NÁVOD – Pozrite sa, ako jednoducho nastaviť trading bota + štatistika ziskov

145

Veľkonočná akcia! VIP, Signály a Kurzy, všetko so zľavou 50%

  • Trading11 VIP – základné analýzy, týždenné streamy a postrehy zo sveta kryptomien
  • Trading11 Signály – Prístup do VIP, k tomu viac streamov, LIVE chat na discorde a hlavne signály na nákup a predaj (nie len) kryptomien

V predošlom článku sme si vysvetlili ako funguje základná investičná metóda DCA, a klasické “vlnkovanie”. V druhej časti článku sme sa pozreli na to, ako túto stratégiu využívajú vo svoj prospech trading boti, vďaka čomu môžete profitovať aj vy! Dnes sa pozrieme ako čo najlepšie nastaviť takéhoto robota + štatistika ziskov, pre lepšie pochopenie.

Ak ste tak neurobili, je dôležité prečítať si najprv náš prvý článok o botoch: Úspešná investičná stratégia DCA – nechajte robotov obchodovať za vás!

Ako nastaviť DCA robota na TradeSanta

Tento návod bol aktualizovaný 9.4.2021.

Ak ste sa ešte neregistrovali na TradeSanta, a chcete si robotov vyskúšať aj vy, môžete sa registrovať cez tento link. Pokiaľ ste si už vytvorili účet na tomto webe, prvý krok, ktorý je treba urobiť je vytvoriť API prepojenie medzi burzou a “santom”. Na ľavej lište kliknete Access points, a následne kliknete Add access. Medzitým si na burze musíte vytvoriť nové API, čo nájdete väčšinou v správe profilu/nastaveniach. Vložíte api key a api secret a hotovo! Prepojenie je úspešne dokončené a môžeme sa vrhnúť na nastavenie vlastného DCA robota. Na bočnej lište si klikneme na DCA Bots a následne sa nám zobrazí možnosť Create bot (nemyslím tlačidlo Create bot, ktoré je pripnuté na ľavej lište). Následne sa vám otvorí okno, ktoré vidíte nižšie.

Access: Zvolíme si prístupový bod k nášmu účtu na burze, ktorý sme si cez API pridali

Strategy: Máme na výber long alebo short, záleží akú stratégiu si chcete zvoliť. Tieto dve stratégie som popísal v predošlom článku. (Zvolíme napríklad LONG)

Pair: Vyberiete si aký pár chcete obchodovať. (Zvolíme napríklad pár ADA-USDT)

Prístup do našej VIP skupiny, k signálom a kurzom obchodovania teraz ponúkame so zľavou 50%, tak neváhajte a využite to. Akcia platí do konca veľkej noci!

>>>Získajte Trading11 signály, analýzy a kurzy<<<

Take profit: Zadáme si ľubovoľnú sumu v % podla toho, v akom veľkom profite chceme aby robot urobil zisk. (Osobne využívam 0,5-1%, robot tak môže profitovať často a aj na malých vlnkách)

Trailing take profit: Je prémiová funkcia, ktorú umožňujú len vyššie balíčky, nie je však potrebná.

Trailing take profit vám zvyšuje zisky, vykonali sme porovnanie dvoch robotov, kedy jeden mal túto funkciu aktívnu a jeden nie. Obaja boti na rovnakom páre mali nastavenie 0,5% Take profit + jeden bot mal Trailing take profit nastavený na 0,3%. Robot s touto funkciou za testovanie obdobie dosiahol o 10% vyššie zisky voči klasickému robotovi. Pričom Take profit bol rovnaký 0,5%. Stojí teda za zváženie priplatiť si pár drobných za stredný balíček robotov, ktorý túto funkciu obsahuje.

Step of extra order: Táto hodnota predstavuje úrovne, ktoré sme si popísali v minulom článku. V prípade Long bota predstavuje úrovne, na ktorých bot dokupuje v prípade prepadu. Ak mám napríklad túto hodnotu na 1%, tak zakaždým, keď cena padne o 1%, robot nakúpi. Pri short stratégii je to presne opačne – na týchto nastavených % robot predáva pravidelne. (Ja využívam rovnaké hodnoty ako pri take profit, nieje to však pravidlo).

Max count of extra orders: Predstavuje počet dodatočných nákupov (extra order), ktoré robot vykoná. Maximálne môže byť táto hodnota v súčte extra orderov 90%, t.j. v prípade, že mám extra order nastavený na 1%, tak môžem zadať robotovi maximálne 90 extra orderov (90 x 1% = 90%). Ak mám extra order nastavený na 0,5%, tak môžem zadať maximum 180 extra orderov (0,5% x 180 = 90%). Osobne nastavujem túto hodnotu na maximum (teda súčet všetkých extra orderov 90%), pretože chcem aby robot dokupoval neustále.

Order Volume: Nastavenie objemu na jeden obchod, zväčša tam po výbere páru býva prednastavená hodnota, ktorá predstavuje minimálnu objednávku, v prípade Binance je to 11 USD, takže nie je možne robota kŕmiť nákupmi a predajmi po 50 centov…

Ďalšie indikátory, ktoré sú zobrazené pri nastavovaní robota osobne nevyužívam a nie je potrebné ich vypĺňať. Takto nastavený robot je “blbý” robot, ktorý monotónne kupuje a predáva na vopred nastavených hodnotách. Takto nastavený robot NEMÔŽE urobiť obchod v strate a nikdy neurobí. Každý jeden ukončený cyklus (pri longu zakončený predajom, pri shorte nákupom) je ZISKOVÝ. Je tomu tak z dôvodu absencie stop-lossu. Nezrealizovaný profit bude väčšinu času svietiť v strate, no každý ukončený obchod bude vždy v pluse (podľa našich nastavení).

Kde je háčik? Je iba jeden. Robot najviac profituje pri vyrovnanej volatilite – to znamená, že mu najviac vyhovuje veľká volatilita hore a dole vo vyrovnaných vlnkách. Problém nastáva, ak ide cena monotónne jedným smerom, bez nejakého pohybu opačným smerom. Vtedy sa robot môže “zaseknúť”. Píšem to v úvodzovkách preto, lebo robot je naďalej aktívny, no napríklad v prípade long stratégie ak cena dlho klesá bez rastu, robot stále len prikupuje a čaká na predaj, ktorý je stále ďalej a ďalej. V prípade nepriaznivých podmienok trhu môže čakanie na predaj trvať až niekoľko týždňov. Zažil som také obdobie na jar minulého roka, pri strmom páde kryptomien, pričom môj robot čakal takmer 2 mesiace, kým predal to čo nakúpil – samozrejme v zisku. Toto riziko je možné čiastočne eliminovať výberom kvalitných top coinov, u ktorých je vysoko pravdepodobný ich ďalší rast, (respektíve je minimálne riziko, že budú padať a zaniknú). Medzi moje najobľúbenejšie kryptomeny, ktoré dávam obchodovať robotom sú ADA, ETH, DOT, XLM (zrejme ho ale vyradím), BNB, LINK. Ak sa pýtate prečo tam nemám BTC – odpoveď je jednoduchá – nižšia volatilita oproti altcoinom, a pri robotovi je práve volatilita kľúčová. Takisto ak cena dlho klesá a robot prikupuje, tak to vnímam ako akýsi HODL. Preto robotovi dávam obchodovať kryptomeny, ktorým sám verím a držal by som ich/držím ich v mojom portfóliu.

Krátka štatistika

Ja osobne robím často dosť veľa zmien pri týchto robotoch, a nejaká komplexná štatistika by bola dosť nepresná. Preto som kvôli tomuto článku nastavil 3 robotov na obdobie 3 týždňov, kde je skvelo vidieť aký zásadný vplyv na zisk robota má volatilita.

Všetci traja roboti boli v long stratégii, a teda najväčšie zisky zaznamenali počas “výbuchu” altcoinov smerom hore, krátko po začiatku roka. Po následnom prudkom prepade sa však roboti “zasekli”, pretože som ich mali v páre voči USD a keď sa Bitcoin výraznejšie prepadol, roboti museli čakať na predaj. Preto je dôležité sledovať vývoj trhu a robotov dynamicky prispôsobovať. V aktuálnom trhu je vhodnejšie používam robotov v páre voči BTC, pretože ak si pozriete graf, tak altcoiny v pároch voči BTC rastú. To platí samozrejme v prípade long stratégie. Za toto obdobie, ktoré vidíte na grafe roboti zhodnotili prostriedky, ktoré mali k dispozícii o 67,5%. V prípade nepriaznivého obdobia to môže byť však mesačne len 5-10%. V nasledujúcom článku si môžete pozrieť štatistiku ziskovosti robotov za mesiace február a marec:

Štatistika ziskov trading botov za mesiac február a marec

Príklad – long robot ADA-USDT

Na obrázku nižšie môžete vidieť náhľad na robota ADA-USDT, ktorý bol aktívny v čase od 5.1. – 22.1. kedy som ho ručne vypol. Objem na 1 obchod mal nastavený na 11 USD, pričom prikupoval na 0,7% a rovnako profit bol 0,7%. Za 17 dní zarobil takýto skromný bot takmer 100 USD, pričom stihol urobiť 1500 obchodov v celkovej hodnote takmer 24000 dolárov.

Samozrejme treba brať do úvahy aj transakčné poplatky, v prípade Binance je to však len 0,075%, čo je pre takéhoto robota takmer zanedbateľné.

Ja osobne odporúčam práve kvôli týmto nízkym poplatkom pre robotov Binance. Pokiaľ sa registrujete cez TENTO ODKAZ na Binance, získate ešte ďalšiu doživotnú zľavu z poplatkov, čiže roboti budú ešte efektívnejší.

Pro-tip na záver

Až budete nastavovať robota, zo skúsenosti odporúčam si vypočítať objemy a % nákupy tak, aby robot zvládol neustále dokupovať v prípade 30% prepadu. Ak mám pre robota k dispozícii napríklad 300 USD, a chcem nastaviť extra ordery na 1%, je fajn dať objem na jeden obchod 10 USD. Tým pádom zvládne 30x dokúpiť a zvládne 30% plynulý prepad. V prípade, že dáte príliš vysoké objemy a cena sa prudšie prepadne, robot nebude ďalej dokupovať a bude si držať sell-order na rovnakej úrovni, hoci cena bude klesať. Tým sa môže “zaseknúť” na ešte dlhšiu dobu. Preto treba nebyť chamtivý a nedávať príliš vysoké objemy – platí tu totiž dvojnásobne staré známe – pomaly ďalej zájdeš.

Takisto je dobré v prípade long botov dočasne ich vypnúť (stop bot without selling) v prípade prudkého, nárazového exponenciálneho rastu. Počkáte kým to mierne padne a môžete ho zapnúť opäť. Robot sa tak “nezasekne” výsledným predajom niekde vysoko. To isté platí pri short botovi – ak niečo prudko padá, je dobré tohto short bota pozastaviť a počkať na pullback smerom hore.

Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

UPDATE: Veľa z vás ma sa ma pýtalo, či nemám telegram skupinu ohľadom týchto botov. Veľa z vás by to taktiež uvítalo. Rozhodol som sa preto založiť Telegram Skupinu, kde budem pridávať pravidelne aké páry používam, nejaké postrehy a podobne. Pridať sa môžete cez tento link.

Najčastejšie otázky a problémy

  1. Robot prestal pracovať – Skúste najskôr stopnúť robota (without selling) a následne ho opäť zapnite. Je to akýsi reštart, občas to pomôže. Ak robot aj tak nevytvára nové ordery, treba kontaktovať support Trade Santa na telegrame, cez mail to trvá niekoľko dní, na telegrame je to na počkanie
  2. Robot sa nechce spustiť – Častý problém hlavne pri nových účtoch a nových API spojeniach. Roboti často nechcú začať obchodovať. Pomôže vytvorenie nového API, prípadne chvíľu počkať. Ak nič z toho nepomáha, treba kontaktovať ich support.
  3. Robot je v strate – Pokiaľ používate stop-loss, tak sa nečudujte. Táto stratégia, ktorú používam funguje bez stop-lossu, keďže si vyberám kvalitné kryptomeny, ktoré držím aj na “hodl”. Tým pádom mi nevadí, keď mi ich v prípade väčšieho prepadu robot viac nakúpi.
  4. V prípade väčšieho kapitálu osobne odporúčam používať menej botov a radšej im zdvihnúť objemy. Niekoľkí z vás využívajú desiatky botov, dokonca aj cez 50. Osobne považujem takýto počet za zbytočný – jednak strácate úplný prehľad a za druhé nemáte šancu si všetky páry ustriehnuť. Taktiež je medzi nimi často hromada shitcoinov, ktoré v prípade obratu trendu smerom dole budú padať aj k -90% a verte mi, že budete plakať, keď vám robot nakúpi hromadu takýchto shitcoinov. Práve preto je dôležitý výber kvalitných kryptomien a práve preto som založil telegram skupinu, kde píšem páry, ktoré používam.
  5. Je dôležité nebyť chamtivý a nenastavovať príliš veľa robotov/veľké objemy, ak na to nemám kapitál. Je dôležité držať si tú pomyselnú rezervu 30% na každého robota. Ak mám teda objem jedného obchodu 100 USD a robot má extra ordery po 1%, tak by som pre neho mal mať 3000 USD, ktoré robot môže využívať. Pokiaľ nastavíte viac robotov, tak v prípade rastu budete citeľne viac profitovať, no akonáhle to padne o 10-20 a viac percent (a to si píšte, že padne), tak sa vám roboti zaseknú a z praxe viem, že robot s menšími objemami a väčšou rezervou pre prepad z dlhodobého hľadiska zarobil viac.
  6. Nevyužívam žiadne extra indikátory, tie často roboti viac uškodia ako pomôžu – spomaľujú ho, nemusí nakúpiť vždy, prípadne s nákupom dlhšie čaká.
  7. V prípade supportu na telegrame pozor na podvodníkov. NIKDY od vás nebude support žiadať v prípade problému s botom prevod vašich prostriedkov niekde na odstránenie chyby a podobne. Problémy s robotmi sú v API prepojení burzy, nemá to nič spoločné s vašimi prostriedkami, takže ešte raz – NIKDY ich nikam neposielajte.
  8. Predplatné robotov je možné zatiaľ platiť len cez BTC, ETH, USDT. Výbery týchto kryptomien z búrz sú však drahé, preto osobne odporúčam (pokiaľ máte účet) Coinbase, kde si pošlete napríklad LTC, ktorý má výbery za pár centov, tam zmeníte LTC na BTC/ETH a tie pošlete na santu zadarmo, pretože Coinbase ma výbery zadarmo. So Santom však mám partnerstvo a aktuálne s nimi usilovne riešim pridanie novej platobnej možnosti, ktorá by nebola také nákladná.

Zhrnutie

Dúfam, že sa vám táto mini-séria páčila, a že som zodpovedal vaše otázky ohľadom robotov aspoň z časti. Samozrejme existuje množstvo rôznych profi robotov, a aj TradeSanta umožňuje rôzne pokročilé nastavenia. Toto nastavenie, ktoré som zobrazil, je to najjednoduchšie a zvládne ho ozaj každý. Ako sa hovorí – v jednoduchosti je krása. A ako môžete vidieť, aj takýto jednoduchý robot dokáže slušne zarobiť, pokiaľ má dobrú volatilitu a vlnky idú vyrovnane hore-dole.

Ešte raz prikladám môj referral link na registráciu na TradeSanta, ak vás títo roboti zaujali a chceli by ste si ich sami vyskúšať. Registrácia a aj vyskúšanie botov je zadarmo, nie sú tam žiadne skryté poplatky. V prípade záujmu o nákup predplatného pre robotov je potrebné si na santu poslať kryptomeny (BTC,ETH,USDT), ktorými sa u nich dá platiť (veľká výhoda).

V prípade nejakých nejasností kľudne píšte otázky pod tento článok, pokúsim sa zodpovedať na všetky.

BONUSOVÝ ČLÁNOK: Stály profit bez ohľadu na cenu? Pri nastavení SHORT+LONG robota na jednom páre áno!

5 6 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
145 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Stefan

Ďakujem za odporučenie, predpokladám, že je to treba chápať aj v pároch s EUR. Ešte otázku : už pár dní som botov skúšal a chcel by som navýšiť objem obchodov. Je vhodnejšie zvýšiť Order volume (zatiaľ ho mám na minime 11 EUR), alebo radšej Max count of extra orders (to mám teraz 7 extra orders). Ďakujem za odpoveď.

Dyno

Mam jednu otazku ak nastavim bota proste vsetko 1 1 1 a objem obchodu 11 ak ked mam na binance 150 euro bot stale toci len objem 22e cize nakupi a kym nepreda nebude kupovat nic dalej , ake je teda idelane nastavenie aby tocil vsetok dostupny objem , zvysit vysku orderu alebo teda pridat pocet extra orderov ?

Peter

Jedna otázka mi príde nezodpovedaná, z ponuky trade santa akú odporúčaš? Možno rozobrať každú jednu z možností prenájmu bota a jeho plusy prípadne možnosti ktoré bežný užívateľ nevyužije, vďaka.

zaciatocnik

Ako toto spojim s Binance ?

Matej

je to bezpečné obchodovanie? hlavne čo sa týka stránky tradesanta? API key a API secret je to dôveryhodné zverejniť na stránke tradesanta, nemôže dôjsť k zneužitiu účtu na burze??

tibmattm

Tak toto by aj mna velmi zaujimalo a ako vidim nikto ani len nereaguje na tuto otazku cize asi to velmi bezpecne nieje.

tibmattm

aha dobre dakujem za odpoved toto som potreboval vediet

hipik

da sa na tom botovi nastavit obchodovanie na obe strany naraz? long aj short? mam napr. 2000usd a 1000 pouzijem smerom na long a 1000 smerom na short, je mi potom jedno ktorym smerom sa ubera trh, jedna tisicka sice spi ale druha vydelava, ci?

Matej

to by zaujímalo aj mňa 🙂 dokonca je možné že by zarábali obe stratégie ak prebieha vlnkovanie tak je viac menej jedno či je to short či long alebo sa mýlim? či pri shorte treba vlastniť nie FIAT menu ale už krypto, kdežto pri long, práve fiat?

Rado

OK, a zarobok nula? Unika mi pointa boota na obidve strany

Milan

zdravím, pri zadávaní API code and secrety code mi vyskakuje “eror” hláška: Can not connect to exchange with provided crredential. Pritom všetko mám nastavené fajn…vedeli by ste mi prosím poradiť ? dakujem

Rado

Jedna vec ma zaujima, ako je to s coinami? Tie su alokovane priamo na burze a robotovi poslem len paulsal aby robil alebo boot priamo posiela fiat/crypto a kupuje/predava? Sam si v clanku pisal ze nepovolujes bootovi vyber z uctu, tak asi budu na burze, ci?

Inak, velmi kvalitny clanok, potesil 🙂

andrisek

Ako vypnem robota, aby mi nezostali otvorené pozície na burze?

Matej

ked si ho aktivuješ tak ked si klikneš na robota vpravo hore máš stop bot. alebo si zruš na burze dole máš open orders tak si ich zruš tlačítkom cancel.

Stano

Pri vytvarani api na binance chce odo mna zadat ie nazov rozhrania api. Chcem sa opytat co tam mam zadat.

Milan

zdravím, prosím mám dve otázky:
ak chcem basic robota na mesiac potrebujem odoslať 20 dolárov (top up) na adresu ktorú mi webová stránka ukáže…ako sa toto robím prosím váš ?
Akým spôsobom dokážem presunúť prostriedky späť napr na binance ?

dakujem

Matej

ja som posielal nie 20 dolárov, ale 0,014 eth to mi spravila stránka prepočet na 20 dolárov… v binance som si dal hore wallet potom overview, zvolil som withdraw a dal som ETH, vpravo v Recipient’s BTC Address som dal adresu ktorú mi ponukol tradesanta ktorú som si odtial skopíroval, vpravo dole je Amount zadáš množstvo 0,014 resp. tolko aby to bolo 20 dolárov a dáš submit, a pripíše ti to v tradesanta… naspať z trade santa už asi prostriedky si nepošleš, sú zrejme nenávratné čo sa týka tohto kreditu…

Dufty

Ahoj, keďže akceptujú na platby iba BTC, ETH a USDT tak čím je najlepšie zaplatiť z hľadiska výšky poplatkov?

Matej

prosím Vás dá sa tam obchodovať pár napr. LINK/EUR, ADA/EUR, alebo niečo v EUR? lebo v ponuke mám len ALTCOIN/ETH, alebo ALTCOIN/BNB. Niečo s eurami? Proste páry s eurami tam nemám žiadne

Tomáš

Ahoj, ak som našiel dobré info tak Santa nefunguje na Coinbase Pro… máš nejakého overeného bota čo funguje na tejto burze ? .. vďaka

Jirka

Ahoj, díky za přínosný článek. Nicméně bych se chtěl zeptat, jak dlouho Tradesantu používáš a jaké jsou tvé měsíční zisky vyjádřené v % ? Uvažuji s obchodováním většího finančního obnosu, tak bych rád zjistil co nejvíce informací, případně jakou strategii doporučuješ, DCABOT, GRIDBOT a jaké crypto jsou z tvého dlouhodobějšího pohledu nejefektivnější? Díky moc.

Jirka

Děkuji za zprávu. To jsou velmi zajímavá čísla. I těch 10-20% měsíčně by bylo za mne naprosto vyjímečné zhodnocení.

Stefan

Ahoj, tvoj návod je výborný. Pokúšam sa ale nastaviť robota, a nejde mi zadať Step of extra order a Max count of extra orders. Zostane mi tam aj po niekoľkonásobnom editovaní vždy 0. Zadá sa prvý obchod a ďalej to nepokračuje. Neviem, čo robím chybne. Vedel by si mi poradiť? Ďakujem

Radoslav

Ahoj, dnes som mal pri nastavovaní rovnaký problém pravdepodobne sa jedná o nejaký bug na stránke. Cez ich mobilnú appku mi to išlo normálne.

hustler

Ahoj, vcera to bolo cele akesi zabugovane a zalagovane, mozno kvoli extremne vysokej volatilite DOGE, taktiez mi to takto nefungovalo a dnes rano je to uz okay a botov v pohode updatnes 🙂

Viete niekto poradit ako si mozeme sledovat volatilitu crypto mien? Ja som vygooglil tento zdroj: https://finance.yahoo.com/u/yahoo-finance/watchlists/crypto-volatility-high/

PS: dakujem za super clanok, regol som sa cez tvoj refl link a zaknihoval prve profity 🙂

Jakub

Ahoj
Díky za návod. Práve sa mi stalo, že na DCA bote som bota vypol a následne mi už nejde zapnúť. Pripnem tu link na screen. Keď som dal zastaviť bota tak následne sa stopol a možnosť on pri jeho nastaveniach zosivela.
https://ibb.co/jkLmgWW
Musel som potom následne vytvoriť až ďalšieho bota, ale tohoto nepustím….
Stalo sa to ešte niekomu?
Díky

Ivan

ani mne nejde vypnuteho bota zapnut znova, nevadi naklonoval som z neho novy a stareho som vymazal

vlado

Ahojte ide tento robot aj na Kraken burzu?
Dakujem

hustler

Viete mi niekto prosim poradit, ci Realized profit je zisk ocisteny o fees od Binance ?

Paranoia

Ahoj, taky jsem chtěl vědět a psal jsem včera na jejich podporu a odpověděli mi, že zobrazené profity jsou očištěné o fee, takže by to měl být čistý zisk.
Tak snad se té informaci od nich dá věřit. Ale ikdyž jsem propočítával kolik by např. při 20 příkupech a následném prodeji dělalo fee a kolik výdělek, tak z celkového zisku to dělá cca 15 %. Takže ikdyby nebylo očištěné, tak stále rentabilní.

hustler

Netreba zabudat na fee za nakup a predaj, resp. za kazdy zrealizovany order, cize technicky ak mam aktualne poplatky maker 0.075% tak by to malo ohryznut z objemu dokopy 0.15%

Tip pre vas, chcem dat do pozornosti akciu na Binance kde do konca marca (31.03) vsetky obchody v EUR maju 0 fees. 🙂

Prajem vam uspesne trades 🙂

Last edited 2 months ago by hustler
Ivan

hej, je to super, nevedel som o tom, pozeral som na binance, ze preco mam vsade fee 0, teraz uz viem 🙂

momentalne mam 2 botov: ADA/EUR a BNB/EUR

Tomas

Ahoj,

ako sa na Binance premienaju kryptomeny na € ? a ako si viem potom z Binca poslať € na účet?
Ďakujem za tip

Tom

Obchodom, si na burze. Ak mas krypto, musis si najst pary v EUR, ak niesu tak cez ine pary asi najviac ich je k USDT, a ten vyobchodovat spat za eura. Eura si posles klasicky z menu penazenky Wallet->Fiat ..najdes si eura ->Withdraw (vyber).-> Vyberes si kartu.

Marian

Ja som si teda založil konto na Binance, šupol som tam pár EUR a spustil som bota ADA-EUR Long 90. Za cca 11 dní profit približne 27%. Celkom spokojnosť 🙂
Ale rozmýšľam, že tie EUR na Binance prehodím do BTC alebo ETH a obchodoval by som pár ADA-ETH. Takéto nastavenie by malo byť lepšie v tom, že tie voľné ETH nezamenené za ADA by sa zhodnocovali, teda na konci dňa by som zarobil aj na samotnom zhodnotení ETH. Lebo takto na EUR nezarobím nič. Dobre rozmýšľam? Je k dispozícii aj bot ADA-ETH? Diky

Ivan

vsetky obchody v EUR su na Binance do konca marca bez poplatkov…

a co ak ETH klesne? 🙂

Marian

Áno, postrehol som že do konca marca sú EUR obchody bez poplatkov. To možno ešte využijem. A čo ak ETH klesne? Keďže to plánujem ako dlhodobú investíciu, tak nevidím problém ak by ETH kleslo, lebo v horizonte rokov by aj tak malo byť bezpečne v pluse.

Peter Gaži

Má niekto Grid bota ?

ZoLLo

Akurat som si zaplatil subscribe (BTC si stiahlo 22 USD 🙂 ) a TradeSanta ma vazny performance problem ktory trva uz cez 1 den. Ludia sa hromadne stazuju. Viac info si mozete pozriet cez appku Telegram a ich ofic kanal “TradeSanta OfficialChat”. Dufam ze to coskoro fixnu. Niekto v chate spomenul ze performance problemy vidno tyzden dozadu. Mam to ja ale stastie 🙂

A.K.

Moze to byt pričinou toho ze mi neprisli ETH na ucet Tradesanta? ….resp. ako dlho trva kym sa prevedie krypto medzi adresami? konkretne som posielal ETH z Binace a oni uz potvrdili ze suma odisla….len na ucte Tradesanta nemam nic 🙁 Vdaka

Matej

TradeSanta je absolutny trash. Dlhe nacitania stranok. Od 5 sekund to minuty. Boti su zabugovany. Profit sa bugne a uz ostane fixnuty aj ked trades sa realizuju. Priklad 3euro profit a neuskutocneny profit/loss na urovni 6euro. Prihlasenie do mobilnej aplikacie pomocou gmailu je katastrofa. Ani raz ma to neprihlasilo. Prihlasovanie na webovej stranke cez gmail raz na prvykrat inak niekedy az na treti krat to cloveka prihlasi. Nahodne padnu aj errory 500 Internal Server Error. Bot ako tak funguje a robi profit. Ale to ako je cela platforma zabugovana je fakt hrozne. Niekedy mi to prijde ze sa niektore obchody… Čítať ďalej

Matej

Pan Lubomir, Nemate sa za co ospravedlnovat. Robite dobry content a este ste aj mrte aktivny radenim ludom v komentaroch 🙂 klobuk dole 🙂 To ci obchoduje spravne som si nie isty ked vidim na Binance transakcie buy aj sell ale profit sa absolutne nehybe. Teraz je prepad BNB s ktorym obchoduje bot tak ano… unrealized profit loss siel dole lebo bot vela nakupil. Niekedy pri studovani grafu sa mi zda ze mal byt buy/sell aj ked som ziadny order na go nevidel. Ale to je mozno moj pocit a z ich strany chyba ze nie je to aktualne. Ale… Čítať ďalej

Martin

Zdravim, chcel by som sa opytat ci je mozne obchodovat pary usdt/busd usdt/dai a ine stablecoiny voci sebe. A ci je mozne obchodovat na paku? Diky.

Martin

Dakujem. Este posledna otazka, ake najmensie % mozem zadat do nakupov/predajov 0,1% ? Alebo mozem ist aj nizsie? Vopred dakujem.

Martin

Chalani, mozem odskusat bota (virtual trading) bez toho aby som tam posielal nejake financne prostriedky? Nastavil som si bota na skusku, no cena sa nepohla a neurobil ziadne obchody aj ked som nastavil profit iba na 0.1%. Bot je ”on” no neobchoduje. Znamena to ze pokial ho chcem vyskusat musim ho spojit zo svojou burzou i ked je to virtualny trading ? Dakujem.

eurusd

Noo ja som si vybral LONG, dal 0,5% otvaranie pozicii a take profit po 0,75%..dal som na obchod 11usd a vlozil do toho 488usdt, co sa stalo? zhltol mi cely objem 488usdt a naakumuloval celkovy objem a cena je strasne vysoko pri kt. by naakumulovany objem predal..cize zastal a caka. Co vidim ako jasne negativum je to, ze kumuluje obchody. Som myslel, ze kupi a zatvara o stanovene %profitu okamzite ako je prilezitost. Nepaci sa mi ze to pozicie kumuluje..je to riziko…moj nazor…

Matej

Pozri si aku mas krivku. Kedy ti nakupoval pri akej cene. Ak ti sla strmo dole o X% tak ano… nema kde predat akykolvek vytazok z toho. Mne sa stalo nieco podobne… akumuloval lebo sla krivka dole. Rano sa zobudim kuknem binance historiu transakcii a 8 sellov po sebe lebo v noci zas sla hore cena.

Aky par obchodujes?

Pre istotu ci pozri binance aku mas bilanciu.

eurusd

Noo obchodval som ALPHA/USDT…zapol som robota na 2,20 vecer, urobil mi par obchodov profit 3usd, rano pridem a uz len kumulovalv podstate nakupy. Aktualna cena 1,7 (bola uz 1,5). A vidim len ze mi caka na cene 2,09 cely objem za 488usdt…najnizisu nakupnu cenu mam 1,86 a po 0,01 to postupuje hore (tych 0,5%) , ale nerozumiem preco mi tie od 1,86 nepredaval ked cena vcera bola 1,97 max….a caka len na cely objem na cene 2,09. Preco sa nezbavil aspon casti nakupov za ceny kde by bola dodrzna zasada zisku 0,75%, tam mohol plno nakupov vypredat ale on caka… Čítať ďalej

eurusd

Ok mne by sa skor pacilo nieco take ze uzatvara kazdy obchod ked je sanca. Sice je to narocnejsie na poplatky ale menej rizikove, Keby som mal vestecku gulu tak dam short a som vysmiaty. Tu vsak bohuzial zatial nemam. Mal som vyborne info o tomto projekte a preto som isiel long. Ale nestazujem sa je to vsetko OK, dokupujem takze aj priemrku som riande znizil. Som rad, ze si ludi informoval, ze je tu taka moznost.Flintu do zita nehadzem, ale trosku ma to nahnevalo. Nech sa dari

eurusd

Tak dovodom riadneho prepadu bola sprava ze projekt napadli heckeri a ukradli 39mil USD…takze smola totalna, ale v zivote sa stavaju aj ovela horsie veci…

Marcel

Tak skus Greed bota, ten predava a kupuje kazdy obchod samostatne. Ale je to neprehladnejsie, nevies porovnat, kedy ide co predat alebo kupit.

roman3323

Ahoj, rad by som sa Ta opýtal, ci robot vyhodnocuje každy obchod pri dokupovaní samostatne podľa typu ci je to BCA bots alebo Grid bots?.
Je to dosť dôležite, pretože ak len dokupuje a vyhodnotí to pri prvej čiže najvyššej cene tak počas pádu alebo pokiaľ sa dostane spať na pôvodnu uroveň by mohol vykonať ďalšie množstvo obchodov…
Ak vykoná sell len raz v tomto prípade je veľmi dôležite výber párov
Ďakujem za odpoveď

Matej

Ja momentalne skusam GRID vs DCA botov na rovnakom pare, s rovnakym nastavenim a rovnakym startom. Zatial to vyzera tak ze DCA spravil o 1/3 (napriklad 3eura vs 4eura) viac. Ale zas ten graf nemal exponencionalny rast a pokles ale bol skor vyrovnany. Najskor som obchodoval takto s BNB ale to som vypol ako zacal ten run z poslednych dvoch dni. Lebo po nom ocakavam ze pride nejaka korekcia. A to by pre DCA bota mohlo znamenat zaseknutie ako ciastocne aj pre GRID (pokial nemas prostriedky aby si vykryl napriklad rozdiel 30-50% prepadu). Grid by ale zas vedel predavat a… Čítať ďalej

stano

AHoj
neviem či je niekde problem na santovi, no stale mi vypisuje chybovú hlášku “The data couldn’t be read because it is missing” – ked zadavam bota cez appku. Keď zadávam bota cez prehliadač tak mi nevypíše nič no bota mi neprida ( len sa načítava a prestane).

Viete mi s tým niekto pomôcť / poradit ?

Dakujem

ZoLLo

Skus sa prihlasit a odhlasit. Mali teraz performance problemy ale vyzera ze je to OK. Minuly piatok a vikend to bolo peklo. Musel som botov odstranit a vytvorit nanovo. Po nastartovani bota to trva par minut kym sa zobrazia active orders a kym spravi prvu TRX.
OffTopic: na binance som pozeral historiu svojich TRX a niektore boli zrusene zrejme zo strany Binance. Takze BOT spravi a vyhodnoti TRX ale zrejme neoveruje ci bola naozaj uskutocnena.

Martin

Zdravim, pokial manualne vypnem bota (uskutocnil vsetky extra orders and stal) po opatovnom zapnuti bota si bude pamatat posledne transkakcie? Shortoval som BNB a vyplnil poslednu objednavku na 166$ Teraz je manualne vypnuty (cena 185$). Mal by som pockat kym sa cena priblizi k tym 166 dolarom a potom ho zapnut ? Alebo znova zacne kupovat predavat od momentalnej ceny pokial by som ho zapol prave teraz. Ma niekto skusenosti s manualnym vypinanim a opatovnom zapinani bota. Momentalne vyprodukoval stratu -220 dolarov za jeden den. (Je to GRID bot, nie DNA). Dakujem .

Norbert

Ahoj Ľubomír
Môžem poprosit a pomoc pri nainštalovaní robota na burzu Binance kde mam portfólio.
Ďakujem pekne za ochotu a Tvoj čas

Dexternes

Mam otázočku, čo mám spraviť keď sa trh zmení z rastu do poklesu? Stopnem bota a čo s otvorenými obchodmi, keď chcem z toho vytiahnuť vložené investicie

Miro

Ak zastavujes bota, opyta sa, ci chces “zastavit a predat nakupeny objem” alebo “zastavit a ponechat”.
Ak “zastavis a ponechas” s tym, ze neskor pustis, tak si pamata hodnotu transakcii i to, pri akej hodnote ma predat (Take profit). Nezacne tam, kde si ho neskor pustil. Takze zastavenim bota jeho hodnoty neobides.

Marek

Prečo mi short boty samy od seba prestanú po pár cykloch pracovať???

Marek

Počet cyklov nenastavujem. Robot je stále ON, ale nemá žiadne active orders. Niektoré keď vypnem a znova zapnem, tak sa naštartujú ale len na chvíľu, niektoré ani to. Neviem, asi chyba stránky…

Miro

Nevyhoda robit nove API je, ze to zmaze vsetkych botov. Aspon tak pise …
Ak nema bot min. 2 active orders (buy, sell) a je zaseknuty, ze nepredava, alebo nenakupuje, je treba ho zastavit a zalozit noveho pre dany par. V tomto je TradeSanta zabugovany a je treba si botov kontrolovat, ci pracuju.

Ivan

minimum na 1 obchod je 10 EUR/USD, Santa nastavuje 11 ako minimum, ale kedze pri sell zadavas v crypto nie vo fiat, tak pri poklese ceny daneho coinu moze byt suma mensia ako minimum na 1 obchod… 2 riesenia: vacsia sumy obchodov alebo ina stranka na boty (3commas)

Brano

vytvoril som API voci binance. chcem nastavit DCA boota, avsak nezobrazuje mi ziaden PAIR. V binance ma CHAINLINK a chcem nastavit par LINK-EUR

AAA

Dobrý článok, predsalen reálne obchody a skúsenosti sú najlepšie.

Mám však otázku, či máš skúsenosť aj s robotom, ktorý je stále v trhu štýlom GRID, myslím teda to, že je cena napr. 100 a nastavím nákupy na cenách o 1 nižšie, teda 99, 98, 97 atď, a predaje na cenách 101, 102, 103 atď.

abraka

ahojte, neviete mi prosim vas poradit ci je mozne na trade santa nastavit dve burzy na sucastne obchodovanie ? mam predplateny basic ucet a pusta ma iba na jednu burzu binance. Druha burza bitrex mi ukazuje iba stav v menach, hoc mam zaskrtnuty v api key aj trading…..dakujem za odpoved

abraka

super… dakujem za info …. presne ten isty problem mam aj ja…. pisal som aj na support santu ale nejak sa neozyvaju tak som sa pre istotu informoval ci niekto mal tiez tento problem

Jan

ahoj, super clanok..palec hore

Last edited 1 month ago by Jan
Chochi

Ahoj,
neurobil by si článok o stop loss a trailing stop loss? Zaujímalo by ma z čoho santa vypočítava stop loss a čo sa stane so stop loss keď cena klesne a ja dokúpim

John

Lubomir, mohol by som sa ta opytat, ci pouzivas pri botoch aj signals BB, MACD, RSI (pripadne ktory a preco) alebo ich nepouzivas. Vopred dakujem za odpoved

John

dakujem za odpoved.
nebojis sa potom teda pri cykloch, ak by bol dlhsi rast (napr nove ATH) ..a potom nasledna korekcia, ze by ti tam bot ostal zaseknuty? alebo pouzivas urcity pocet cyklov?

John

Mozem sa opytat? nemal si problem so subscription? resp ako dlho ti trval prevod?
binance mi uz potvrdil prevod do ich penazenky ale santa mi to nepripocital na ucet aby som si uhradil subscription

Jan

ahoj,
prosim Ta, ake nastavenie zvolit ked chcem scalpovacieho robota? ..mozno by to bolo aj na clanok 🙂
napr.
Take profit: 0,2% ?
Max count of extra orders 30?
Step of extra order 0.2%?

Last edited 1 month ago by Jan
John

ak sa smiem opytat, na zaklade coho si vyberas najlepsie pari na trade?

Michal

Ahoj Ľubo.
Výborný článok, ktorý naozaj funguje. Chcem sa opýtať, od dnešného poobedia mi long boti na pároch s BTC prestali robiť extra objednávky. Nevieš mi náhodou povedať čím to môže byť? Prostriedkov ( teda BTC mám dosť), extra orders mám nastavený na 0,7 a počet na 80. Doteraz pracovali perfektne. Zrazu už len sell orders. Som zúfalý 🙆‍♂️.
Dík za odpoveď.

brad

ako si zakupim predplatne na tradesanta .. musim tak spravit cey binance ?

Roman

Tak jsem si říkal, co dělám blbě, že mám tak málo obchodů a většinou v mínusu, dnes na to koukám konečně pořádně a ten robot si dělá co chce. Nastaví nákup, nenastaví prode i přesto, že je coin dávno 10% + a mám nastavenej zisk 1% neprodává. Moje nasr*nost umocňuje fakt, že jsem si to zaplatil na půl roku. Dokonce i když ho vypnu, tak neodejde z pozic a šitcoiny zůstanou na burze.

Igor

Mám to podobně, když jsem psal na podporu a poslal jim tam i sreeny, tak mi řekli, že boti byly vypnuty násilím. Tak jasný, že je nenechám běžet, když jen nakupují a prodej nenastaví. Na to, že screen byl z běžícího bota radši neodpověděli. To jsem se zase do něžeho pustil, i s předplatným, který nemá smysl cca 0.003 BTC v p..

Marcel

Dakujem Lubomirovi za TradeSantaCZSK. Mam rovnaky problem ako Igor a Roman. Zastavil som niekolkych botov, samozrejme without selling a oni dalej nakupovali a dokonca predali s vyraznou stratou. Z podpory odpisali, ze ich este stale vidia vypnutych, aj ked som ich uz pred tym zapol. Kto vie co s tym? Urobil som niekde chybu? Robot by predsa nemal predat so stratou.

Roman

Mně to neprodává ve ztrátě, mně to nenastavuje prodej, takže i když to při longu leze nahoru, nevydělávám. Všimnu si toho další den a už jsem ve ztrátě i přes to, že po posledním nákupu to ještě lezlo. Obchoduju krypto vs. krypto, cíl je zvýšit BTC, usd nepotřebuju :)) Jde o grit boty, tam by se mněl prodej nastavit automaticky hned po nákupu. Většinou to udělá 2-3 obchody v pořádku a pak se to sekne. Řešil jsem to s podporou, už to nedělá každej bot, ale cca každej 4., ty jsem vypnul a zatím se zdá, že to jede, tak… Čítať ďalej

Martin

Ahoj, chcel by som skúsiť začať obchodovať s robotmi ako úplný začiatočník. Dosť som si toho od teba prečítal, ďakujem za to, a chcel by som sa spýtať… Aký obnos tak na úplný začiatok investovať? Peniaze mám ktoré som aj ochotný stratiť ale lepšie by to bolo bez strát 🙂 vďaka

Ivan

Ahoj Tradeři. Nejprve děkuji Lubomírovi za pěkné články o botech. Věděl jsem že existují, ale netušil na jakém principu. Pro zkoušku jsem si založil zatím free účet na TradeSanta, propojil pomocí API s účtem na Binance a nastavil několik botu. Na účtu v TradeSanta se ukazuje +/- stav účtu na Binance. Nastavení je přesně dle výše napsaného článku na long. Nyní přichází zápletka 🙂 Přestože mám boty zapnuté již několik hodin (ADA/USDT, ADA/BTC, ETH/USDT, DOT/USDT), zatím neuskutečnili jediný obchod. Na Binance v otevřených příkazech mám “0”, tedy žádný otevřený příkaz. Máte prosím tip, kde by mohla být zrada ? A… Čítať ďalej

Muf

Zkontroluj, jestli nemáš order volume nižší než 10 USD, což je nejnižší obchodovatelná suma na Binance. V párech s BTC se mi to stalo.

Last edited 8 days ago by Muf
Muf

Díky za super návod. Koupil jsem si přes tvůj referral účet, zatím, na tři měsíce. Mám drobnou technickou poznámku. V návodu píšeš, že transakční poplatky jsou pro robota zanedbatelné – to při nastavení ziskovosti na desetinách procenta rozhodně není pravda. Pokud máš transakční poplatek 0,075% a ziskovost nastavenou na 0,6%, tak si poplatky ukousnou 25% z tvého zisku. Poplatek zaplatíš 2x (nákup, prodej), takže celkem 0,15%. Ziskovost je 0,6%. Čili čístý zisk je pak pouze 0,45%. Je dobré s tím počítat a vyhnout se nastavení nesmyslně nízké ziskovosti. Tohle je spíš komentář pro ostatní. Závěr z toho mám jasný. Vyplatí… Čítať ďalej

Kai

Ved ale je povolený bot na burze nemôžu potom ľudia dostať ban a prídu o peniaze

Gustáv Tóth

Dobrý deň, neviem či sa dá trade Santa spárovať aj s Coinbase.

Robert L

Ahoj, som nový vo svete kryptomien. Testoval som robotov podľa tvojho návodu, skončila skúšobná doba a chcel som si ich predplatiť a zistil som, že to je to celkom komlikované a drahé. Zamenil som si cez Binance € na 45 USDT a zistil som, že keď to chcem poslať, tak polovica ide len na poplatok..
Aká je najlepšia, naschodnejšia cesta ? Založil som si aj Trust Wallet od Binance a tam ani nevidím možnosť meny USDT. Má to význam posielať cez peňaženku, alebo je lepšie platiť napriamo z Binance ? Ktorou menou je najlepšie platiť za botov ?

Robert

Zdravim poslal som ethereum v prepocte 50 usd na top up v binance vyber potvrdeny a na santovi mi to neprislo

Dávid

cauko, vcera som spustil prvy krat long bota DOT/BTC. rano vidim ze vsetko prebehlo ok, ale ked prave teraz kurz klesol tak bot neprikupil.
aj na tradesanta akoby bol zaseknuty…neukazuje najnovsie ordery ani filled ordery.
je to problem ci mam pockat ze sa to samo vyriesi? ak bota zrusim a zadam rovnakeho neposkodi mi to nakupene urovne…ako na to??

Dávid

a bot ani nejde vypnut…stale sa sam zapina. wtf?