PREHĽAD TRHU – Bitcoin testuje 11 000 $ – Volatilita sa zvyšuje

0

Viete ako zarobiť 4-5% mesačne?

Zúčastnite sa nášho webináru:

Na trhu s kryptomenami dnes jednoznačne kraľuje Bitcoin. Presúva sa doň kapitál z alternatívnych kryptomien a zatiaľ čo coiny ako Ethereum, Binance Coin či Polkadot sú pár percent v strate, Bitcoin stúpa hore.Dnes okolo štvrtej dokonca neúspešne zaútočil na hladinu 11 000 $.

Bitcoin zápasí so silnou rezistenciou – Väčšina traderov je bearish

Bitcoin sa aktuálne nachádza v rezistentnom pásme 10 800 – 11 200 $. V tomto pásme je na burzách množstvo objednávok a veľa traderov si ho pred týždňom určilo ako target, kde vyberajú profity. Nezabúdajme, že Bitcoin sa ešte nedávno obchodoval za 10 200 $. Rastom na súčasnú hodnotu tak vytvoril 6-7% profit. S použitím konzervatívnej páky (1:2 až 1:5) je to už poriadny balík a traderom sa nevyplatí riskovať, že oň prídu.

1h BTC/USD - Bitstamp
1h BTC/USD – Bitstamp

Preto bude mať Bitcoin problém dostať sa cez toto pásmo. Navyše, nezabúdajme na otvorený CME gap na cene 9700 $. Než sa vydáme na vyššie hodnoty, mal by byť vyplnení. Aj preto je väčšina traderov skôr bearish. Jednu zaujímavú technickú analýzu od obchodníka, ktorý v roku 2018 trafil dno (3200 $) dne publikovali aj včera na našom webe. odporúčame prečítať.

Výrazné zvýšenie volatility po expirácii miliardy opcií sme zatiaľ nevideli, no je dosť možné, že príde ešte v priebehu tohto týždňa. Ako sme avizovali, veľké pohyby po expirácii nie sú pravidlom, skôr sa zvyšuje ich pravdepodobnosť. A úplne v pohode sa niečo môže stať až v prvom októbrovom týždni. Času máme dosť.

Bitcoin na Weekly mierne bullish – Udrží sa v UPtrende?

1W BTC/USD - Bitstamp
1W BTC/USD – Bitstamp

Zaujímavý je aj pohľad na weekly graf. Ako vidíte, Bitcoin sa po májovom prekročení dlhodobej klesajúcej trendline udržal v UPtrende, ktorý teraz v septembri testuje. Ak sa v ňom má udržať aj naďalej, vyplnenie CME gapu sa nesmie zbytočne preťahovať. Musí to byť rýchla akcia. Pád na 9700 $ a rýchly pullback. Ak teda chcete chytiť možné dno, nastavte si tam limitné objednávky.

Ja osobne neverím, že sa prepadneme pod stúpajúcu trendovú líniu a v horizonte niekoľkých týždňov očakávam pokračovanie UPtrendu.

Weekly graf Bitcoinu zblízka
Weekly graf Bitcoinu zblízka

Všimnite si ako vyzerá posledných sedem weekly sviec. V polovici augusta začal prepad ktorý vyvrcholil v prvých septembrových dňoch tou vysokou červenou. Nasledovala týždňová konsolidácia na dne, potom sa Bitcoin vytiahol a kľúčový je minulý týždeň. Na grafe svieti pinbar. Medvede stiahli cenu Bitcoinu ku dnu, no ich snaha bola márna a Bitcoin si udržal zisky spred dvoch týždňov. A teraz je pripravený na ďalší rast.

Disclaimer/ Tento článok však neberte ako investičné poradenstvo. Je to môj osobný názor ktorý sa vôbec nemusí vyplniť. Investovanie do kryptomien je extrémne rizikové a za prípadné straty v žiadnom prípade nenesieme zodpovednosť.

A na záver ešte menšia zaujímavosť. Ako dlho podľa vás potrvá, než za vyťaží posledných 2,5 milióna Bitcoinov? Táto otázka je dnes aktuálnejšia než kedykoľvek predtým! 🙂

Ako dlho potrvá, než sa vyťaží posledných 2 500 000 BTC?

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre