Chceš zarobiť na Bitcoine? Musíš zvládnuť money management! Povieme ti, ako na to

0

Zarobiť na trhu s kryptomenami rozhodne nie je jednoduché. Trhy síce tento rok viac menej iba rastú, no mnoho ľudí je aj tak v strate. Impulzívne obchodovanie na základe emócií je najrýchlejšia cesta do pekla.

Pri obchodovaní musíš mať systém a nerobiť klasické začiatočnícke chyby. Chvíľu to síce potrvá, no s trochou trpezlivosti a úsilia sa relatívne rýchlo dopracuješ k ziskovému obchodnému systému.

Peniaze na burze a veľký kapitál

Ukážeme si jednoduchý príklad s obchodníkom na burze s menom Janko. Tento obchodník si na účet, ktorý ma u brokera vložil 10 000 USD. Je začiatočník a nevie ešte ako úspešne a ziskovo obchodovať. Obchoduje s celým účtom a postupne s realizovaním zlých obchodov prichádza každý deň o stovky eur.

Či už zatvára v panike, alebo nemá vytvorený žiadny obchodný systém, tak len náhodne otvára obchody. Postupne zistí, že hodnota jeho účtu klesla na 1 000 USD, čo predstavuje stratu približne 90 %. Určite by urobil lepšie, keď by na začiatok obchodoval len so 100 USD, zvyšok si nechal niekde mimo.

Až dokým by si na týchto 100 USD neoveril a nevybudoval svoj vlastný obchodný systém, tak by nezačal obchodovať s väčším kapitálom. Po roku testovania má všetko nachystané a až potom môže obchodovať s celým svojím účtom.

Výhody systému…

A čo je teraz lepšie? Byť netrpezlivý a prísť o 9 000 USD, alebo riskovať len stratu maximálne 100 USD, čo je vlastne skúšobný kapitál pre vybudovanie ziskového trading systému?

Určite možnosť B je lepšia. Niekto by možno mohol namietať, že je smiešne obchodovať so 100 USD, však s tým sa predsa nedá zarobiť. Avšak táto suma neslúži na zisky, ale na to, aby sme si vybudovali svoj prvý obchodný systém na burze.


Chceš si vytvoriť vlastný obchodný systém? Využi naše BLACK Friday akcie a získaj kurz obchodných stratégií so zľavou 25%. Získaš tak kvalitné materiály a k tomu 41 videí ktoré ti pomôžu postaviť ziskovú stratégiu.

>>>Zistiť o kurze viac<<<

Tu je jedno video z kurzu:


Je tu aj iné riešenie!

Riešením môže byť aj testovanie niekoľkých obchodných systémov naraz. Či už na jednom trading účte, alebo prípadne na viacerých. Výnimkou nie je ani demo účet, avšak treba si dávať bacha na to, že sa jedná len o virtuálne peniaze, nie reálne.

Musíte v prvom rade akceptovať riziko ako keď by tieto peniaze boli vaše skutočné. Táto metóda sa však odporúča využívať iba obchodníkom s nadobudnutými skúsenosťami, ktorý potrebujú testovať zmeny v obchodných systémoch a nechcú si zakladať nový účet.

Chceš vydělat na Bitcoinu? Použij strategii Elliot Waves, viz naše edukační video

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre