Ethereum a koniec ťažby
Ethereum a koniec ťažby, zdroj: shutterstock.com/Autor: 4K_HEAVEN

Je to už takmer jeden rok, čo vývojári Ethereum siete naplno pracujú na vývoji ETH 2.0 v plnej verzii. Za toto obdobie prebehlo niekoľko updatov a forkov, ktoré výrazne zmenili druhu najväčšiu kryptomenu. Čoskoro nás však bude čakať jedna z najviac očakávaných zmien, a tou je úplný prechod na Proof of Stake (POS) algoritmus.

Koniec miningu na sieti Ethereum

Pôvodne mala byť ETH 2.0 sieť dostupná skôr pre bohatších hodlerov, ktorí majú viac ako 1 500 ETH mincí. Potom sa nakoniec rozhodlo, že každý, kto bude mať viac ako 32 mincí, bude môcť prejsť na novú vylepšenú sieť a ešte si pomocou stakingu zarobiť.

Na rôznych peňaženkách aktuálne už nájdeme možnosť aj od 0,0001 ETH prejsť na 2.0 verziu. Je to však iba dočasné riešenie a aj to cez rôznych sprostredkovateľov. Inak povedané – ETH 2.0 je dostupná sieť, ale iba pre vybranú skupinu. Ďalšie nové aktualizácie ale postupne môžu všetko zmeniť.

Burza Binance je aktuálne najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

Aké sú ďalšie ciele

V minulosti boli hlavné ciele spraviť ekologickejšie, lacnejšie a menej inflačné Ethereum. S poplatkami ako-tak zatiaľ vidíme menší posun. Rovnako aj inflácia sa prakticky zastavila úplne. Ethereum sa dokonca už čoskoro môže stať deflačnou menou.

Viac o posledných aktualizáciách sa môžeš dočítať v tomto článku: HOT – Ethereum čaká už zajtra veľká udalosť

Problém s ťažením však stále zostáva nevyriešený. Všetko má zmeniť aktualizácia Altair. Tá prebehne v bloku číslo 74240, približne dňa 27. októbra 2021. Ide o prvú inováciu hlavného reťazca na Beacon Chain. EIP-2982 zavedie do siete zabezpečenie ekonomickej bezpečnosti protokolu Proof of Stake.

Prečítaj si aj: Po Sparkpoole končí aj ďalší 4. najväčší mining pool ETH na svete

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre