BTC USA. Zdroj: Shutterstock.com/aijiro
BTC USA. Zdroj: Shutterstock.com/aijiro

Nový prieskum zistil, že viac ako jeden z desiatich amerických občanov vo veku od 18 do 34 rokov investoval časť svojich stimulov do BTC a kryptomien. Prieskum uskutočnila CNBC a výskumná spoločnosť Momentive, pričom oslovili 5 530 dospelých. Zistilo sa, že 11 % účastníkov prieskumu si kúpilo kryptomeny za stimulačné peniaze.

Prieskumy ďalej odhalili, že zhruba polovica respondentov investovala stimulačné peniaze do investícií. Zhruba 15 % do akcií, 9 % investovalo do investičných fondov a 6 % podporovalo fondy obchodované na burze (ETF).

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Prečítaj si taktiež poslednú analýzu BTC – Analýza Bitcoinu – dôjde dnes k prelomeniu a začne korekcia?

Investori stále viac veria Bitcoinu

Väčšina mladých Američanov verí v budúcnosť kryptomien a Bitcoinu. Až 60 % účastníkov prieskumu uviedlo, že digitálne aktíva vníma ako dlhodobú investíciu. Naopak, 21 % označilo kryptomeny za krátkodobú investíciu, zatiaľ čo 26 % opýtaných uviedlo, že sa na trhu angažujú pre špekuláciu.

StormGain

Zdá sa tak, že záujem o kryptomeny medzi mladými Američanmi rastie. V porovnaní s prieskumom z marca išlo iba o 7,5 % respondentov. Prieskum zistil, že väčšina mladých Američanov používa na investovanie mobilné obchodné aplikácie, pričom dominantným zdrojom analýzy trhu sú sociálne médiá.

Podľa Bitcoin Stimulus, občania, ktorí investovali všetky prvé stimulačné prostriedky v hodnote 1 200 dolárov – vydané 15. apríla 2020 – do BTC, by v súčasnosti dosiahli viac ako 8 600 dolárov – čo je 620 % zisk!

Mohlo by ťa zaujímať – Prvé európske BTC futures sú tu! Kedy bude spustené obchodovanie?

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.