IOTA podporuje blockchain
IOTA. Zdroj: Shutterstock, Wit Olszewski

Kryptomeny opäť naberajú na sile a tentokrát sa zdá, že sa v prípade viacerých projektov na čele s BTC vrátime na historické maximá. Uvedomujú si to aj veľké korporácie a svetové vlády. Dôkazom je aj nová iniciatíva zo strany Európskej únie. Tá sa chystá pustiť do vývoja prvého európskeho blockchainu. Jedným z ašpirantov na tento vývoj je projekt IOTA.

Môže ťa zaujímať: Solana s ďalším ATH! Vývojári sľubujú veľké novinky

Prvý európsky blockchain

Na prvotných návrhoch vývoja prvého európskeho blockchainu sa bude podieľať celkovo sedem projektov. Európska únia má za cieľ vytvoriť platformu, ktorá bude dostupná pre všetky európske štáty.

Čo by mal zabezpečiť tento blockchain? V prvom rade zvýšiť efektívnosť a zodpovednosť celej infraštruktúry. Ďalšou dôležitou vecou je celkové zjednodušenie transakcií v rámci EÚ. Samozrejme, v rámci trendu znižovania uhlíkovej stopy.

Burza Binance je aktuálne najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

Projekt IOTA podporuje iniciatívu

Nadácia IOTA je nezisková organizácia, ktorá podporuje Tangle. Ide o platformu DLT s otvoreným zdrojovým kódom. Využitie môže byť naozaj veľmi perspektívne. Prečo? IOTA podporuje EBSI medzi svetovými vládami, spoločnosťami a občanmi. Taktiež ide o významnú podporu vývoja digitálnych dokladov, dôveryhodných digitálnych audítorských stôp. Takže využitie je naozaj široké.

IOTA/USDT
IOTA/USDT 30m TF. Zdroj: TradingView

Prečítaj si tiež: Altcoiny vs. Bitcoin – v ktorých projektoch je väčšia perspektíva?

IOTA patrí medzi prvých 30 záujemcov s blockchainom DLT, ktorí prišli s oficiálnou žiadosťou o zapojenie sa do výberového konania. Je otázne, koho si EÚ vyberie. Každopádne IOTA patrí medzi hlavných favoritov.

Čo bude nasledovať?

Aktuálne sme vo fáze, keď EÚ poskytne pomerne slušný kapitál – 6,2 milióna € pre sedem spoločností, ktoré sa následne pustia do vyraďovacej časti. Tento proces potrvá jeden rok a do finále sa dostanú dva projekty.

A čo získa víťaz? V prvom rade získa dotáciu 1,6 milióna € za poskytnuté služby v priebehu súťaže, no a na záver sa stane jediným projektom, ktorý bude dodávať infraštruktúru DLT pre EÚ.

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.