Gary Gensler varuje
Gary Gensler varuje, zdroj: www.shutterstock.com/K.unshu

Gary Gensler: Podľa predsedu SEC trhy s kryptomenami a s nimi súvisiace platformy neskončia dobre, ak nebudú riadne regulované.

Predseda americkej Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) Gary Gensler už dávnejšie opísal kryptomeny ako „Divoký západ“ a naznačil, že je potrebné mať nad nimi väčšiu kontrolu.

Môže ťa zaujímať: Robert Kiyosaki: V októbri nás čaká veľký prepad akcií vrátane Bitcoinu!

Gary Gensler sa vyjadril jasne

Predseda SEC hovoril o regulácii kryptomien v pondelok počas rozhovoru s bývalým federálnym prokurátorom Preetom Bhararom na Code Conference v Kalifornii.

Tam vysvetlil, že kryptosektor v USA má mnoho platforiem, na ktorých sa nachádzajú „tisícky tokenov“. Gensler poznamenal, že „ľudia na to doplatia“, ak budú trhy s kryptomenami fungovať bez drobnohľadu regulačných orgánov.

Ten, kto si myslí, že oblasť, ktorá sa za posledných 18 mesiacov desaťnásobne rozrástla nielen v hodnote, ale aj na rôznych iných miestach, zostane mimo oficiálnych zákonov a bude úspešná, je na omyle. „Nedopadne to dobre a veľa ľudí bude mať problémy,” myslí si Gensler.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

SEC by malo mať väčšiu kontrolu

V auguste tohto roka Gensler uviedol, že oblasť kryptomien nedosiahne svoj potenciál, ak zostane mimo zákonov SEC. Minulý týždeň bývalý minister financií USA Lawrence Summers taktiež uviedol, že kryptomenám sa bude dariť viac, keď budú regulované a nebude sa nimi voľne zaobchádzať.

Predseda SEC sa na tému kryptomien poslednú dobu aktívne vyjadruje, ako aj napríklad na tohto mesačnom jednaní, kde bolo povedané, že na mnohých platformách kryptomien, vrátane Coinbase, je uvedených až príliš mnoho tokenov. Trval na tom, že niektoré z nich musia byť uvedené ako cenné papiere. Dodal, že SEC potrebuje viac odborníkov a financií na lepšiu reguláciu kryptosektora.

„V súčasnej dobe jednoducho nemáme dostatočnú ochranu investorov v oblasti financovania, vydávania či obchodovania s kryptomenami.” Uzatvára to prirovnaním k „Divokému západu alebo starému svetu”, kedy si bolo treba dávať veľký pozor na kupujúcich.

Čítaj ďalej: Analýza BTC – cena drží 41 000 $, prerazí rezistenciu býčieho flagu?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre