Investovanie do Bitcoinu
Investovanie do Bitcoinu, zdroj: shutterstock.com/Autor: Craig Hastings

Práve investovanie na burze je pomerne jednoduchý spôsob, ako zhodnotiť svoj kapitál. Byť však fakt dobrým investorom, na to nestačí kúpiť iba hocijaké aktívum.

Urob si poriadny rozbor

Základ k úspechu v investovaní je urobiť si poriadny rozbor trhu na minimálne 50 kryptomien, prípadne akcií. Z toho si vybrať napríklad 10 alebo 20 najkvalitnejších a najbezpečnejších. Pri výbere môže pomôcť aj tzv. volatility index, ktorý nám oddelí rizikové investície od stabilných. Samozrejme, zlomok portfólia môže byť diverzifikovaný aj do riskantnejších aktív, ale iba v rozumnom množstve. Vo VIP Bitcoin Skupine pre našich investorov a traderov máme k dispozícii samostatný kurz a hodl účet, ku ktorému môžeš získať prístup.

Vo VIP Bitcoin Skupine sa naučíš, ako efektívne pracovať so stakingom a trhom. Cieľom tohto projektu je hlavne vzdelávať začínajúcich obchodníkov na burze. Skupina ti zároveň ponúka kompletný obchodný servis od signálov cez webináre až po analýzy trhu. Pokiaľ sa potrebuješ niečo opýtať alebo doladiť, môžeš tak urobiť vždy na štvrtkovom VIP streame. Trading tím ti pomôže. Chcem vstúpiť do skupiny.

Bitcoin Skupinu sleduj aj na Telegrame: https://t.me/czsktrader

Investovanie je o rozume

Investovanie nie je o bezhlavom investovaní do stoviek kryptomien. Kvalitné portfólio najčastejšie netvorí viac ako 20 aktív. Vo výnimočných prípadoch je to viac. Cieľom nie je vlastniť veľmi veľa kryptomien, ale vlastniť ich iba niekoľko a kvalitných. Vo väčšine prípadov aj tak zisky robia iba také kryptomeny, ktoré sú tu stabilne a dlhodobo. Výnimkou sú pump & dump kryptomeny a rôzne hype mince, ktoré vyleteli napríklad iba na základe tweetu. To sa ale už rozprávame o investovaní skôr do rizikových aktív ako do silne fundamentálnych, kde je vysoká pravdepodobnosť, že tieto mince tu budú aj o 10 rokov.

Prečítaj si aj: Ako na burze zarobiť, ak si začínajúci obchodník?

Neočakávaj zisky hneď

Dobrí investori sú takí, čo investujú dlhodobo a sú tu viac ako 10 rokov. A takto by aj mal vyzerať kvalitný hodl účet. Nakúpiť a čakať. Iba vo výnimočných prípadoch predať skôr. A aj to často iba za účelom výmeny jednej kryptomeny za inú z dôvodu slabej výkonnosti a úpadku ziskov. Na druhej strane zisky nebudú hneď. Kto ale vydrží a zainvestuje, napríklad iba 10 000 EUR, prípadne časom ešte nejaký nový nákup urobí, má vysokú pravdepodobnosť, že o niekoľko rokov môže byť milionár. Chce to vždy trpezlivosť a držanie jasného planú stabilného investovania na dlhodobo.

Viac o dlhodobom investovaní sa môžeš dozvedieť z kurzov vo VIP Bitcoin Skupine.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre