Dolár spôsobí korekciu Bitcoinu
Dolár spôsobí korekciu Bitcoinu. Zdroj: Shutterstock.com/Pimen

Schopnosť amerického dolára pokračovať v raste v Q2 by sa mohla stať osudnou pre Bitcoin (BTC), ktorý od januára 2022 vykazuje inverznú koreláciu s dolárom.

Korelácia BTC a DXY
Korelácia BTC a DXY. Zdroj: TradingView

Dolár v býčej vlajke

Index amerického dolára (DXY), ktorý meria silu dolára voči zahraničným menám, dosiahol 9. apríla svoje 21-mesačné obchodné maximum 100,189, čo je najvyššia úroveň od mája 2020.

Index teraz vyzerá pripravený pokračovať vo svojom vzostupnom pohybe ďalej, pretože sa dostal z klasického býčieho vzoru nazývaného býčia vlajka. Targetovanie takejto vlajky je zhruba o sile trendu, ktorý vznikol pred ňou, čo ukazuje graf nižšie.

DXY denný graf
DXY denný graf. Zdroj: TradingView

Zlatý kríž na týždennom grafe

Index DXY tiež prvýkrát od apríla 2019 vytvára býčí zlatý kríž. Zlaté kríže sa vyskytujú, keď krátkodobý kĺzavý priemer stúpne nad svoj dlhodobý kĺzavý priemer. Mnoho analytikov považuje kríž za býčí technický signál vzhľadom na jeho históriu predchádzajúcich silných vzostupných trendov.

Vytvorenie zlatého kríža na indexe amerického dolára znamená obdobie dočasnej sily pre dolár s očakávaním, že oproti iným menám zvýši potenciál rastu.

Ak chceš nakúpiť Bitcoin, Ethereum či iné kryptomeny, jednoznačne odporúčame využiť služby burzy Binance. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky.

Prečítaj si tiež – Keď sa tento bitcoinový indikátor naposledy zmenil na býčí, zaznamenal 65 % nárast – stane sa to znova?

Ako pôsobí rast dolára na Bitcoin?

Zaujímavé je, že Bitcoin vytvára opačnú štruktúru ako dolár, nazývaný medvedia vlajka, čo naznačuje, že pár BTC/USD bude pokračovať v poklese.

Targetovanie takejto vlajky je zhruba o sile trendu, ktorý vznikol pred ňou, čo ukazuje graf nižšie. Pre Bitcoin by to znamenalo spadnúť opäť na zónu zhruba 30 000 $.

Bitcoin pokračuje v korekčnej štruktúre
Bitcoin pokračuje v korekčnej štruktúre. Zdroj: TradingView

Mohlo by ťa zaujímať – Aký je najviac medvedí scenár pre Bitcoin?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre