Blockchain Fantom pokračuje v spanilej jazde
Blockchain Fantom pokračuje v spanilej jazde. Zdroj: Shutterstock, FellowNeko

Blockchain Fantom pokračuje v spanilej jazde. Aj keď sa trh aktuálne nachádza v korekcii, tento projekt dokázal svoj celkový objem uzamknutých aktív navýšiť o úctyhodných 60 %.

Fantom – tretí najväčší DeFi projekt

Blockchain Fantom prežíva veľmi úspešné obdobie. Za pár dní sa tento ekosystém dokázal dostať na pozíciu tretieho najväčšieho DeFi projektu. Predbehol konkurenciu ako napríklad Avalanche a najnovšie aj silného hráča na trhu – Binance Smart Chain.

Rebríček TVL podľa DeFi Llama
Rebríček TVL podľa DeFi Llama. Zdroj: DeFi Llama

Prečítaj si tiež: Bývalá vládna regulátorka v USA: „Bitcoin je nástroj pre sociálnu spravodlivosť“

Fantom je open-source blockchain, ktorý pracuje s vysoko výkonnými inteligentnými zmluvami. V súčasnosti tvorí až 6,15 % z približne 200 miliárd celkovej hodnoty sektoru DeFi. TVL Binance Smart Chain sa v máji 2021 nachádzalo až na úrovni 20 %. No s výraznejším pádom decentralizovanej burzy PancakeSwap, klesla hodnota BSC na 6,05 %.

Keďže sa trh nachádza v medveďom období, poklesy zasiahli aj tie najväčšie DeFi projekty. Token FTM stratil počas víkendu takmer 40 %. V čase písania tohto článku sa nachádzal na hodnote 2,08 USD. Pokles sa odzrkadlil nielen na cenách tokenov, ale aj na celkovom objeme uzamknutých aktív. V prípade ETH hovoríme o poklese približne 20 %. Aktuálne tak TVL najväčšieho DeFi projektu predstavuje 116,5 miliardy USD.