Posielať kryptomeny pomocou telefónneho čísla bolo ešte donedávna v krypto sfére scifi. Krypto peňaženka Maiar však túto scifi predstavu zmenila na skutočnosť. Vaše číslo si totiž spárujete s vašou prezývkou (hero tag) a tú následne používate na prevody. Už žiadne zdĺhavé vypisovanie krypto adries. Oplatí sa ju stiahnuť a používať? Poďme sa teraz spolu bližšie pozrieť na túto prelomovú krypto peňaženku a rozhodnete sa sami. Za nás ale veľké áno.

Posledná aktualizácia tohto článku 15.4.2021.

Vo všeobecnosti

Maiar Wallet je krypto peňaženkou, za ktorou stoja tvorcovia kryptomeny Elrond, o ktorej sme vám viac písali v tomto článku, čiže určite vám odporúčame pozrieť si ho, dozviete sa veľa dôležitých informácií. Teraz sa však vráťme späť k peňaženke Maiar.

Maiar je mobilná peňaženka a aplikácia pre globálne platby, ktorá využíva blockchain Elrond. Podľa tvrdenia vývojárov zvládne Maiar až cez 100 000 transakcií za sekundu, čo je pozoruhodné číslo. Prevody sú tak v podstate instantné. Transakčný poplatok 0,001-0,003 USD je taktiež skvelý. V nasledujúcom videu si môžete pozrieť podrobný návod a opis priamo od vývojárov (a ďalej v článku aj odo mňa). Je však dôležité pripomenúť, že aktuálna verzia peňaženky sa od tej vo videu mierne líši, ale o tom si povieme neskôr.

Používateľský veľmi príjemné rozhranie

Sám som túto peňaženku testoval, aby som mal lepší prehľad o tom, čo vlastne recenzujem. Už od prvého momentu som bol veľmi príjemne prekvapený prítomnosťou a rozložením rôznych funkcií tejto peňaženky, čo som trochu očakával, vďaka videu, ktoré ste mohli vidieť vyššie.

Aktuálne aplikácia podporuje vklad troch kryptomien, a to EGLD, ETH a BNB. Postupne plánujú pridať aj ďalšie kryptomeny – najbližšie to bude BTC.

Staking EGLD

Staking EGLD sa aktuálne naozaj vyplatí, aktuálne ročné zhodnotenie je tesne pod 20% v závislosti od staking providerov. S potenciálom aký EGLD má, sa vám tieto odmeny môžu v nasledujúcich mesiacoch/rokoch významne zhodnotiť. Chcete si vypočítať zisk zo stakingu EGLD? Môžete použiť túto kalkulačku.

Vaše EGLD viete stakovať priamo cez MAIAR – hneď na domovskej stránke kliknete na tlačidlo “earn” – “stake” a vyberiete si poskytovateľa na staking. Každý má rôzne APR ako aj poplatok. Staking je úplne bezpečný, pretože staking provideri sú non-custodial, čo znamená, že nemajú prístup k vašim prostriedkom.

Je tu však jeden malý problém. O staking EGLD je taký obrovský záujem, že tí najväčší staking provideri (SP) sú už plní. Minimálne množstvo na staking je 1 EGLD, je preto vhodné aby ste si vystriehli keď sa uvoľní miesto u nejakého poskytovateľa. Stále je aj miesto u iných, tam je však zhodnotenie okolo 13%.

Unikátne prezývky (hero tag)

Taktiež si v profile nastavíte svoju vlastnú unikátnu prezývku (hero tag), ktorú môžete následne využívať namiesto krypto adresy pre prevody. Takisto – ak chcete niekomu poslať kryptomeny, stačí vám vedieť jeho prezývku. Nepotrebujete si od neho pýtať jeho krypto adresu. Tieto prezývky sú unikátne a ostanú vám navždy. Každá prezývka môže byť použitá len raz, takže neváhajte sa choďte si tú svoju zaregistrovať čo najskôr.

Pokiaľ chcete moju tvorbu podporiť pomocou EGLD, môžete tak urobiť na hero tak @luben.

Rýchle a lacné prevody

Prevody sú skutočne rýchle a jednoduché. V prípade prevodu len vyberiete, ktorú kryptomenu chcete poslať. Následne si nastavíte množstvo a cieľovú adresu. Tu je výhodou to, že môžete použiť prezývku (hero tag). Nemusíte tak pracne vkladať celú krypto adresu, ako býva zvykom v peňaženkách. Prevody sú tak omnoho jednoduchšie a prehľadnejšie. Takisto si nemusíte pýtať adresu dotyčnej osoby – stačí vám vedieť jej prezývku (hero tag).

Registrácia

Registrácia prebieha jednoducho pomocou telefónneho čísla, čo môže byť trochu nezvyk. Po stiahnutí aplikácie musíte vyplniť telefónne číslo, následne napísať potvrdzovací sms kód a hotovo. Následne vám ešte aplikácia silno odporúča nastaviť si seed pred tým, než budete môcť nakúpiť / vložiť EGLD, prípadne iné kryptomeny. Taktiež si zadáte prístupový pin/odtlačok prsta.

Zaujímajú vás trading boti, ktorí obchodujú za vás? Pripravili sme pre vás dva články s podrobným návodom a štatistkou. Prvý článok si môžete pozrieť TU, a druhý článok si môžete pozrieť TU.

Je dôležité spomenúť, že táto peňaženka je non-custodial, čo znamená, že samotná aplikácia nemá prístup k vaším prostriedkom. Tým pádom je aj bezpečnosť na veľmi vysokej úrovni, pričom na bezpečnosť tvorcovia tejto aplikácie dosť dbali.

Nákup kryptomien

Ako už býva zvykom, aj Maiar poskytuje referral bonus pre nováčikov. Aktuálne vám v prípade registrácie referral link Maiar daruje 10 USD v kryptomene EGLD, pokiaľ nakúpite EGLD v hodnote 200 a viac dolárov priamo cez aplikáciu. Máte viaceré možnosti na výber, najviac sa však oplatí sepa prevod s 1% poplatkom. Pokiaľ teda nakúpite EGLD napríklad za 1000 USD, tak bonus 10 USD vám úplne pokryje poplatky. Pokiaľ nakúpite menej, vďaka bonusu dostanete o niečo viac.

Inou jednoduchšou voľbou je nákup EGLD priamo na nejakej krypto zmenárni, napríklad na Binance. Odtial si ich následne môžete poslať na Maiar.

Ak zvažujete registráciu na Maiar, môžete tak urobiť cez tento referral link a získate bonus.

DEX Maiar

30.4. Je plánované spustenie decentralizovanej zmenárne priamo v Maiari. Tento krk predstavuje prvý segmet plánovaného DeFi 2.0, ktorý prinesie množstvo funkcií do Maiaru. Cieľom je vytvoriť jeden veľký ekosystém, ktorý zastreší viaceré oblasti.

Maiar Lunchpad

Viac info čoskoro…

Zhrnutie

Peňaženka príjemné prekvapila množstvom nových funkcií a možností. Nevýhody som nenašiel žiadne. Možno až na jednu vec – podpora len troch kryptomien. Avšak, od vývojárov je potvrdené postupné pridanie ďalších. Najbližšie bude pridaný BTC, avšak presný dátum mi vývojári neprezradili.

Najnovšie sme pre túto kryptomenu založili na Facebooku komunitnú stránku. Ak patríte medzi jej fanúšikov, prípadne máte nejaké otázky alebo hľadáte rôzne informácie, určite sa pridajte.

 

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance