Vladimir Putin žiada vládu, aby prijala kryptoregulácie najneskôr do júla 2019

BITmarkets BITmarkets

Ruský prezident Vladimir Putin stanovil lehotu, dokedy má vláda prijať regulácie pre priemysel digitálnych aktív (kryptomien). Tento dokument bol zverejnený na oficiálnych stránkach ruského prezidenta, Kremlin.ru, 27. februára.

Podľa zverejneného dokumentu nariadil Putin vláde, aby do 1. júla tohto roku nastavila a presadila regulačný rámec týkajúci sa kryptomien. Prezident požiadal Radu Ruskej federácie a dolnej snemovne, aby Federálne zhromaždenie Ruska (Ruská štátna Duma) prijalo toto nariadenie behom tohtoročného jarného zasadania.

Dokument konkrétne vyžaduje prijatie federálnej legislatívy. Jej cieľom je rozvoj digitálnej ekonomiky, vrátane občiansko-právnej regulácie kryptomenovej adopcie. Legislatíva by mala tiež obsahovať regulačný rámec pre digitálne finančné aktíva a nastavenie týchto pravidiel by malo pritiahnuť veľkých investorov, ktorí majú záujem o kryptomenový priemysel.

Mohlo by vás zaujímať: Inštitúcie už vstupujú do trhu s kryptomenami – Čo môžeme očakávať?

Rusko sa snaží nastaviť jasné pravidlá

Vladimir Putin vlastne zopakoval svoje predchádzajúce prehlásenie z roku 2018. Vtedy nariadil vláde, aby do júla 2018 stanovila pravidlá pre obchodovanie s Bitcoinom (BTC) čí ďalšími virtuálnymi menami. Nariadenia sa týkali aj počiatočných ponúk mincí (ICO) a ťažby kryptomien.

Ruský parlament síce prijal počas prvého čítania v máji 2018 kryptomenovú legislatívu, ale behom jesene boli všetky termíny týkajúce sa slov “krypto” či “token” nahradené výrazom “digital rights”. A v tomto znení bol zákon v decembri 2018 navrátený späť do etapy prvého čítania.

Nedávno navyše ruský finančný portál Rambler.ru oznámil, že Ruská štátna duma plánuje behom marca preveriť a prijať nové predpisy týkajúce sa kryptomien. Už z tohto je vidieť veľký posun vpred, pretože ruský minister spravodlivosti tvrdil, že ministerstvo nevidí žiadnu potrebu definovať koncepciu kryptomien, pretože digitálne meny nie je možné v krajine používať ako platobnú metódu.

Tip redakcie: Bitcoin v objeme transakcií prekonal PayPal – Čo to znamená do budúcnosti?

Záver

Už niekoľkokrát sme tu na Kryptomagazine písali, že súčasná situácia občas pripomína Divoký západ, a ak by sme radi videli väčšie zapojenie inštitucionálnych investorov do kryptomenového sveta, prijatiu právnych regulácií sa jednoducho nevyhneme. A že s touto iniciatívou prichádza práve teraz Rusko, tiež nie je žiadnym veľkým prekvapením. Veď iba pred pár dňami sme vám priniesli správu, že ruská kryptomena krytá ropou je už v poslednej fáze testovania. Z toho jednoznačne vyplýva, že Rusko regulácie jednoducho potrebuje.

Čo čítať ďalej?

Justin Sun zverejnil svoju predikciu ceny BTC pre rok 2019 – asi vás nepoteší

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radek.

Zdroj:
cointelegraph.com

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.