Wikipédia prestala akceptovať kryptomeny! – Prečo sa tak rozhodla?

Novinky Wikipedia prestala akceptovať kryptomeny!
Wikipedia prestala akceptovať kryptomeny! ,zdroj: www.shutterstock.com/360b
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Wikipédia, najpopulárnejšia digitálna knižnica, sa po ôsmich rokoch rozhodla prestať prijímať kryptomeny! Toto rozhodnutie je založené na požiadavke komunity Wikimedia, ktorá ako kľúčový dôvod uvádza „problémy trvalej udržateľnosti životného prostredia”.

Wikipédia prestáva prijímať kryptomeny!

Wikimedia Foundation oznámila svoje rozhodnutie „ukončiť priame akceptovanie kryptomien ako darov”. Táto nadácia začala prijímať kryptomeny už v júli 2014!

Mohlo by ťa zaujímať: Zakladateľ siete Solana kritizuje BTC – ak neprejde na Proof of Stake, Bitcoin viac nebude relevantný!

Nadácia Wikimedia Foundation je nezisková organizácia, ktorá hostí portál Wikipédia a ďalšie bezplatné projekty,” uvádza sa na webovej stránke. Organizácia zverejnila správu na svojej stránke 1. mája, v ktorej sa uvádza:

S priamym prijímaním kryptomien sme začali v júli roku 2014 na základe žiadostí našich dobrovoľníkov a rôznych komunít. Toto súčasné rozhodnutie robíme na základe nedávnej spätnej väzby od tých istých komunít. Ide o to, že zatvárame náš účet na Bitpay, čím zmizne aj možnosť naďalej priamo akceptovať kryptomeny ako dar od ľudí.”

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Environmentálne problémy

Jedna z redaktoriek Wikipédie vysvetlila, že rozhodnutie prišlo po trojmesačnej diskusii, ktorú začali ešte 10. januára. Dôvody, ktoré podporujú zastavenie prijímania kryptomenových darcov, sú environmentálne. Akceptovanie kryptomien podľa nich predstavuje vysoký risk pre životné prostredie.

Na druhej strane, núka sa otázka, prečo komunita Wikipédie nevylúčila len energeticky náročné kryptomeny, ktoré fungujú na princípe Proof of Work, a neponechala možnosť darov v podobe ekologickejších kryptomien na báze Proof of Stake. Nikto z komunity však nebral do úvahy, že kryptomeny poskytujú jednoduchšie spôsoby darovania a zapojenia sa do financií pre ľudí v rozvojových krajinách. 71 % členov komunity pretlačilo názor, aby Wikimedia Foundation prestala prijímať dary v kryptomenách.

Čítaj ďalej: Spôsobí FED v stredu prepad akcií a kryptomien v hodnote miliárd dolárov?