Kryptomeny na ochranu súkromia
Kryptomeny na ochranu súkromia. Zdroj: Shutterstock.com/leksiv

Európska únia údajne zvažuje dôležitý krok, ktorý môže mať opäť negatívny dosah na celý sektor s kryptomenami. V krátkej dobe chce zakázať kryptomeny zamerané na ochranu súkromia. Tento krok môže výrazne poškodiť niektoré projekty.

Kryptomeny na ochranu súkromia

Monero, ZcashDash. Tieto projekty sú označované ako kryptomeny špecializujúce sa na ochranu súkromia. Plány EÚ im môže spôsobiť výrazné problémy. Zákonodarcovia totiž pracujú na návrhu proti praniu špinavých peňazí, ktorý by bankám a kryptomenovým spoločnostiam zakázal interakciu so spomínanými kryptomenami. S týmito informáciami prišiel portál CoinDesk. Európsky parlament tak chce pokračovať v presadzovaní zákonov, ktoré by obmedzovali anonymitu v kryptomenovom odvetví.

Úverovým alebo finančným inštitúciám a taktiež poskytovateľom kryptografických služieb sa zakazuje držať mince, ktorých úlohou je zvyšovať anonymitu,“ uvádza sa v legislatívnom návrhu EÚ.

Prečítaj si tiež: Kiyosaki okomentoval nedávne udalosti. Stratil dôveru voči kryptomenám?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Dopyt po anonymite bude narastať

Aký pohľad majú na túto legislatívu predstavitelia spomínaných projektov, ktoré zvyšujú anonymitu? Generálny riaditeľ blockchainu Zcash Josh Swihart sa vyjadril, že verejné blockchainy predstavujú veľké bezpečnostné riziko.

Ak by som mal podnik, ktorý prijíma kryptomeny natívne a nie prostredníctvom tretej strany, nemohol by som si dovoliť, aby moji konkurenti videli všetky tieto osobné informácie. Nielen informácie o mojom podniku, ale aj o mojich zákazníkoch. Očakávam tak, že čoskoro nastane bod zlomu,“ uviedol Swihart.

Generálny riaditeľ projektu ZCash očakáva veľký nárast dopytu po kryptomenách, ktoré priamo zabezpečujú zvýšenú anonymitu. Priamym príkladom môže byť projekt Tornado Cash, ktorý bol pred pár týždňami zaradený na čiernu listinu amerického ministerstva financií.

Čítaj ďalej: Investori majú strach! Sťahovanie kryptomien z búrz rapídne narastá

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance