EÚ blockchain
EÚ blockchain. Zdroj: Shutterstock.com/Ivan Marc

EÚ sa údajne snaží posilniť technologický rozvoj v regióne plánovanou investíciou vo výške 177 miliárd dolárov. Podľa agentúry Bloomberg plánujú predstavitelia Európskej únie financovať okrem iného priame investície v oblastiach, ako je blockchain, dátová infraštruktúra, 5G a kvantové počítače.

Plánovaný investičný fond vo výške 177 miliárd dolárov predstavuje asi 20 % zo stimulačného balíka 750 miliárd eur (887 miliárd dolárov). Lídri EÚ sa na ňom dohodli v júli 2020 s cieľom naštartovať oživenie hospodárstva v čase prebiehajúcej pandémie COVID-19.

Predsedníčka Európskej komisie, Ursula von der Leyenová, v stredu zdôraznila dôležitosť investovania do digitálnych technológií pre celý región. Skutočne, časť investičného fondu pôjde na výrobu procesorov s nízkou spotrebou energie. Predstavitelia EÚ sa snažia zabrániť opätovnému výskytu nedostatku polovodičov, ktorý postihol niekoľko priemyselných odvetví na celom svete.

EÚ odhalila svoje hlavné oblasti záujmu investičného fondu na technológie vo výške 177 miliárd dolárov. Neexistujú však žiadne informácie o sume, ktorá sa má investovať v každom sektore.

Prečítaj si taktiež – Coinbase podáva žiadosť pre obchodovanie s krypto futures

Pre EÚ je blockchain dôležitý

Začiatkom septembra bola Nadácia Iota spolu s ďalšími šiestimi spoločnosťami vybraná na podporu počiatočného štádia rozvoja európskej infraštruktúry blockchainových služieb – projektu technológie distribuovanej účtovnej knihy v celej EÚ.

V apríli 2019 spustila EÚ Medzinárodnú asociáciu dôveryhodných blockchainových aplikácií. Tá má za úlohu podporovať a propagovať prijatie DLT v tomto regióne.

Blockchain bol skutočne identifikovaný ako jedna z dôležitejších nových technológií, ktoré by mohli formovať budúcnosť Európy. Z tohto dôvodu predstavitelia EÚ presadzujú právne normy, ktoré by zabránili fragmentácii právnych predpisov.

Nedávny prieskum však ukázal, že väčšina Európanov uprednostňuje národné predpisy pre kryptomeny a blockchain pred európskymi regulačnými normami pre rozvíjajúci sa priemysel. Medzitým môžu Európska únia a USA čoskoro začať spolupracovať v oblasti navrhovania noriem pre reguláciu kryptomien a blockchainu.

Mohlo by ťa zaujímať – Chceš zarobiť na Bitcoine? Musíš zvládnuť money management!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre