3 faktory, ktoré môžu pomôcť Litecoinu rásť

Novinky Má litecoin šancu na úspech?
Má litecoin šancu na úspech? Zdroj: shutterstock.com/Wit Olszewski
BITmarkets BITmarkets

Svet je iný po tom, čo Bitcoin otvoril dvere rôznym alternatívnym kryptomenám – skrátene jednoducho altcoinom. Mnoho z nich má potenciál vyšplhať sa cenovo veľmi vysoko. Niektorí ich však odsudzujú a hovoria, že väčšina z nich zmizne. V tomto článku sa pozrieme na to, aké faktory môžu pomôcť napríklad Litecoinu.

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísal Michal.

Podobne ako je tomu u väčšiny kryptomien a coinov v súčasnej dobe, ani Litecoinu sa od začiatku tohto roku príliš nedarí. Najvyššie sa LTC zatiaľ dostal na 375 dolárov a to ku koncu minulého roku. Avšak krátko na to nasledoval prudký pokles celého kryptotrhu. V dôsledku toho sa Litecoin dostal k hranici 100 dolárov a v súčasnej dobe sa podľa coinmarketcap.com drží na 118 dolároch. V minulosti ho predbehli napríklad meny EOS a chvíľkovo taktiež Cardano. Zakladateľ meny dokonca pripustil, že zvažuje odchod. Tvrdí však, že je to iba z dôvodu stretu záujmov a Litecoinu verí aj naďalej.

Viac sa o prehlásení zakladateľa Litecoinu môžete dočítať TU.

Mohlo by vás taktiež zaujímať: EOS – úvod ku kryptomene, ktorá spracuje 50 000 transakcií za sekundu

Nádeje a sklamania z Litepay

Mene mal pomôcť projekt nazvaný Litepay. Malo ísť o platformu, umožňujúcu používať Litecoiny v bežnom živote. Dostal by sa tak medzi kryptomeny, ktoré dosiahli pôvodnú myšlienku digitálnych mien. Súčasťou platformy mala byť taktiež peňaženka, dokonca kompatibilná s VISA kartami. Projekt však nakoniec stroskotal a to tesne pred plánovaným spustením. Avšak práve nádejný projekt Litepay pomohol mene LTC vyšplhať sa na burze na pomerne veľmi peknú priečku.

Prvý faktor: Pokrokový Litecoin by mohol ťažiť z chýb Bitcoinu

Litecoin je často považovaný za kryptomenu veľmi podobnú Bitcoinu. Niektorí ju prirovnávajú ku striebru, ak teda Bitcoin označíme zlatom. Litecoin by totiž mohol ťažiť z chýb, ktoré prenasledujú práve BTC. Často je zmieňovaná rýchlosť a naplnenosť siete, ktorá je u Bitcoinu zahltená, z čoho plynú o dosť vyššie poplatky a často aj pomalšie transakcie. Práve to by mohlo investorov nalákať na Litecoin. Menu má v obľube napríklad i Michael LaVered zo spoločnosti Oracle. Podľa jeho slov je Litecoin v popredí inovačných pretekov s Bitcoinom a to napríklad aj vďaka implementácii SegWitu, alebo možnosti implementácie Lightning Network.

Druhý faktor: Širšia adopcia Litecoinu

Pôvodná myšlienka kryptomien je, hneď vedľa decentralizácie, stať sa plnohodnotnou menou, ktorou možno platiť v obchodoch, kaviarňach, reštauráciách a podobne. Každej kryptomene by tak jej implementácia do bežného života veľmi pomohla. A tak nejak je na tom aj Litecoin. Preto tvorcovia kryptomeny vyvíjali platformu Litepay, ktorá však stroskotala tesne pred plánovaným spustením. Akékoľvek kroky k adopcii meny sú tak momentálne vedené skôr v tichosti a komunita im už veľmi neverí.

Zmeniť by to mohla spolupráca s platformou Blocknet. Ide o platformu, ktorá umožňuje komunikáciu medzi jednotlivými blockchainami. Kompatibilita Litecoinu tak otvára tejto kryptomene dvere v ceste za integráciou do bežného života. Litecoin momentálne možno využívať naprieč celou radou decentralizovaných aplikácií a všetkými typmi blockchainu. Výhodou je napríklad aj možnosť platby Litecoinom za iné kryptomeny. Je tak pravdepodobné, že dopyt po Litecoine stúpne, s čím by mohla narásť aj jeho cena na burze. Ďalej sa špekuluje aj o tom, že by spolupráca Litecoinu s Token Pay mohla umožniť používanie debetných kariet pre LTC.

Ak sa chcete dozvedieť viac z kryptosveta určite si pozrite naše video správy:

Tretí faktor: LTC na burze Gemini

Zapísanie akejkoľvek kryptomeny na väčšiu burzu prinesie krátky nárast ceny. U Litecoinu tomu tak bolo po tom, čo ho na svoju burzu zalistoval Coinbase a to v roku 2017. Na ňu väčšinou prichádzajú nováčikovia v oblasti investovania do krypta. Tí by tak mohli Litecoin považovať za pomerne lákavý a mohli by do neho investovať.

Preto by správa o možnom zapísaní Litecoinu na registrovanú burzu Gemini mohla mene výrazne pomôcť. Gemini je novým domovom taktiež napríklad meny Zcash (ZCE), ktorej cena za posledný týždeň vzrástla o polovicu. A aj vďaka zalistovaniu Litecoinu na túto burzu by podľa odhadov odborníkov mohol LTC dosiahnuť až na 600 dolárov.

Záver

Vrece s altcoinami sa v poslednej dobe vyzerá roztrhlo. Užívatelia si môžu vybrať z celej rady rôznych mien, pohybujúcich sa rádovo od jednotiek po stovky dolárov. Niektoré z nich kryjú rôzne zaujímavé blockchainové projekty. Že by niektorá z nich dokázala dohnať v cene Bitcoin je viac než nepravdepodobné. Z BTC sa pomaly stáva skôr akási merná jednotka, podľa ktorej sa posudzuje kvalita iných kryptomien. Avšak práve Litecoin môže nalákať veľa investorov. Ako dopadne integrácia tejto meny do bežného života ako štandardného platidla však ešte uvidíme.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: stockgazette.comTAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.