Záujem o súkromné držanie kryptomien vyrástol o 300% v dôsledku krachu FTX!
Záujem o súkromné držanie kryptomien vyrástol o 300% v dôsledku krachu FTX! Zdroj: shutterstock.com/sulit.photos

Trezor, český výrobca kryptomenových hardvérových peňaženiek, je presvedčený, že najnovší nárast dopytu po hardvérových peňaženkách je dôsledkom toho, že investori zachraňujú svoje prostriedky po kolapse centralizovanej krypto-burzy FTX.

Spoločnosť hlási až 300-percentný nárast príjmov z predaja za posledné dni!

Trezor „vypumpoval“ vďaka krachu FTX

Trezor zaznamenal po krachu FTX historický nárast predaja krypto-peňaženiek, informoval 15. novembra pre Cointelegraph generálny riaditeľ Josef Tetek.

Trezor zaznamenal 300 % nárast príjmov z predaja oproti predchádzajúcemu týždňu a stále rastie. Súčasný predaj je omnoho vyšší ako bol takto približne pred rokom, keď Bitcoin dosiahol svoje historické maximum na úrovni takmer 70 000 dolárov. Trezor zaznamenal aj výrazný nárast návštevnosti svojich webových stránok, ktorá sa za rovnaké obdobie zvýšila o 350 %.

Podľa Teteka si je spoločnosť celkom istá, že „nárast počtu nových používateľov peňaženiek bol dôsledkom problémov s FTX, ktorá je posledné dni v centre diania. Nárast dopytu po peňaženkách Trezor sa začal začiatkom minulého týždňa, presne vtedy, keď začali kolovať fámy o platobnej neschopnosti FTX.

Spoločnosť okrem toho očakáva, že v blízkej budúcnosti príde ďalší nárast nových používateľov, keďže zlyhanie sprostredkovateľov v krypto-svete nemuselo týmto prípadom skončiť.

„Očakávame, že tento trend bude v krátkodobom až strednodobom horizonte pokračovať, keďže zlyhanie FTX bude bolieť dlho a držitelia BTC a ostatných kryptomien stratia dôveru v centralizovanéh burzy a začnú skúmať možnosti vlastnej úschovy svojich digitálnych aktív.

Čítaj ďalej: Vitalik Buterin kritizuje FTX: „Tak im treba, Sam si však zaslúži oporu“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Český výrobca Trezor.
Český výrobca Trezor. Zdroj: shutterstock.com/HFA_Illustrations

Centralizované burzy môžu prísť o veľa zákazníkov

Napriek rekordnému nárastu je Trezor schopný vyplniť súčasnú úroveň dopytu v krátkodobom až strednodobom horizonte.

Aj keby predaj pokračoval týmto zvýšeným tempom, sme presvedčení, že z dlhodobého hľadiska by to malo minimálny vplyv na naše zásoby, keďže sme už dlhšie plánovali nárast predaja,“ povedal Tetek.

Spoločnosť Ledger, hlavný konkurent Trezoru, zaznamenala v poslednom čase tiež výrazný nárast dopytu po svojom produkte. Francúzska firma vyrábajúca hardvérové peňaženky zaznamenala jeden z najvyšších denných návštevnosti celkovo krátko po tom, ako FTX minulý týždeň zastavila všetky výbery kryptomien.

Uprostred prebiehajúcej krízy spôsobenej FTX dokonca niektoré z najväčších kryptografických búrz začali propagovať potrebu tzv. „self-custody.“ Napríklad aj sám generálny riaditeľ spoločnosti Binance Changpeng Zhao 14. novembra pripustil, že „centralizované burzy už nemusia byť potrebné, keďže investori prevezmi situáciu do svojich rúk, a využijú práve hardvérové peňaženky.“

Prečítaj si tiež: Elon Musk: ako sa z šikanovaného chlapca stal miliardár a fanúšik kryptomien

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance