Ethereum sa modernizuje – Metropolis hard fork už o mesiac!

0

Ethereum Metropolis sa blíži!

Viete o tom, že kryptomeny sa neustále modernizujú? Tak ako všetko vo svete IT, aj krypto prechádza vývojom. Či už hovoríme o aktualizácii známej pod názvom SegWit  pre Bitcoin, alebo Metropolis pre Ethereum.

O čo ide, pýtate sa? Nuž ide o hard-fork. Ak tomuto pojmu nerozumiete, prečítajte si náš článok. Ak investujete do kryptomien, je dôležité chápať aspoň základné technické pojmy.

Tak ako tak, Metropolis update je prvou z veľkých aktualizácií, ktoré sú v pláne pre rok 2017.

Čo nám prinesie Metropolis update?

Tento hard-fork umožní niekoľko dôležitých vylepšení Etherea. V našom článku o tom, prečo Ethereum do dvoch rokov dosiahne cenu 2000$ sme spomínali zk-SNARKs. Ide o technológiu, ktorá pomôže anonymizovať transakcie Etherea.

Metropolis tiež uľahčí prácu programátorov. Prinesie jednoduchšie programovanie smart kontraktov, ktoré sa využivajú pri vývoji decentralizovaných aplikácií na platforme.

Nakoniec, upgrade Etherea oddiali obávanú „Difficulty Bomb“ – zvýšenie obtiažnosti, ktoré zabezpečí hladký prechod na proof-of stake. O tomto projekt sa tiež dočítate v našom článku. Funkcia je tiež známa ako doba ľadová, pretože po čase úplne zmrazí Ethereum blockchain. Nie je sa však čoho báť, dovtedy už celá platforma prejde na novú technológiu, ktorá vo svete informatiky spôsobí malú revolúciu.

 

Zdroj: cointelegraph.com

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre