Inštitúcie nakupujú bitcoiny aj napriek prepadu! Správa spoločnosti CoinShares
Inštitúcie nakupujú bitcoiny aj napriek prepadu! Správa spoločnosti CoinShares. Zdroj: https://www.shutterstock.com/lp-studio

Trh s kryptomenami je už niekoľko týždňov v korekcii. Zatiaľ čo retailoví obchodníci hlásia medvedí trh, najnovšia správa spoločnosti CoinShares je pozitívna. Podľa správy inštitucionálni investori poslali minulý týždeň na kryptomenové trhy rekordné množstvo peňazí za tento rok, pričom sa v drvivej miere zamerali na bitcoiny (BTC).

Inštitúcie chcú bitcoiny

Podľa najnovšej týždennej správy správcu digitálnych aktív CoinShares zaznamenali krypto-investičné produkty celkový prílev 274 miliónov USD, čo je najviac zo všetkých týždňov v tomto roku. Bitcoiny zaznamenali prílev 299 miliónov USD, čiže BTC je na prvom mieste spomedzi všetkých kryptomien. Zatiaľ čo Bitcoin zaznamenal najväčší prílev v tomto roku, investori zameraní na blockchainové akcie počas trhovej kalamity zjavne spanikárili. Podľa správy CoinShares akcie zaznamenali rekordné odlevy v tomto roku.

Altcoiny ako Tron (TRX), Cardano (ADA), Solana (SOL) a XRP zaznamenali zanedbateľné prílevy. Keďže ceny kryptomenových aktív zostávajú nižšie, než v aké dúfali býci, niektorí účastníci trhu spochybnili naratív o býčom trhu, ktorý poháňajú inštitúcie. Je možné, že v dôsledku regulačnej neistoty sa inštitúcie namiesto toho viac zamerali na krypto-infraštruktúru, než aby investovali priamo do aktív.

Nákupný nárast záujmu o bitoiny.
Nákupný nárast záujmu o bitoiny. Zdroj: blog.coinshares.com

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: Kryptomena týždňa: Oasis Network – kryptomena veľrýb a inštitúcií

Inštitúcie menia pravidla hry

Mnoho analýz, modelov a predikcií vychádzalo zo správania Bitcoinu a kryptomenového trhu v minulosti. Vtedy však o kryptomeny nejavili záujem inštitúcie a nebolo možné ich obchodovať na páku, ako je to dnes. Situácia sa však mení. Minulý týždeň investovali bankoví giganti Barclays a Goldman Sachs 70 miliónov USD do britskej spoločnosti Elwood Technologies, ktorá sa zaoberá obchodným softvérom, a to v rámci kola, ktoré ocenilo spoločnosť na 500 miliónov USD. James Stickland, generálny riaditeľ spoločnosti Elwood Technologies na adresu inštitucionálneho záujmu o kryptomeny povedal:

Inštitucionálni klienti v roku 2021 zobchodovali kryptomeny v hodnote 1,14 bilióna dolárov, čo je nárast oproti predchádzajúcemu roku o 120 miliárd dolárov… Okrem veľkých finančných inštitúcií vstupujú na trh aj veľké spoločnosti a dokonca aj niektoré vlády. Medzi inštitúciami došlo k výraznému posunu vo vnímaní kryptomien a ekosystému, a to aj napriek súčasnému kryptomenovému poklesu […].  Hoci sú stále vnímané ako rizikové aktívum, prevláda pochopenie perspektív tohto odvetvia.“

Postupnou integráciou regulácií sa umožní inštitúciám a veľkým hráčom viac investovať do odvetvia kryptomien. Dovtedy však môžeme stále čakať z ich strany istú mieru rezervovanosti a obáv, ktoré sa s kryptomenami spájajú.

Čítaj ďalej: Zarábaj pohybom! Move2Earn láka čoraz viac investorov

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance