Investori idú do altcoinov
Investor. Zdroj: Shutterstock, everything possible

Za posledné dni sa trh kryptomien mierne spomalil, čo sa odzrkadlilo nie len na klesajúcej volatilite, ale aj na poklese objemov obchodovania. Čo je však prekvapujúce, že sa pozornosť inštitucionálnych investorov plne zameriava na altcoiny.

Prečítaj si tiež: Kryptomeny do piatich rokov zbúrajú mainstream – tvrdí CEO spoločnosti VISA

Inštitucionálni investori sa sústredia na altcoiny

Čo ukázal nový prieskum spoločnosti Nickel Digital Asset Management? Až 32% inštitucionálnych investorov, ktorý spravujú vo svojom portfóliu Bitcoin, budú v nasledujúcom roku sústrediť svoje investície do altcoinov. Bitcoin už jednoducho nie je absolútnym kráľom z hľadiska využiteľnosti a najmä zhodnotenia. Investori už jednoducho nemajú obavu z toho, či budú jednotlivé altcoiny pokračovať v rastúcom trende.

Trhová kapitalizácia DeFi
Trhová kapitalizácia DeFi. Zdroj: CoinMarketCap

Chceš nakúpiť a obchodovať kryptomeny? Burza Binance je aktuálne najlepšie hodnotenou burzou na svete s veľmi lacnými poplatkami za nákup. Vytvor si teraz účet cez náš >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Diverzifikácia portfólia

Až 45% investorov si v ďalšom roku vyberie altcoiny z dôvodu dôležitej diverzifikácie investícií.

Generálny riaditeľ spoločnosti Nickel Digital, Anatolij Crachilov sa domnieva, že väčšina altcoinov a najmä zo sektoru DeFi, rastie rýchlejšie ako samotný Bitcoin.

„Mnohé DeFi protokoly zaznamenali za posledný rok výrazný nárast trhovej hodnoty, pričom ich cena rástla omnoho rýchlejšie ako v prípade Bitcoinu. Najdôležitejšia je však ich využiteľnosť v reálnom svete a väčšia možnosť preprogramovania ako v prípade BTC. To sa samozrejme odráža na dynamike ich cien. Nie je preto žiadnym prekvapením, že sa inštitucionálni investori sústredia na altcoiny.“

Môže ťa zaujímať: Elrond rastie a ignoruje trh – aké sú hlavné dôvody masívneho rastu?

Vplyv investorov na trh

Ak budeme opäť svedkami toho, že investori nalejú obrovský kapitál do jednotlivých projektov, väčšina altcoinov poletí na nové historické maximá. Bude to presný scenár ako v prípade začiatku tohto roka, keď Bitcoin dosiahol hranicu 65 000 USD.

Tento predpoklad sa môže naplniť veľmi rýchlo, aj keď väčšina analytikov tvrdí, že sme ešte veľmi ďaleko od altcoinovej sezóny.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre