Token XRP
Token XRP. Zdroj: Shutterstock, Wit Olszewski

Rastúca popularita kryptomien so sebou prináša aj záujem zo strany popredných politikov. Najnovším vyjadrením tentokrát prispela bývalá pokladníčka Obamovej vlády v USA. Podľa nej je najvhodnejšou voľbou pre platbu kryptomenami token XRP od Ripple. Bitcoin je čistou špekuláciou.

Môže ťa zaujímať: Ripple vs. SEC – kauza pokračuje. Dohoda môže prísť len pod jednou podmienkou

XRP ako platobný nástroj

Nie je žiadnym prekvapením, že Rosa Riosová vyzdvihuje XRP, keďže sa pred nedávnom stala členkou predstavenstva spoločnosti Ripple. Bitcoin je podľa nej iba čisto špekulatívnym nástrojom. Riosová svoj názor prezentovala na svojom Twitteri, čím v podstate vyjadrila podporu XRP v aktuálne prebiehajúcej kauze Ripple vs. SEC.

Medzi hlavné argumenty Riosovej patrí nedávne vyjadrenie čínskej vlády, ktorá zakázala akýkoľvek spôsob používania kryptomien okrem držby. BTC neposkytuje nič iné, iba špekuláciu.

„Primárnym účelom XRP je uľahčenie cezhraničných platieb, zatiaľ čo ostatné kryptomeny nachádzajú svoju hodnotu v špekuláciách. Najnovší krok Číny túto skutočnosť potvrdzuje.“

XRP/BUSD
XRP/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Využitie Ripple

„Blockchain a kryptomeny budú základom našich budúcich globálnych finančných systémov. Ripple je jedným z najlepších príkladov, ako využívať kryptomeny v podstatnej a legitímnej úlohe pre uľahčenie platieb na celom svete.“

Prečítaj si tiež: Cardano a DISH Network – partnerstvo, ktoré môže zdecentralizovať telekomunikačný priemysel

Na záver sa Riosová oprela aj do kriminality, ktorá sa stáva terčom odporcov kryptomien:

„Stále je potrebné vykonať veľa práce, pokiaľ ide o skutočné poznanie toho, čo sa skrýva za oponou, ako blockchain v skutočnosti funguje, ako sa bohužiaľ kryptomeny využívajú na financovanie dark webov a iných nezákonných činností.“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre