Revolut spustí svoj token
Revolut spustí svoj token, zdroj: www.shutterstock.com/jaanall

Fintech spoločnosť Revolut, ktorej hodnota presiahla 33 miliárd dolárov, už dlhšiu dobu ponúka nákup kryptomien vo svojej aplikácii a dokonca plánuje spustiť svoj vlastný token.

Revolut pracuje na tzv. výmennom tokene, ako je napríklad Binance BNB, no nepôjde o stable coin.

Môže ťa zaujímať: Robert Kiyosaki: V októbri nás čaká veľký prepad akcií vrátane Bitcoinu!

Revolut prinesie novinku

Revolut pracuje na “výmennom tokene“, ako je Binance Coin (BNB) od kryptoburzy Binance. BNB je možné použiť napríklad na platenie za rôzne tovary a služby a tiež na účasť na exkluzívnych predajoch tokenov. Revolut pokračuje v trende, keďže rôzne kryptoburzy vlastné tokeny už vydali. Mnohé z nich umožňujú získať zľavu z provízií za obchodovanie alebo sa zúčastniť na Initial Exchange Offering (IEO).

Nový token od Revolutu bude podobný tokenom Wirex (WXT) a Nexo.

Termín spustenia tokenu od Revolutu závisí od britského regulátora. Revolut sa v súčasnosti zameriava na Európu a ďalšie regióny. V Spojených štátoch amerických sa takýto projekt zatiaľ neplánuje.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Plány Fintechu

Zakladateľ spoločnosti Nikolaj Storonsky nedávno oznámil, že Revolut plánuje v USA spustiť službu obchodovania s akciami bez poplatkov. “Čoskoro by sme mali získať brokerskú licenciu. Pracujeme na aplikácii, v ktorej ľudia budú môcť využívať všetky vymoženosti, ako sú napríklad úspory, zmenáreň až po kryptomeny a obchodovanie s akciami,” povedal Storonsky.

Podobne ako konkurenti Robinhood alebo PayPal, ambiciózny Fintech pridal prostriedky na nákup a držanie rôznych kryptomien v rámci svojej aplikácie, aj keď s obmedzenými funkciami.

Revolut má momentálne po celom svete viac ako 16 miliónov zákazníkov a mesačne im  úspešne prebehne okolo 150 miliónov transakcií. Firma bola a stále je nadšencom kryptomien. Používatelia majú dostupných viac ako 50 kryptomien. V júni tohto roka zverejnili, že kryptoslužby tvoria približne 20 % z celkových príjmov.

Čítaj ďalej: XRP od Ripple je najvhodnejším nástrojom na platby kryptomenou – tvrdí bývalá pokladníčka USA

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance