Až 44 hackerských útokov na DeFi v roku 2021 bolo spôsobených chybami z centralizácie

Novinky Sektor DeFi musí pracovať na bezpečnosti
Sektor DeFi musí pracovať na bezpečnosti. Zdroj: Shutterstock, buffaloboy
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

44 hackerských útokov na sektor DeFi v roku 2021 bolo spôsobených problémami s centralizáciou. Uvádza to spoločnosť CertiK Report.

Hackerské útoky na DeFi

Spoločnosť CertiK sa zaoberá bezpečnosťou blockchainov. Podľa ich najnovšej správy bolo až 44 hackerských útokov na DeFi spôsobených problémami s centralizáciou. V dôsledku obrovského rastu tohto sektoru musí byť bezpečnosť na prvom mieste.

Prečítaj si tiež: Špionážny softvér Pegasus monitoroval novinárov, ktorí kritizovali Bukeleho bitcoinový plán

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

V správe s názvom „State of DeFi Security 2021” sa uvádza ako najčastejší problém práve ten s centralizáciou. Tento fakt pripravil jednotlivé projekty o celkovo 1,3 miliardy USD.

Rok 2021 bol teda v porovnaní s rokom 2020 z hľadiska hackerských útokov, exploitov a podvodov aktívnejší o viac ako 500 miliónov USD. Aj to je dôvod, prečo jednotlivé projekty siahli po dôkladnejšej bezpečnosti. Medziročný nárast po rôznych bezpečnostných projektoch sa zvýšil o viac ako 1 000 %.

V správe spoločnosti CertiK sa ďalej uvádza, že auditori narazili až na 286 centralizačných rizík. Vyzývajú teda jednotlivé DeFi projekty na to, aby pracovali na vyššej decentralizácií.

Ethereum v roku 2021 spoznal silnejšiu konkurenciu

Keď sa pozrieme na spracovanie transakcií v roku 2021, DApp a DeFi spracovali viac ako štvornásobne vyšší počet transakcií za jeden deň ako sieť BTC. Konkrétne o viac ako 1,28 milióna. Sieť Ethereum generuje 64-násobne vyššie zisky ako Bitcoin. Aj to je dôvod, prečo sa objavujú názory, že ETH môže v najbližších desiatich rokoch uľahčiť až 50 % globálnych finančných transakcií.

Extrémne vysoké poplatky a taktiež aj pomalá rýchlosť siete – to sú hlavné dôvody, prečo konkurenčné platformy nabrali na sile. Ide o Binance Smart Chain, Solanu a Terru. Tieto konkurenčné blockchainy budú na ETH tlačiť aj v roku 2022.