 500,“ uviedla Savita Subramanianová.


Prehľad úrokových sadzieb v USA. Zdroj: tradingeconomics.com

Podľa americkej banky je vyššie uvedený indikátor blízko signálu nákupu, ako bol v roku 2017. Po dobu šiestich mesiacov je indikátor stále bližšie k zóne nákupu, čo môže naznačovať blížiacu sa zmenu sentimentu na trhoch. Tá by mohla korelovať aj so zmenou rozsahu zvýšenia úrokových sadieb FED-om, ktorý doteraz nekompromisne zvyšoval mesiac za mesiacom sadzby o 75 bázických bodov.

Vzhľadom na blížiaci sa koniec roka by sme mohli vidieť určité oživenie na trhoch, keďže investori na Wall Street sa pokúsia čo najviac maximalizovať zisky svojim klientom. To si však vyžaduje zmenu sentimetnu na trhoch. Súčasné podmienky však ponúkajú historicky za posledné roky najlepšiu príležitosť na investovanie s vysokým potenciálom budúceho rastu.

Čítaj ďalej: Ropní giganti hlásia rekordné zisky! Bežní ľudia medzitým tankujú drahšie

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance