Robert Kiyosaki
Robert Kiyosaki. Zdroj: Youtube/The Rich Dad Channel

Populárny investor Kiyosaki vyjadril svoj názor na nedávne udalosti vo svete kryptomien, ktoré zamávali trhom a spôsobili obrovské výpredaje.

Je Kiyosaki stále naklonený kryptomenám?

Dôsledky krachu druhej najväčšej kryptomenovej burzy neutíchajú a je otázne, ako dlho sa bude trh s kryptomenami spamätávať z tohto fundamentu. Bitcoin aj zvyšné kryptomeny nedokázali ustáť tento tlak a stratili dôležité línie supportu. Podľa vyjadrení popredných analytikov sa korekcia neskončila, a tak môžeme očakávať ďalší pokles.

Podľa Kiyosaki môže Bitcoin padnúť až na hranicu 10 000 dolárov, čo ho ale vôbec neznepokojuje. Keď sa však pozrieme na minulé vyjadrenia investora, jeho najnovšie slová sú pomerne prekvapivé. Sám seba totiž nepovažuje za investora ani obchodníka.

Bitcoin? Nie som investorom ani obchodníkom. Keď Bitcoin dosiahne nové dno 10 000 dolárov, budem sa tešiť a nie obávať. Ako vždy stavím proti FED-u a Bidenovi,“ uviedol Kiyosaki.

Prečítaj si tiež: Kryptomeny opäť sklamali a investori sa nepoučili. Ako sa sektor vyrovná s rokom 2022?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Populárny autor bestsellerov tak bude naďalej podporovať Bitcoin, keďže ho považuje za jediný bezpečný prístav v stále prebiehajúcej ekonomickej kríze. Aj v tomto prípade však treba byť obozretný. Bitcoin môže ochrániť vaše peniaze, ale nezaručuje im bezpečnosť. Potenciálny krach globálnej ekonomiky bude podľa Kiyosakiho jasným dôsledkom politiky centrálnej banky.

Bitcoin sa v čase písania tohto článku pohyboval na úrovni 15 923 dolárov. Pokles pod hranicu 16 000 dolárov neznačí nič pozitívne. Výraznejší odliv kapitálu z búrz môže byť ďalším varovným signálom.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance