Európske akciové indexy v slušnom zisku! Bitcoin opäť predpovedal tento pohyb

1

Európske akciové trhy sa dnes zobudili do pekného, zeleného rána. Vtáčiky spievajú, kávovary melú kávu a nemecký DAX otvoril o 200 bodov vyššie než zavrel na konci minulého týždňa. A to nie je všetko. V radte pokračoval aj po začatí obchodovania a aktuálne už pridal ďalších 100 bodov. V čase písania tohto článku sme tak zaznamenali 2,5% zisk a to pravdepodobne nie je všetko.

Tento rast sa dal očakávať, akcie totiž majú za sebou veľmi nepríjemný týždeň. Naposledy sme tak vysokú červenú weekly sviecu na DAXe zaznamenali na začiatku júna a predtým počas marcovej paniky okolo koronavirusu.

Dolár v roku 2021 skolabuje, tvrdí ekonóm z Yale – A nie je sám!

Bitcoin opäť indikoval rast na akciových trhoch

Ako sme písali pred niekoľkými týždňami Bitcoin v posledných mesiacoch funguje ako kanárik, ktorý nás varuje pred prudkými pohybmi akciových indexov. Je totiž súčasťou finančných trhov a vďaka svojej nízkej likvidite je extrémne citlivý na príliv a odliv kapitálu.

Cez víkend sme zaznamenali rast Bitcoinu o cca 400 $ a ten dnes skoro ráno vyvrcholil otestovaním hladiny 11 000 $. Bitcoin stúpal a naznačoval tak, že by niečo podobné mohlo po otvorení burzy čakať aj akcie.

Samozrejme, obchodovať akcie výhradne podľa Bitcoinu je vyslovene blbosť. Ide však o skvelého pomocníka, ktorý vám môže pomôcť v komplikovaných situáciách, do ktorých sa akciové indexy v poslednej dobe rutinne dostávajú.

Ak teda máte ziskovú stratégiu, zvážte pridať do nej aj tento „Bitcoin indikátor.“ Ktovie? Možno vám to pomôže vytvoriť ešte väčšie zisky.

Aj americké akcie sú na tom v poslednej dobe biedne. Dokonca horšie, než tie európske. Náš ekonóm Jaroslav včera publikoval technickú analýzu indexov S&P 500 a NASDAQ Composite. Rozhodne odporúčame mrknúť na ňu!

Analýza Nasdaq a S&P 500 – Červený september pokračuje

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Vlado

Hned v uvodnom odstavci je zase preklep