Úspešná investičná stratégia DCA – nechajte robotov obchodovať za vás!

7

Veľkonočná akcia! VIP, Signály a Kurzy, všetko so zľavou 50%

  • Trading11 VIP – základné analýzy, týždenné streamy a postrehy zo sveta kryptomien
  • Trading11 Signály – Prístup do VIP, k tomu viac streamov, LIVE chat na discorde a hlavne signály na nákup a predaj (nie len) kryptomien

V dnešnej dobe čoraz viac ľudí obľubuje kryptomeny a investovanie do nich. V prípade rastu cien kryptomien zarábame bez toho, aby sme čo i len pohli prstom. Tento zisk však vieme jednoduchými metódami ešte vylepšiť, „takmer“ bez pohnutia prstom.

Ako bezpečne profitovať?

Možností pasívnych príjmov je v kryptomenách hromada. Takisto existuje obrovské množstvo rôznych investičných stratégií, ktoré nie je možné naraz vysvetliť v jednom článku, pretože ich je ozaj veľa. V tejto minisérii sa budeme bližšie venovať investičnej stratégii DCA (Dollar-cost-averaging), ktorá je vhodná aj pre nováčikov a je veľmi jednoduchá. Následne si ďalej predstavíme, aké sú reálne využitia tejto stratégie.

Čerešničkou na torte bude podrobný návod, ako vytvoriť robota, ktorý sám automaticky pomocou tejto stratégie obchoduje, a ja sám ho využívam, takže vám ukážem aj nejaké výstupy a štatistiky. Záujem o robotov rastie, pričom práve tento robot je jednoduchý na nastavenie a je v podstate bezúdržbový. Vďaka jednoduchému návodu si ho dokáže nastaviť ozaj každý – netreba vedieť nič programovať, ale o tom potom.

Môže vás zaujímať: Obchodovanie podľa Elliotových vĺn – Originálny spôsob ako predikovať vývoj trhu

Čo je DCA stratégia?

V skratke, termín dollar cost averaging (DCA) označuje spôsob investovania rovnakej sumy do rovnakého aktíva v určitom časovom období. Napríklad ak chceme kúpiť Bitcoin, ale nechceme riskovať, že vložíme peniaze naraz a necháme prostriedky napospas trhu, budeme investovať pravidelne stabilnú sumu, napríklad 100 dolárov. Táto stratégia je v kryptomenách z dlhodobého hľadiska zisková a ako vidíte – skutočne jednoduchá. Ak si chcete vypočítať, aké zisky by ste mali investovaním pomocou tejto stratégie, môžete tak urobiť tu – https://dcabtc.com/

Ako túto stratégiu ešte viac vylepšiť?

Od tejto metódy sa ďalej odvíja aj jednoduchá investičná stratégia. V podstate je systém ten istý, akurát pevný časový interval zameníme za pevné cenové úrovne a pridáme aj predaje na pevne stanovených cenových úrovniach. Celá podstata je teda v nakupovaní rovnakej sumy na pevne stanovených leveloch v prípade poklesu, a naopak – predaj na pevne stanovených leveloch, pokiaľ cena rastie. Je to takzvané „vlnkovanie“. Pri vlnkovaní nám najviac vyhovuje stav trhu, kedy cena pomerne vyrovnane rastie a opäť klesá a vytvára tak akési pomyselné vlny, na ktorých profitujeme.

Povedzme, že budeme vlnkovať Ethereum na 10% vlnkách, pričom počiatočná cena je napríklad 1000 USD. To znamená, že v prípade poklesu budeme stále nakupovať každých 10% stanovenú sumu (objem). V našom prípade budeme zakaždým kupovať za 100 USD. Ak nám cena padne o 50%, naše nákupy by boli na 900 USD, 810 USD, 729 USD, 656,1 USD a 590,5 USD. Nakúpili sme teda dokopy za 500 USD, pričom aktuálna cena je 590,5 za kus. Aby sme sa dostali z aktuálnej straty na nulu, musí byť cena za 1 ETH 737,12 USD (priemer našich nákupov).

Chceme predávať v zisku 10%, čiže cena ETH musí stúpnuť na 810,8 USD. Na tejto hodnote všetko predáme a máme zisk 10%. Je to takmer o 100 USD, kde začínal náš prvý nákup, no aj tak sme dokázali profitovať +10%, vďaka pravidelnému dokupovaniu pri poklese a následnom raste (hoci nie tak výraznom). Zrejme vás napadol argument, čo robiť v prípade, že cena bude len rásť – postup je presne opačný. Pri rastie budem postupne na 10% úrovniach predávať ETH za 100 USD, pričom pri následnom poklese podľa vypočítanej hodnoty dokúpim.

Prístup do našej VIP skupiny, k signálom a kurzom obchodovania teraz ponúkame so zľavou 50%, tak neváhajte a využite to. Akcia platí do konca veľkej noci!

>>>Získajte Trading11 signály, analýzy a kurzy<<<

Je viac než pravdepodobné, že ste zrejme trochu zmätení z toľkých čísel a výpočtov. Hoci som povedal, že táto stratégia je jednoduchá – áno je, avšak vyžaduje pomerne dosť výpočtov, a často to môže pôsobiť dosť krkolomne a človek sa v tom ľahko stratí.

Prečítajte sinašu najnovšiu analýzu Bitcoinu: Týždenné close na Bitcoine za nami, nasledujúce dva týždne sú rozhodujúce

Trading BOTI využívajúci DCA stratégiu

Tu sa pomaly dostávame k jadru celej veci – DCA roboti, ktorí tieto všetky výpočty, nákupy a predaje urobia za vás plne automaticky. Títo roboti fungujú presne na vyššie opísanom princípe. V zásade máte na výber na začiatku vždy 2 stratégie – LONG a SHORT.

Long stratégia

Long stratégia je tá, ktorú som podrobne popísal hore. Začínate na určitej cenovej úrovni, a v prípade poklesu robot dokupuje a následne predá v čase rastu. Čo sa však stane, ak cena pri long stratégii iba rastie a neklesá? Je to jednoduché. Ak nám robot otvoril prvý obchod na cene X za 100 dolárov, a cena stúpne o 10%, tak robot predá to čo kúpil, a v sekunde otvorí na cene kde predal nový nákup a vlastne nový cyklus. Ak cena opäť porastie, urobí to opäť – v podstate len posúva počiatočný nákup vyššie a vyššie. V prípade poklesu sa už naštartuje a dokupuje. Toto celé robí dookola.

Pre znázornenie, ja používam robota, ktorý nakupuje po úrovniach 0,7% a za 2 týždne urobil 1500 až obchodov. Bližšie sa k presnému nastaveniu botov a štatistike mojich ziskov dostaneme v ďalšom článku.

Premýšľate, či je dobré teraz nakupovať? Niektoré firmy to robia vo veľkom!
(článok pokračuje pod odkazom)

Ďalší veľký nákup! Spoločnosť Marathon nakúpila BTC za $150 miliónov

Short stratégia

Short stratégia je presný opak. Na začiatku držím nejaké aktívum, povedzme, že mám 10 BTC. V prípade rastu cien robot bude odpredávať na nastavených % úrovniach nastavené množstvo BTC (napríklad 0,1). V prípade poklesu potom nakúpi vo vopred nastavenom zisku, a tento cyklus sa opakuje donekonečna. V prípade, že cena po otvorení prvého obchodu klesá, robí robot presne to, čo LONG bot v prípade stáleho rastu – SHORT bot posúva svoj order nižšie a nižšie, a v prípade rastu potom začne predávať postupne.

Zhrnutie

Tu sa však článok chýli ku koncu, v ďalšom článku podrobne popíšem ako nastaviť robotov, plus pridám vlastné postrehy a štatistiky, aby ste videli ako to asi celého prebieha.

Používam robotov od TradeSanta už rok, a aktuálne som si zakúpil robotov na ďalšie dva roky (mali neodolateľnú zľavu ? ), pretože som nad mieru spokojný. TradeSanta sú platení roboti, viete si ich však vyskúšať aj zadarmo, čo odporúčam, aby človek vedel čo (možno) zakúpi. Ceny za tých robotov sú až smiešne nízke. Pri dobrej volatilite v prvej polovici tohto mesiaca sa mi dvojročné členstvo splatilo za týždeň. O tom však v ďalšom článku, ktorý bude zverejnený už čoskoro.

Ak sa chcete registrovať môžete tak urobiť cez tento link. (jedná sa o referral link, ak sa vám páčil článok, môžete ma týmto spôsobom podporiť za čo vopred ďakujem). Registrácia je bezplatná, ako aj roboti na skúšku. Platí sa až za konkrétne balíčky, ktoré si sami môžete (nemusíte) zvoliť.

Nadväzujúci článok si môžete pozrieť kliknutím na tento odkaz.

4.7 3 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
7 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Felek

zaujímavé, čakáme na druhý článok …

Milan

Zdravím, mal by som veľký záujem vyskúšať daných robotov. V kryptomenách som však uplne na začiatku. preto sa chcem spýtať či by bola ochota z Vašej strany vysvetliť a nastaviť daných robotov. dakujem

Ivan

Ahoj dá sa to použiť n coinbase alebo binance nejak alebo len na tých burzách čo boli v ponuke v linku ? Dik

Peter

Ahoj, nastavil som si troch robotov na skúšku podľa tvojho návodu. Systém je zaujímavý a fakt vyrába peniaze. Santa mi však robotov vypol a chce poplatok. Ako mám zrealizovať platbu?