Rok 2011 bol pre Bitcoin veľmi dôležitý. Satoshi Nakamoto vtedy menoval svojho nástupcu, ktorý by viedol tím Bitcoin Core developerov a staral sa o Bitcoin. Vybral Gavina Andersena – človeka, s ktorým spolupracoval od roku 2010.

Gavin sa dnes vyjadril ku kontroverzii, spôsobenej fripperingom trhovej kapitalizácie a výpočtového výkonu medzi kryptomenami Bitcoin a Bitcoin Cash. Zatiaľ čo Bitcoin stále vyhráva v trhovej kapitalizácii, Bitcoin Cash sa môže pochváliť oveľa väčším hashratom. Na vine je hlavne zvýšená profitabilita. Zatiaľ čo hodnota tejto kryptomeny sa zvýšila 2,5x, obtiažnosť poskočila len o niekoľko percent. To láka veľké množstvo minerov.

Vývoj si môžete pozrieť na tomto grafe. Oranžová – Bitcoin hashrate, modrá – Bitcoin Cash hashrate.

btc vs. bch hashrate

Bitcoin Cash sa viac podobá na Satoshiho originálny dizajn – tvrdí Gavin Andersen

A to je dôvod, prečo sa rozhodol verejne podporiť túto kryptomenu. Zďaleka však nie je jediný. V posledných dňoch veľa vplyvných ľudí prehlásilo, že Bitcoin Cash je nový Bitcoin. A popravde, jedno sa im musí nechať. V posledných štyroch mesiacoch bolo oveľa jednoduchšie platiť Bcashom. Či už kvôli rýchlosti alebo cene transakcií. Teda… okrem časov, keď takmer všetci kvôli EDA hacku prestali ťažiť. EDA hack však dnes bude odstránený. Na druhej strane, nájsť miesto, kde prijímajú Bacash, vôbec nie je jednoduché.

“Vysoké poplatky spojené s Bitcoinom kazia jeho využiteľnosť, ako platidla.”

A viete čo? Má viac menej pravdu. Kedy ste naposledy platili v reštaurácii Bitcoinom? Ja osobne vždy radšej volím Litecoin. Prvá konfirmácia (väčšinou zázračne) do niekoľkých sekúnd a minimálne poplatky.

Bitcoin Core už nejakú dobu všetkých chlácholí pripravovaným upgradom Lightning Network, ktorý zázračne vyrieši všetky súčasné problémy. Na druhej strane, Bitcoin Cash testuje cestu veľkých blokov. Oba prístupy majú svoje pre a proti, viac sa dočítate v tomto článku.

Dráma okolo Bitcoin Cashu ešte bude pokračovať. Sledujte nás na facebooku aby ste nezmeškali niečo dôležité.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance